بهار انسان ها نزدیک است. یا صاحب الزمان ...

سلیمان لعل زاری

۱۴ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

نماینده مردم شهرستان کهگیلویه در مجلس

حجت الاسلام بزرگواری گفت: متاسفانه دانشگاه های ما تنها تولید کننده مدرک هستند و کسی به فکر کارآفرینی نیست.

 نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت : متاسفانه دانشگاه های ما تنها تولید کننده مدرک هستند و کسی به فکر کارآفرینی نیست.

حجت‌الاسلام سید علی محمد بزرگواری در نشست شورای اداری در دهدشت، خواستار راه اندازی یک شرکت بزرگ اشتغال زایی از معاون وزیر کار در کهگیلویه شد.

وی بیکاری را مهمترین معضل در شهرستان کهگیلویه عنوان و افزود: نرخ بیکاری در این شهرستان به 30 درصد رسیده است.

این نماینده مجلس بیان کرد: دولت می تواند از دو راه‌حل، یک ردیف جذب و دیگری آسان گرفتن تسهیلات در رفع معضل بیکاری کمک کند.

نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اگر دولت تسهیلات آسان در اختیار مردم قرار دهد همه حاضر به تشکیل شرکت های تعاونی خواهند شد و بخش های خصوصی راه اندازی می شود.

وی اظهار کرد: قریب به 250 هزار نفر جمعیت در حوزه انتخابی بنده وجود دارد که متاسفانه محروم از بیمارستان تامین اجتماعی هستند.

بزرگواری با بیان اینکه کارگران در پروژه ها به امان خدا رها شده اند و کسی به فکر آنها نیست  ادامه داد: کارگران پروژه دهدشت غربی هم اکنون حدود هفت ماه است که حقوق آنها پرداخت نشده، کی باید از حق این کارگرها دفاع کند.؟

وی با بیان اینکه تعاون رفاه اجتماعی می تواند از حق اینها دفاع کند، خواستار توجه این امر از معاون تعاون وزارت کار شد.

نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی خواستار ایجاد و راه اندازی یک شرکت اشتغال زایی از معاون وزیر کار در شهرستان کهگیلویه شد و اضافه کرد: در شهرستان کهگیلویه سرمایه گذاری وجود ندارد زیرا زیر ساخت ها ضعیف هستند و اگر سرمایه گذاری هم بیاید حاضر به انجام کار نیست.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۰ آبان ۹۴ ، ۰۱:۳۹
سلیمان لعل زاری

 

10 نفوذی ایرانی خارج نشین را بشناسید+زندگی نامه


بیبی
نفوذی های سوخته که روزی در ایران به انجام ماموریت اربابان غربی خود با نقاب منافقانه می پرداختند و امروز با روشن شدن چهره اصلی شان به قولی بازگشت به خانه داشتند و خارج نشین شدند.

فاطمه حقیقت‌جو


فاطمه حقیقت‌جو در ‎۸ دی ۱۳۴۷ در جنوب تهران متولد شد.
وی فعال سیاسی و نمایندهٔ اصلاح‌طلب دوره ششم مجلس شورای اسلامی بود.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ آبان ۹۴ ، ۱۳:۵۰
سلیمان لعل زاری

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر وحدت و همدلی مردم استان کهگیلیویه و بویراحمد برای توسعه استان گفت: مراقب باشیم در منجلاب نفاق نیفتیم.


دیر مجال بهمئی/// غلامرضا تاجگردون که در جمع طایفه سادات تکیه سخن می‌گفت افزود: مهمترین اصل برای توسعه استان همگرایی و وحدت است و در فضای وحدت و همگرایی است که می‌توان استان را از پسرفت ایجاد شده نجات داد.

وی با اشاره به اینکه ما می‌خواهیم با تکیه بر نقاط مشترک  وحدت و همگرایی، استان را توسعه دهیم ادامه داد: مباحث گرمسیری، سردسیری، یاسوجی، دهدشتی و گچسارانی مباحث انحرافی است که باید مراقب باشیم در زمین دشمن بازی نکنیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از کسانی که می‌گویند چرا وزرا به گچساران آمده‌اند، گفت: برخی دوست دارند با افترا زدن میخ خودشان را بکوبند، در حالی که ما می‌خواهیم با تکیه بر نقاط مشترک و وحدت و همگرایی مشکلات شهر و استانمان را حل کنیم.

تاجگردون افزود: حالا اگر بر اساس شرایطی که مردم برای من ایجاد کرده‌اند امکان خوبی برای رفع مشکلات مردم شهر و استانم توسط من فراهم شده است، چرا می‌خواهید با اینگونه سخن گفتن تفرقه ایجاد کنید؟

نماینده گچساران و باشت تاکید کرد: ما از اینگونه سخنان خسته نمی‌شویم و خدا نکند روزی را که اینگونه رفتارها و سخنان بر عزم و اراده ما سایه بیندازد.

وی با تشریح تعهدات مردم به نماینده و نماینده به مردم گفت: حق مردم برگردن نماینده این است که هرچه در پشت تریبون‌ها و جلسات به مردم وعده می‌دهد صادقانه باشد و برای انجام آنها تلاش کند و مردم نیز باید با فکر و نگرش درباره آینده خود و فرزندانشان نماینده مورد نظر خود را بر اساس شایستگی‌ها و توانمندی‌هایش انتخاب کنند، نه بر اساس مسائل قومی و قبیله‌ای و طایفه‌ای و سیاسی انتخاب کند.

تاجگردون با انتقاد از کسانی که به دنبال خطکشی میان مردم هستند افزود: عده‌ای در کشور با قرار دادن مقدسات به دنبال تفرقه میان نیروهای نظام هستند، و در استان نیز با طرح مباحث مختلف پیش پا افتاده سعی در خط کشی میان مردم و نفاق میان آنها را دارند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه، امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند همگرایی و وحدت در استان و کشور هستیم اظهار کرد: سخنان تفرقه برانگیز بر روحیه خدمت به مردم استانم تاثیر نخواهد گذاشت.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ آبان ۹۴ ، ۱۱:۱۰
سلیمان لعل زاری
افسران - شهید آوینی: کربلا ما را به سوی خود فرا می‌خواند و ارواح مشتاق ما بی‌تابانه، همچون کبوتران حرم، به‌ سوی کربلا بال می‌گشایند.
 


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آبان ۹۴ ، ۱۰:۵۷
سلیمان لعل زاری
سخنرانی امام خمینی(ره) در نوفل لوشاتو ؛ 21 آبان ماه 1357
امام خمینی(ره): تمام نفت را در یک حلقوم، دو تا حلقوم فرو می‌برندتمام نفت را در یک حلقوم، دو تا حلقوم فرو می‌برند. آنقدر بخور هست که هر چه درآید از این مملکت، این بخورها زیادتر دهانشان باز است، حلقومشان باز است! ما می‌خواهیم این حلقوم ها را ببندیم. به این مردم یک تقسیمی بشود؛ یک چیزی به اینها برسد.
  

دیر مجال بهمئی//ما می‌خواهیم یک دولتی تشکیل بدهیم؛ خیال می‌کنند که ما از آسمان می‌خواهیم یک دولتی بیاوریم؛ نخیر توی همین زمین اشخاصی هستند که می‌توانند به عدالت رفتار کنند؛ اشخاصی هستند که شریف هستند. در همین ایران ما داریم اشخاصی که اینها می‌توانند اداره بکنند مملکتشان را؛ می‌توانند که عدالت کنند بین مردم؛ می‌توانند تنظیم کنند امور مملکت را؛ می‌توانند اقتصاد مملکت را مهار کنند؛ ما داریم.
اما خوردن ها زیاد است! حلقوم ها خیلی گشاد است! تمام نفت را در یک حلقوم، دو تا حلقوم فرو می‌برند. آنقدر بخور هست که هر چه درآید از این مملکت، این بخورها زیادتر دهانشان باز است، حلقومشان باز است! ما می‌خواهیم این حلقوم ها را ببندیم. به این مردم یک تقسیمی بشود؛ یک چیزی به اینها برسد.
ما یک همچو حکومتی می‌خواهیم نه حکومتی که همه‌اش خودش و عائله‌اش ببلعد و بخورد و برود، حالا ادعا بکند بیایید محاکمه کنید اینها را! بیایید این اموال اینها را صورت بگیرید محاکمه کنید! آخر برای کی این حرفها را مردک می‌زنی؟ مگر مردم نمی‌شناسند تو را؟! تو واقعا می‌خواهی محاکمه کنی؟! تو خودت را بنشین محاکمه کن! اجازه بده خودت را محاکمه کنند! ببینیم خودت چقدر خوردی! تو رأس دزدها و سارق ها هستی!

صحیفه امام(ره) ؛ جلد4 ؛ صفحه463

 


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آبان ۹۴ ، ۰۰:۴۷
سلیمان لعل زاری
غلامرضا تاجگردون:

دبر مجال بهمئی// غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران؛ با اشاره به ماهیت دفاعیات بابک زنجانی در جریان دادگاهش گفت: من بارها گفته‌ام که بابک زنجانی یک پدیده فردی نیست و پدیده یک جریان هماهنگ شده است.

وی با بیان اینکه بی‌پروایی در دفاعیات زنجانی به دلیل معطوف شدن این پرونده به وی است متذکر شد: متأسفانه زمانی که به پرونده زنجانی به طور فردی پرداخته می‌شود این متهم بی پروایی در دفاعیات خود خواهد داشت، چراکه این غیرممکن است فردی بتواند در کشور بدین نحو فعالیت کرده و کسانی از او حمایت نکرده باشند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه تأکید کرد: معتقدم افرادی که از بابک زنجانی پشتیبانی می‌کردند هنوز پشت وی را خالی نکرده‌اند پشت زنجانی هنوز به افرادی گرم است.

وی افزود: اگر در جریان دادگاه بابک زنجانی چند تن از مسؤلین دیگر هم که به نوعی در روند فعالیت‌های زنجانی دخیل بوده‌اند به عنوان متهمین پرونده در دادگاه حضور می‌یافتند دیگر شاهد دفاعیات بی پروایانه زنجانی نبودیم چراکه بالاخره بابک زنجانی با 4 امضا، بابک زنجانی شد.

تاجگردون در ادامه تصریح کرد: این جای سؤال دارد که چرا فقط روی عاملین پرونده زنجانی تمرکز شده و از آمرین این جریان حرفی نیست؛ باید مشخص شود که آمرین جریان زنجانی در حال حاضر کجا هستند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان با بیان اینکه پرداخت بدهی نمی‌تواند عامل بسته شدن پرونده زنجانی شود خاطرنشان کرد: پرداخت بدهی تنها می‌تواند مشکل بدهی زنجانی را حل کند و این مسئله نمی‌تواند سرپوشی بر مفاسد اقتصادی وی بگذارد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آبان ۹۴ ، ۱۸:۳۶
سلیمان لعل زاری


در آموزه‌های دینی به روزی حلال خیلی سفارش شده است. در کلام حضرت امیر (علیه‌السلام) یکی از ویژگی‌های متقین و پرهیزکاران کسب روزی حلال شمرده شده است. امام صادق (علیه‌السلام) نیز در کلامی که می‌خواهند سختی و دشواری کسب روزی حلال را نشان دهند می‌فرمایند: «شمشیر زدن آسان‌تر از کسب روزی حلال است.» در روایت دیگری از ایشان آمده است: «کسی که تجارت می‌کند باید از دین خود شناخت داشته باشد» یعنی افراد باید احکام فقهی خود را بدانند، اگر مسائل دینی را نداند به گناه و حرام میفتند. نقل‌شده است که زمانی که علی (علیه‌السلام) حاکم مسلمانان بودند به بازاریان می‌فرمودند: «اول مسائل فقهی را یاد بگیرید بعد تجارت کنید.»

ائمه و پیشوایان ما نیز دنبال کسب روزی حلال بودند. روایت داریم که امام باقر (علیه‌السلام) در گرمای آفتاب مشغول کار بودند، شخصی حضرت را دید و تصمیم گرفت امام را نصیحت کند و به ایشان بگوید که چرا به دنبال دنیا است، خدمت امام رفت و گفت اگر خداوند در این حال جان تو را بگیرد چه جوابی به او می‌دهی؟ حضرت فرمودند: اگر در این حالت خدا جان من را بگیرد در یکی از بهترین حالات خدا را ملاقات می‌کنم چون در حال کسب روزی حلال هستم.

در روایتی دیگر از پیامبر بزرگوار اسلام آمده است طلب روزی حلال بر هر مرد و زن مسلمانی واجب است. کسی که برای اداره زندگی خانواده‌اش تلاش می‌کند مانند مجاهدی است که در راه خدا می‌جنگد. همچنین فرموده‌اند خداوند جوان بیکار را مورد خشمش قرار می‌دهد.


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ آبان ۹۴ ، ۲۳:۵۳
سلیمان لعل زاری

باسمه تعالی 
بدانید شما با یک قدرتى مواجه هستید که اگر یک غفلت بشود، مملکتتان از بین مى ‏رود. غفلت نباید بکنید. غفلت ‏نکردن به این است که همه قوا، هرچه فریاد دارید، سر (آمریکا) بکشید، هرچه تظاهر دارید، بر ضد آن بکنید.

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ آبان ۹۴ ، ۲۳:۳۸
سلیمان لعل زاری


نماز از دیدگاه پیامبر (ص) 


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آبان ۹۴ ، ۲۳:۳۴
سلیمان لعل زاری

ای فرزند

از من چهار نکته به خاطر بسپارکه اگر انها را به کار ببندی هرگز زیان نمیبینی.پرمایه ترین ثروتها خرد است و بزرگترین نیاز ها حماقت است و هراس انگیز ترین وحشت ها خود پسندی ایست و گرامی ترین افتخار خانوادگی نیکخوئی است .ای فرزند زنهار از دوستی با ادم احمق بپرهیز زیرا او همین که میاید به تو سود برساند کارت را به زیان میکشاند.و از همنشینی با بخیل دوری بجوی چه تورا از چیزی که بیش از همه به ان نیازمندهستی باز میدارد.و از رفت و امد باهرزه و نابکاربرحذر باش چون تورا ارزان میفروشد.واز نشست و برخاست با دروغگو خودداری کن چرا که دور را بر تو نزدیک و نزدیک را برایت دور میگرداند..

ص 465نهج البلاغه /


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ آبان ۹۴ ، ۱۴:۵۴
سلیمان لعل زاری
  


۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ آبان ۹۴ ، ۰۱:۴۷
سلیمان لعل زاری


افسران - هرکجا که باشی


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ آبان ۹۴ ، ۰۱:۴۰
سلیمان لعل زاری

تو را مانند انگشتری از دست ملت درآوردند

دیر مجال بهمئی //از همان اول که آمدی برای قلدرها خط و نشان کشیدی! خارجی هایشان عقب نشینی کردند و داخلی هایشان از انواع «تجهیزات نظامی» برای شکستن تو استفاده کردند: «مصلحت نظام»، «آبروی نظام»،‌»اقتصاد نظام» و . . . اما تو محکم تر از این حرفها بودی!

پیام

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۸ آبان ۹۴ ، ۲۳:۰۹
سلیمان لعل زاری

افسران - Ashura

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۳ آبان ۹۴ ، ۰۹:۳۹
سلیمان لعل زاری