بهار انسان ها نزدیک است. یا صاحب الزمان ...

سلیمان لعل زاری

۵۶ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

پرچم حضرت مهدی هنگام ظهور

در روایات فراوانی ذکر شده که پرچم حضرت مهدی علیه السلام هنگام ظهور، همان پرچم پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله است.اهمیت این امر به قدری زیاد است که در غیبت نعمانی بابی تدوین شده با این عنوان که پرچم پیامبر بعد از جنگ جمل، باز نخواهد شد؛ مگر به دست قائم علیه السلام. امام صادق علیه السلام درباره آن پرچم به ابوبصیر فرمود: «ای ابا محمد! به خدا قسم آن پرچم نه از پنبه است و نه از کتان و نه از ابریشم و نه از حریر، عرض کردم: پس از چه چیزی است؟ فرمود: از ورق (برگ) بهشتی است. رسول خداصلی الله علیه وآله در روز بدر آن را برافراشت، و بعد آن را در هم پیچید و به علی علیه السلام داد. پس همچنان نزد علی علیه السلام بود تا هنگامی که روز بصره فرا رسید، آن را برافراشت. پس خداوند پیروزی را نصیب او ساخت. سپس آن حضرت آن را در هم پیچید و آن اینجا نزد ما است. هیچ کس آن را نخواهد گشود تا آن گاه که قائم علیه السلام قیام کند و چون او قیام نمود، آن را برخواهد افراشت.». و از علی علیه السلام روایت شده، آنگاه که حضرت مهدی علیه السلام پرچم خویش را به اهتزاز در آورد بین مشرق و مغرب برای او روشن خواهد شد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ مهر ۹۴ ، ۰۱:۰۲
سلیمان لعل زاری
الگوی امام خمینی ره (3)

 امام خمینی ره

الآن عصر عاشوراست ... گاهی که وقایع روز عاشورا رااز نظر می‌گذرانم، این سؤال برایم پیش می‌آید که اگر بنی‌امیه و دستگاه یزید بن معاویه تنها با حسین، سر جنگ داشتند، آن رفتار وحشیانه و خلاف انسانی چه بود که در روز عاشورا با زنهای بی‌پناه و اطفال بیگناه مرتکب شدند؟ بچۀ خردسال چه تقصیر داشت؟ زنها چه تقصیر داشتند؟ نظرم این است آنها با اساسْ سروکار داشتند، بنی‌هاشم را نمی‌خواستند، بنی‌امیه با بنی‌هاشم مخالفت داشتند، نمی‌خواستند شجرۀ طیبه باشد. همین فکر در ایران[وجود]داشت. اینها با بچه‌های شانزده ـ هفده سالۀ ما چه کار داشتند؟ سید شانزده ـ هفده ساله به شاه چه کرده بود؟ به دولت چه کرده بود؟ به دستگاههای سفاک چه کرده بود؟ لکن این فکر پیش می‌آید که اینها با اساس مخالفند، با بچه مخالف نیستند. اینها نمی‌خواهند که اساس موجود باشد؛ اینها نمی‌خواهند صغیر و کبیر ما موجود باشد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ مهر ۹۴ ، ۰۰:۵۲
سلیمان لعل زاری
۱ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۹ مهر ۹۴ ، ۰۰:۴۱
سلیمان لعل زاری۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۴ مهر ۹۴ ، ۱۱:۱۲
سلیمان لعل زاری

 

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دلهای مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

امام رضا علیه السلام فرمود: هر کس که عاشورا، روز مصیبت و اندوه و گریه اش باشد، خداوند روز قیامت را برای او روز شادی و سرور قرار می دهد.

امام رضا علیه السلام فرمود: هر گاه ماه محرم فرا می رسید، پدرم (موسی بن جعفر علیه السلام) دیگر خندان دیده نمی شد و غم و افسردگی بر او غلبه می یافت تا آن که ده روز از محرم می گذشت، روز دهم محرم که می شد، آن روز، روز مصیبت و اندوه و گریه پدرم بود .

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: فاطمه جان! روز قیامت هر چشمی گریان است، مگر چشمی که در مصیبت و عزای حسین گریسته باشد، که آن چشم در قیامت خندان است و به نعمتهای بهشتی مژده داده می شود.

حضرت صادق علیه السلام فرمود: یک سال تمام، هر شب و روز بر حسین بن علی علیه السلام نوحه خوانی شد و سه سال، در روز شهادتش سوگواری برپا گشت.

  

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۴ ، ۲۳:۱۱
سلیمان لعل زاری

قطعه ای ادبی در مورد محرم

سلام بر حسین(ع)


محرم از راه رسید؛ ماهی که در آن حماسه ای بزرگ به وسعت تاریخ ثبت شد. در این ماه غم و اندوهی بی پایان در فراق مظلوم ترین مخلوق پروردگار، عالم را فرا گرفت تا به یاد بشر بیاورد که سده ها پیش انسانی از نسل پاکان در راه رسیدن به سعادت حقیقی به پیکار با دشمنان متعصب شتافت و آموزگار درس ایثار، شجاعت و ازخودگذشتگی در این عالم خاکی شد.

محرم در فرهنگ اسلامی یک تاریخ زنده است، اما نه تاریخ روزمره و عادی زندگی بلکه یک تحول عمیق و انقلاب تاریخ ساز است و سرفصل شروع حماسه های عاشورایی محسوب می شود.

امام حسین(ع) به حق، پرچمدار راستین اسلام ناب محمدی است که نشان داد انسان حقیقی هیچ گاه در برابر ظلم و ستم سر خم نخواهد کرد؛ والامقامی از خاندان اهل بیت(ع) که برای پیکار در برابر یزیدیان لحظه ای درنگ نکرد و جهانیان را به حیرت واداشت.

محرم ماه حماسه، شجاعت و رشادت و نماد ظلم ستیزی است. ماهی که مهم ترین رخداد جهان اسلام را در دل خویش نهان دارد و اینک با آن که سده ها از حادثه ی عاشورای حسینی می گذرد، هنوز واقعه ی کربلا دل ها را بی تاب می کند و اشک ها را بر چهره ها جاری می سازد.

امام حسین(ع) اگرچه با یزید مبارزه کرد، اما مبارزه ی بزرگ ایشان با جهل و گمراهی بود و این گونه است که حماسه ساز کربلا، آموزنده ی راه مبارزه با ستمکاران در تاریخ اسلام شد.

محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر است، ماهی که قدرت حق، باطل را به ورطه ی نابودی کشاند. آری این ماه، ماه خونین خدا و شهیدکربلاست. قیام یاران اسلام عظمتی به بلندای تاریخ اسلام دارد که انسان ها را از هر دین و آیینی به حیرت واداشت و سرمشق بسیاری از نبردهای بزرگ بشریت شد.

آنچه در محرم به وقوع پیوست، تنها یک واقعه نیست، رخداد عاشورا فرهنگی جاودان و نقشه راه سعادت و جاودانگی است، مسیری که بزرگان دین اسلام برای حفظ عزت و شرف مسلمانان با سربلندی پیموده اند و در برابر ظلم ایستادگی کرده اند.


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۴ ، ۲۳:۰۴
سلیمان لعل زاری

رسالت مداحان

مداحان،  که منصب ستایش،  معرفی چهره نورانی ومرام والای عترت پاک پیامبرگرامی اسلام (ص) را بردوش گرفته اند،  مسولیت سنگینی را عهده دار شده اند .آنان  با ذکر فضایل  ومصائب اهل بیت علیهم السلام،  مجالس حسینی راگرم واشک عاشقانه شیعیان آل ا...را جاری ساخته،  محبت اهل بیت را چون  نهالی در دلها می  نشانند،   وازاین  طریق  نقش موثری درشکل دهی افکارمردم وبقاء مکتب ایفاء می کنند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۴ ، ۰۰:۳۵
سلیمان لعل زاری

                محرم,عکس های محرم,عاشورا,[categoriy]             

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ مهر ۹۴ ، ۰۲:۰۵
سلیمان لعل زاری

دیر مجال بهمئی/ پیکر پاک شهید سردار سرلشگر حسین همدانی عصر روز یکشنبه با یک فروند هواپیما وارد فرودگاه شهر همدان شد ومورد استقبال مردم شهید پرور همدان قرار گرفت.

 عکس/ لحظه ورود پیکر سردار شهید همدانی به زادگاهش‎

 عکس/ لحظه ورود پیکر سردار شهید همدانی به زادگاهش‎

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مهر ۹۴ ، ۰۰:۵۶
سلیمان لعل زاری


بسم الله الرحمن الرحیم

+بچه‌های انقلاب، بچه‌های هیات و مسجد بودند. در آن روزگاری که مراکز فساد روز به روز بیشتر می‌شد، مسجد و هیات بهترین مامن آنهایی بود که دوست‌داشتند سبک زندگی دینی داشته باشند. هیات‌ها قرارگاه همیشگی آنهایی بود که برای سرنگونی طاغوت زمانشان آستین بالا زده بودند. وقتی پای خاطرات بسیاری از چهره‌های انقلابی می‌نشینیم، در می‌یابیم که هیچ چیز به اندازه مسجد در مبارزات انقلابی نقش نداشته است.


+جوان خیلی از اوقات بخاطر انرژی و اقتضاعات روحی که دارد که نیاز به هیجان دارد و به شدت آرمان گراست، اگر مشغول به هیجانات اجتماعی و انقلابی شد و لذت بری خودش را از پیروزی ها و نصرت جبهه حق بر باطل برد و در عرصۀ انقلابی و اجتماعی ارضا کرد شاهراه برای سلامتش از لذت های پست باز خواهد شد. اگر جوان را مشغول آرمان ها نکردیم و عشق و هیجانش پیروزی جبهۀ حق علیه باطل نبود، اهل شعارهای دینی نبود این جوان اگر هرزه شد بسیار طبیعی است. ببخشید! اگر هرزه نشود شاید حالش خوب نیست!! ما چه کنیم که جامعه و جوانان و جان خودمان را از لذت بری نجات دهیم؟ باید با لذت بری های انقلابی مشغول شویم. لذت و هیجانات سطحی که سالم ترین آنها هیجان در فوتبال است تا هیجانات ارتباط با این و آن و تا هیجانات شبکه های اجتماعی کاذب و غیر واقعی که هر کدام لذت هایی دارند. باید چه کاری کرد؟ باید آنها را دور زد و صورت مساله را پاک کرد. کسی که در وادی شهوات افتاد بیرون آوردنش کاری دشوار است.حاج اقا پناهیان۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۰ مهر ۹۴ ، ۰۰:۲۸
سلیمان لعل زاری


دیر مجال بهمئی //جبهه مقاومت تا چندی پیش، فقط ایران بود. و آل سعود توانست با فریب رئیس جمهور وقت عراق، و قول هدایای مالی و تسلیحاتی، او را برعلیه این خط مقاومت، به جنگی نا برابر و تحمیلی تشویق کند. اما طولی نکشید که ورق برگشت، و عراق از جبهه مخالف به جبهه داخلی پیوست، و با جمع سوریه و لبنان، یک خط مشخصی را تعریف کرد که: دشمنان آن را هلال شیعی نام گذاشتند . اما پیوستن فلسطینی ها به این جبهه، کمی از شدت تبلیغات آن ها کاست، ولی آنان  ساکت نماندند . دلار های کثیف نفتی عربستان، کار خود را کرد و حماس، در یک چرخش نه چندان آگاهانه به: حمایت از آل سعود پرداخت و: هزینه های اهدایی آنان را پذیرفت.

       هنوز در گیرو دار این کمک ها بودند که، یمن هم به جبهه مقاومت پیوست. و عوامل آل سعود را بیرون کرد. این بار دیوانگی عربستان کار دستش داد، و چهره مزورانه و پشت پرده آل سعود را آشکار کرد، یعنی دقیقا و راسا، خود آل سعود وارد میدان مبارزه شد! آمریکا عقب نشینی کرد و: بسیاری از کشورها از جمله پاکستان و مصر هم نیامدند. ولی هم پیمانانی چون قطر و بحرین ، به آل سعود آری گفتند و هواپیما و سرباز در اختیارش گذاشتند، تا یمن را نابود کنند. حماس نیز به آنان پیوست و برخی گردان های خود را، به یمن فرستاد تا در کنار آل سعود، با یمن مبارزه کنند.

     ولی آه مردم مظلوم یمن، دست وپای آل سعود را بست. و آن ها را در گرداب دیوانگی و گیجی فرو برد. انتفاضه سوم به جنگ حماس رفت، و حماس ناچار شد سکوت اختیار کند. هرجند که هنوز سازمان آزادیبخش فلسطین و: تشکیلات خود گردان باعربستان بودند. آل سعود ناچار شد در چند جبهه نیرو پیاده کند. بخش اعظم این نیروها، در عقبه داعش بود. فرماندهان بی تجربه با سلاح های پیشرفته، به سوریه و عراق اعزام شدند تا: جنگ فرسایشی را ادامه دهند. و نقشه حمله به ایران این بار از شمال عراق، و با همکاری سنی و کرد، طراحی و اجرا شد .

   حضور نیروی قدس ایران در :عراق و سوریه مانع نزدیکی آن ها به مرز ایران شد. ولی سلاح و پول عربستان تمامی نداشت، پادگان های زیادی تاسیس و: از سراسر دنیا مزدور، دعوت و استخدام کردند. تنها یک راه باقی بود: یا ایران عملا وارد این مناقشه شود، و یا مانند عربستان مقابله به مثل کند سیاست عربستان و آل سعود، آن بود که سال ها آمریکا واروپا را، برای مبارزه با ایران اجیر کرده ، و با قبول هزینه های جنگ با ایران، آن ها را با خود هم پیمان کند. و از قدرت آنان به نفع خود استفاده کند، و این درست برعکس باید می شد.

    لذا سردار سلیمانی به سراغ روسیه رفت. و با مذاکراتی چند آنان را به: انجام عملیاتی بر علیه داعش دعوت کرد.روسیه که سال ها بازیچه دست آمریکا بود، و با آسیا بیگانه و خود را اروپایی می دانست، با بحران اکراین دریافت که: اروپا و آمریکا به دنبال منافع خود هستند، و اروپایی شدن روسیه، آنان را قانع نکرده است. لذا تصمیم به بازگشت به اصل خود گرفت!

   پوتین در مراسمی بزرگترین مسجد دنیا را در مسکو افتتاح نمود! و این اشاره به نام مسکو هم هست، که تلفظ روسی مسجد است! و مسجدی را در روسیه مسکویچ می گویند! و مسکو با کمی تفاوت لهجه، همان ماسکس یا ماسک است که: اگر حرف اضافه د انگلیسی به آن ملحق شود،  دماسکس یا دمشق می شود! و این راز همکاری دیرینه: سوریه و روسیه را نشان می دهد.

   دلایل تاریخی زیادی وجود دارد که: روسیه می تواند دوست خوبی برای: خط مقاومت باشد ولی، باید مواظب بود که: دشمنان رخنه ایجاد نکنند. شهادت سردار همدانی نشان داد که: این رخنه وجود دارد، زیرا ازعملیات شناسایی ایشان، ستاد روسی هم اطلاع داشت، و این اطلاعات درز کرده و: بعد یک تصادف ساختگی، ایشان را متوقف کرده اند. اگر این درز اطلاعات عمدی باشد، باید خیلی مواظب بود! و اگر غیر عمدی باشد، میتوان این حفره های اطلاعاتی را مسدود کرد.

 


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ مهر ۹۴ ، ۲۳:۰۷
سلیمان لعل زاری


شهادتت مبارک ای بزرگ مرد


"


.

تقدیم به حبیب سپاه اسلام حاج حسین همدانی...

چه لذتی دارد شهادت....

چه لذتی دارد دراین وانفسای زمان،،که هریک از آدم ها مشغول به خودهستند،عده ای ""من المومنین رجال صدوقوا ماعاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر وما بدلو تبدیلا""شدند وبرای روشن کردن ضمیر انفاس سردرگم،،آن هم دراین کشاکش نبرد حق وباطل و درآمیختگی آن ،خون خود راپای درخت فرسوده ی نفوس خاموشی ریختند تا از بی عهدی هاو پیمان شکستن های مکرر خشک نشوند وجان تازه ای بگیرندبرای ماندن....

برای میثاقی مجدد...

برای علیکم بانفسکم...

آری...

آنهابه عهدوپیمانی که باپروردگارشان بستند پایبندومستحکم بودند...

وخوشا به سعادت شما حاج حسین که سرداری شما توسط ام المصائب حضرت زینب سلام الله علیها امضا شد واکنون پایین پای عمه صاحب الزمان.عج. و خواهر مکرمه حضرت ارباب آرمیده ای...

نگاهم به شفاعت شماست...

اللهم الرزقنی شهادت فی سبیلک بحق زینب....

لبیک یازینب..

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ مهر ۹۴ ، ۱۴:۴۱
سلیمان لعل زاری
بازخوانی
سردار شهید، حسین همدانی: نمی توانیم با آمریکایی ها قدم بزنیم و انتظار شفاعت شهدا را داشته باشیم/ متهم ردیف اول، مسئولان ما هستند
سردار شهید، حسین همدانی: نمی توانیم با آمریکایی ها قدم بزنیم و انتظار شفاعت شهدا را داشته باشیم/ متهم ردیف اول، مسئولان ما هستنددیر مجال بهمئی/سردار شهید، حسین همدانی با بیان اینکه متهم ردیف اول این ماجرا مسئولین ما هستند عنوان داشت: مگر می شود با آمریکایی ها قدم بزنیم و انتظار داشته باشیم که شهدا ما را شفاعت کنند و قطعاً شهدا به خاطر انجام این کار ما را محاکمه خواهند کرد.
  

 سردار شهید، حسین همدانی، اسفندماه گذشته در یادواره شهدای مخابرات سپاه محمد رسول الله (ص) که در لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و امام شهیدان گفت: در روایات و کتاب آسمانی ما گفته شده است که از گذشته درس بگیرید، خطاب به ما می گوید که ملت هایی بودند که موحد بوده و در رفاه کامل بودند ولی گذشته را فراموش کرده و گمراه شدند. وقتی انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و ما یک رژیم 2500 ساله را به تاریخ سپردیم و نظام دینی حاکم شد همه آرزو داشتیم که این روز را ببنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: همه دشمنان در مقابل ملت ایران صف آرایی کردند، در مقابل ما ده ها فتنه انجام شد که یکی از آن ها دفاع مقدس بود، ما وارث یک ویرانه و یک کشور غارت زده بودیم و عزت ملت ما را لگد مال کرده بودند، آمریکایی ها و اروپایی ها از ما حق توحش می گرفتند، امام در سخنرانی خود در بهشت زهرا (س) به فرماندهان ارتش گفتند ما می خواهیم شما آقا باشید و نوکر نباشید، ما وارث رژیمی بودیم که چنین کشوری را برای ما باقی گذاشته بود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ مهر ۹۴ ، ۱۴:۳۴
سلیمان لعل زاری
مقام معظم رهبری شهادت سردار سرافراز حسین همدانی را تبریک و تسلیت گفتند   رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تبریک و تسلیت شهادت سردار حسین همدانی تاکید کردند: صف استوار آرزومندان این موهبت و کمربستگان راه جهاد و شهادت در ایران اسلامی و در سپاه و همه‌ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، صفی بلند و بنیانی مرصوص است: و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا.
  

دیر مجال بهمئی/حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی شهادت سردار سرافراز شهید حسین همدانی را تبریک و تسلیت گفتند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شهادت سردار سرافراز، شهید حسین همدانی را به خانواده‌ گرامی و بازماندگان و دوستان و همرزمانش و به مجموعه پرافتخار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک و تسلیت می‌گویم.

این رزمنده‌ قدیمی و صمیمی و پرتلاش، جوانی پاک و متعبد خود را در جبهه‌های شرف و کرامت، در دفاع از میهن اسلامی و نظام جمهوری اسلامی گذرانید و مقطع پایانی عمر با برکت و چهره‌ نورانی خود را در دفاع از حریم اهل‌بیت علیهم‌السلام و در مقابله با اشقیای تکفیری و ضد اسلام سپری کرد و در همین جبهه‌ پرافتخار به آرزوی خود یعنی جان دادن در راه خدا و در حال جهاد فی سبیل الله نائل آمد و فضل و رحمت الهی بر او گوارا باد.

صف استوار آرزومندان این موهبت و کمربستگان راه جهاد و شهادت در ایران اسلامی و در سپاه و همه‌ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، صفی بلند و بنیانی مرصوص است: و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا. رحمت خدا بر شهید همدانی و بر همه‌ی مجاهدان راه حق.

سیدعلی خامنه‌ای

18 مهر 1394


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ مهر ۹۴ ، ۱۴:۲۸
سلیمان لعل زاری
پیام تسلیت دکتر احمدی نژاد به مناسبت شهادت سردار حسین همدانی
پیام تسلیت دکتر احمدی نژاد به مناسبت شهادت سردار حسین همدانیدیر مجال بهمئی// رییس جمهور سابق کشور طی پیامی شهادت سردار سرتیپ پاسدار حاج حسین همدانی را تسلیت گفتند.
  


بسم الله الرحمن الرحیم

قامت بلندی از منادیان توحید و عدالت و ایثار در راه صیانت از حریم ایمان و پاکی و ولایت بر خاک افتاد و همزمان روح و نامش به بلندای آسمان پرکشید.

شهید سردار سرتیپ پاسدار حاج حسین همدانی عمر خود را برای جهاد در راه استقرار ارزش‌های الهی و انسانی و بر افراشتن پرچم حق و حقیقت و رضایت از مرزهای سیاسی، فرهنگی و جغرافیایی انقلاب اسلامی سپری کرد و در پایان، جان پرارزش خود را در تقابل با شقی‌ترین عناصر روزگار فدا کرد.

اینجانب شهادت آن سردار سرافراز را به فرماندهی معظم کل قوا، قوای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه پاسداران سلحشور و همسر و فرزندان ایشان و مردم عزیز همدان تسلیت عرض نموده و ضمن طلب رحمت و مغفرت برای آن سفر کرده و صبر و اجر برای بازماندگان، دوام راه پر افتخار حسینی را از خداوند منان مسئلت دارم.

محمود احمدی نژاد

   


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ مهر ۹۴ ، ۱۴:۲۵
سلیمان لعل زاری

    

حجت الاسلام آمیر یحیی یزدانی در دوران خفقان حکومت پهلوی اول و دوم در بین ایل بهمئی به نشر معارف اسلامی پرداخت و علاوه بر آموزش مسائل شرعی و رفع اختلافات مردم،شاگردان زیادی را روانه حوزه علمیه کرد.
حجت الاسلام والمسلمین, آمیر یحیی یزدانی,سید یحیی یزدانی ,عالم ربانی,سخت ترین ,دوران طاغوت,نشر ,معارف اسلامی,ایل بزرگ, بهمئی,تبیین ,دین اسلام ,نشر معارف, ناب محمدی,میر غفور,حجت الاسلام سید عبدالحسین میری ,حجت الاسلام سید ذکریا یزدانپرست,مرحوم حجت الاسلام سید علی تقی زاده,حجت الاسلام سید شکرالله تقوایی,حجت الاسلام سید محمد حسین توفیقی,حجت الاسلام سید غلامحسین موسوی,حجت الاسلام سید عبدالعزیز تقوی

دیر مجال بهمئی//خلاصه ای از زندگی پربرکت حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای آمیر یحیی یزدانی (( سید یحیی یزدانی ))، عالم ربانی که در سخت ترین دوران طاغوت به نشر معارف اسلامی در جوار ایل بزرگ بهمئی به تبیین دین اسلام و نشر معارف ناب محمدی می پرداخت.

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ مهر ۹۴ ، ۱۴:۰۸
سلیمان لعل زاری


سردار حسین همدانی در سوریه به شهادت رسید :

سردار حسین همدانی یکی از فرماندهان قدیمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی و از بنیانگذاران سپاه همدان بود و مدتی نیز فرماندهی لشکر 27 محمدرسول‌الله را برعهده داشت.

پس از تبدیل این لشکر به سپاه محمد رسول‌الله فرمانده این سپاه نیز برعهده سردار همدانی بود.

خاطرات وی در قالب 2 کتاب «مهتاب خیّن» و «تکلیف است برادر» منتشر شده است.

روزنامه Wall Street Journal درباره سردار همدانی نوشت: ژنرال همدانی یکی از فرماندهان نخبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده و او به عنوان افسر سپاه پاسداران اعلام خدمت داشته است. همدانی یک متخصص در نحوه رزم عملیات نیروهای منظم با شبه نظامیان است.

صبح یک شنبه پیکر سردار شهید حسین همدانی در تهران  تشییع می شود.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۷ مهر ۹۴ ، ۱۴:۴۴
سلیمان لعل زاری

http://www.farhangnews.ir/sites/default/files/content/images/story/91-11/19/555297_430020637070876_1192301468_n-480x320.jpg

رهبر عزیزم:

ـــــــــــــــــــــــ

تا نفس دارم کنم از تو اطاعت رهبرم

 

بوده بر رخسار تو نور ولایت رهبرم

 

تاظهور حضرت مهدی دعایم این بُوَد

 

از گزند دشمنان باشی سلامت رهبرم

 

کورباد آنکه ندارد این ولایت را قبول

 

مرگ بر آنکه کند بر تو اهانت رهبرم

 

خطبه هایت خوارو رسوا میکند بیگانه را

 

مرحبابر اقتدارو آن شجاعت رهبرم

 

تو همان سردار عشقی ما همه سرباز تو

 

از تو میگیریم،چون اذن شهادت رهبرم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ مهر ۹۴ ، ۰۲:۰۲
سلیمان لعل زاری


چرا سوره توبه ((بسم الله)) ندارد؟

پاسخ این سوال را چگونگی شروع این سوره به ما میدهد، زیرا این سوره در واقع با اعلان جنگ با دشمنان پیمان شکن، و اظهار برائت و بیزاری و پیش گرفتن یک روش محکم و سخت در مقابل آنان آغاز شده است، و روشنگر خشم خداوند نسبت به این گروه است و با ((بسم الله الرحمن الرحیم)) که نشانه صلح و دوستی و محبت و بیان کننده صفت رحمانیت و رحیمیت خداست، تناسب ندارد.

مرحوم طبرسی از امام علی (ع) چنین نقل میکند:" لم تنزل بسم الله الرحمن الرحیم علی راس سوره برائه، لان بسم الله للامان و الرحمه و نزلت برائه لرفع الامان والسیف فیه!"

گروهی نیز معتقدند چون این سوره در حقیقت دنباله سوره انفال است، زیرا در سوره انفال پیرامون پیمانها سخن گفته شده، لذا((بسم الله)) در میان این دو ذکر نشده است.

مرحوم طبرسی  از امام صادق(ع) چنین نقل میکند که فرمود: "النفال و برائه واحده."

و هیچ مانعی ندارد که علت ترک ((بسم الله)) هردو موضوع باشد، که به یکی در روایات نخست و به دیگری در روایات دوم اشاره شده است.

تفسیرنمونه، جلد هفتم،ص۲۷۳

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ مهر ۹۴ ، ۱۵:۲۱
سلیمان لعل زاری
دکتر احمدی‌نژاد: به وقتش جواب همه نقدها را می‌دهم دیر مجال بهمئی/ احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال دیگر باشگاه خبرنگاران جوان درباره برخی نقدها به دولت‌های نهم و دهم نیز تصریح کرد: به وقتش جواب همه نقدها را می‌دهم.
  

" دکتر محمود احمدی‌نژاد" رئیس‌ دولتهای نهم و دهم در حاشیه مراسم ترحیم "محمدرحیم آقایی‌پور" معاون مدیرکل امور مجلس وزارت خارجه که عصر امروز(15مهرماه) برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه  آیا در انتخابات مجلس دهم شرکت خواهید کرد، اظهار داشت: "بیکارید که برای خودتان و ما دردسر درست می‌کنید؟ من یک ایرانی‌ام و قطعا در انتخابات شرکت می‌کنم و رأی می‌دهم."

وی درباره حضورش در انتخابات به عنوان کاندیدا گفت: من نه فعالیت حزبی خواهم کرد و نه مطلقا کاندیدایی را معرفی می‌کنم.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال دیگر باشگاه خبرنگاران جوان درباره برخی نقدها به دولت‌های نهم و دهم نیز تصریح کرد: به وقتش جواب همه نقدها را می‌دهم.

   


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ مهر ۹۴ ، ۰۲:۴۶
سلیمان لعل زاری


انتظار فرج معنایش این نیست که انسان بنشیند، دست به هیچ کاری نزند، هیچ اصلاحی را وجهه‌ی همت خود نکند، صرفاً دل خوش کند به اینکه ما منتظر امام زمان (علیه الصّلاة و السّلام) هستیم. اینکه انتظار نیست. انتظارِ چیست؟ انتظارِ دست قاهرِ قدرتمندِ الهىِ ملکوتی است که باید بیاید و با کمک همین انسانها سیطره‌ی ظلم را از بین ببرد و حق را غالب کند و عدل را در زندگی مردم حاکم کند و پرچم توحید را بلند کند؛ انسانها را بنده‌ی واقعی خدا بکند. باید برای این کار آماده بود. تشکیل نظام جمهوری اسلامی یکی از مقدمات این حرکت عظیم تاریخی است. هر اقدامی در جهت استقرار عدالت، یک قدم به سمت آن هدف والاست. انتظار معنایش این است. انتظار حرکت است؛ انتظار سکون نیست؛ انتظار رها کردن و نشستن برای اینکه کار به خودی خود صورت بگیرد، نیست. انتظار حرکت است. انتظار آمادگی است. این آمادگی را باید در وجود خودمان، در محیط پیرامون خودمان حفظ کنیم. و خدای متعال نعمت داده است به مردم عزیز ما، به ملت ایران، که توانسته‌اند این قدم بزرگ را بردارند و فضای انتظار را آماده کنند. این معنای انتظار فرج است. انتظار فرج یعنی کمر بسته بودن، آماده بودن، خود را از همه جهت برای آن هدفی که امام زمان (علیه الصّلاة والسّلام) برای آن هدف قیام خواهد کرد، آماده کردن. آن انقلاب بزرگ تاریخی برای آن هدف انجام خواهد گرفت. و او عبارت است از ایجاد عدل و داد، زندگی انسانی، زندگی الهی، عبودیت خدا؛ این معنای انتظار فرج است.

امام خامنه ای

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۵ مهر ۹۴ ، ۱۶:۲۹
سلیمان لعل زاری

رهبر انقلاب: مذاکره با آمریکا ممنوع است/ حضرت علی(ع) با زبیر و امام حسین(ع) با عمر بن سعد مذاکره به معنای امروز یعنی معامله نکردند
رهبر انقلاب: مذاکره با آمریکا ممنوع است/ حضرت علی(ع) با زبیر و امام حسین(ع) با عمر بن سعد مذاکره به معنای امروز یعنی معامله نکردنددیرمجال بهمئی//حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به طرح برخی مسائل از جانب افراد سهل اندیش و سهل انگار درخصوص مذاکره با آمریکا، گفتند: این افراد می گویند چگونه است که حضرت علی علیه السلام و حضرت امام حسین علیه السلام با دشمنان خود مذاکره کردند اما اکنون با مذاکره با آمریکا مخالفت می شود؟

  

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۵ مهر ۹۴ ، ۱۶:۰۵
سلیمان لعل زاری
سخنگوی نیروهای مسلح: بزودی صدای غرش موشک‌هایمان را می‌شنوید/ برای بعد از برجام برنامه‌های روشنی داریم
سخنگوی نیروهای مسلح: بزودی صدای غرش موشک‌هایمان را می‌شنوید/ برای بعد از برجام برنامه‌های روشنی داریمدیرمجال بهمئی// سخنگوی ارشد نیروهای مسلح تأکید کرد:هرکجای برجام قدرت دفاعی کشور را تحت تأثیر قرار دهد غیرقابل اجرا خواهد بود، این را هم به داخلی‌ها و هم به بیگانگان می‌گویم.
  

  سردار مسعود جزایری سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در پاسخ به اظهارات اخیر مقام‌های غربی اظهار داشت: خواب پریشان انقلاب اسلامی از تضعیف توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران محقق نخواهد شد و خوشبختانه کمترین تردیدی در افزایش توانمندی‌ها و مهارت‌های نیروهای مسلح در کشور وجود ندارد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران و مقاومت منطقه به دفعات و با صراحت توسط دولت شرور آمریکا و رژیم غیرقانونی و شیطانی صهیونیستی مورد تهدید نظامی قرار گرفته و لذا در راستای تأمین امنیت ملی خود و دوستانمان باید بر قدرت نظامی خود بیفزاییم و این امر تحت تأثیر هیچ پدیده دیگری واقع نمی‌شود.

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور خاطرنشان کرد: آمریکایی ها تحت القائات بعضی گزارشات دنباله‌های جریان فتنه و تصاویرمانکن‌های کنار خیابانی آرزوهای برباد رفته خود را در تغییرات نسلی جستجو می‌کنند و نمی‌دانند که با حقیقت جامعه بزرگ ایران اسلامی فرسنگ‌ها فاصله‌دارند.

وی تصریح کرد: هرکجای برجام قدرت دفاعی کشور را تحت تأثیر قرار دهد غیرقابل اجرا خواهد بود، این را هم به داخلی‌ها و هم به بیگانگان می‌گویم.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح تأکید کرد: برای بعد از برجام برنامه‌های روشنی داریم.

وی در پایان با اشاره به رزمایش‌های نیروهای مسلح نیز گفت: به‌زودی غرش موشک‌ها به صدا درخواهد آمد.

   


۱ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۱۴ مهر ۹۴ ، ۰۱:۵۹
سلیمان لعل زاری


اسلام دین افراد مجاهدی است که به دنبال حق و عدالتند. دین کسانیست که آزادی و استقلال میخواهند. مکتب مبارزان ومردم ضداستعمار است. اما اینها  اسلام را طور دیگری معرفی کرده اند ومیکنند. تصور نادرستی در اذهان بوجود آورده و شکل ناقصی که در حوزه های علمیه عرضه میشود برای این منظور است که خاصیت انقلابی و حیاتی اسلام را از آن بگیرند و نگذارند مسلمانان در کوشش وجنبش ونهضت باشند؛ آزادی خواه باشند؛ دنبال اجرای احکام اسلام باشند؛ حکومتی بوجود بیاورند که سعادتشان را تامین کند؛ چنان زندگی داشته باشند که در شان انسان است.           

 امام خمینی (ره)

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۴ مهر ۹۴ ، ۰۱:۳۸
سلیمان لعل زاری

سخنان و وعده های آقای روحانی در مورد یارانه ها قبل از انتخابات ریاست جمهوری

یا حی

"45هزار تومانی که مردم میگردند الآن زندگیشان را بر این مبنا تنظیم کرده اند، باید ادامه پیدا کند فقط اشکالاتش باید رفع شود، در مرحله دوم من معتقد به یارانه کالاییم و اعلام هم کرده ام؛ که در کنار این یارانه نقدی یارانه کالایی هم باید اضافه کنم. الآن 45هزار تومانی که به مردم میدهند ارزش اقتصادیش چقدر است یعنی قدرت خریدش چقدر است؟ محاسبات اقتصادی نشان میدهد که قدرت خریدش،ارزشش 15 هزار تومان شده همین جور که ادامه بدهیم ارزش 15 هزار تومان هم تمام میشود.

خیلی مهم است که با هدفمندی یارانه ها یک ترمز آنی و فوری برای تورم درست کنیم تا مردم بتوانند با این پول یک کمک واقعی برای زندگیشان داشته باشند.

 اعتباری در اختیار مردم قرار بگیرد که با این بتوانند فقط کالاهای اساسی را خریداری کنند . جدا از این یارانه نقدی، یارانه کالایی داده میشود برای اینکه مردم مطمئن شوند برای کالاهای اساسی به یک قیمت قابل قبولی بتوانند بخرند. برای اینکه مطمئن باشند این کالاهای اساسی هر روز قیمتش تغییر نمیکند."

چند ماه پیش شاهد تبلیغات فراوان دولت مبنی بر انصراف مردم از گرفتن یارانه ها بودیم، بعد از گذشت مدتی دولت دست به حذف بعضی از افراد پردرآمد از لیست یارانه بگیران زد در حالیکه که این عمل زمانی صحیح است که یارانه را حق تمامی مردم ندانیم ولی آیا جز این است که یارانه حق مسلم تمام مردم ایران است و طبق گفته های رئیس جمهور روز به روز از ارزش این مقدار ثابت یارانه کاسته میشود.   

با وجود اینکه مقام معظم رهبری پرداخت یارانه ها را کمکی به اقشا رضعیف و کم درآود جامعه دانستند، مراجع تقلید دریافت آن را توسط افرادیکه توان مالی خوبی دارند عمل غیر شرعی اعلام کردند در صورتیکه یارانه صدقه نبوده که تنها به اقشار مستضعف اختصاص یابد و حق تمامی مردم ایران است.در شرع اسلامی هم توصیه به دادن حق و هم توصیه به گرفتن حق کرده اند.

و اما د رمورد یارانه کالایی وعده داده شده توسط آقای روحانی؛ عدالتی در مورد نحوه ی توزیع آن وجود نداشت هر خانوار تنها یک سبد کالا دریافت میکرد خواه 2 نفر باشند خواه 8 نفر، بگذریم از آنهمه مسائل ومشکلات دیگری همچون صفهای طولانی وخستگی ناشی از آن و زیر سوال بردن عزت مردم. که در مرحله دوم لگدمال شدن عزت مردم بیشتر مشهود بود زیراکه تنها به افراد نیازمند تعلق گرفت و با این شکل توزیع آن، مردمی که سبد کالا دریافت میکرند بعنوان فقرا معرفی میشدند که این امر کاملا مخالف  توصیه ی اسلام بر حفظ عزت و آبروی نیازمندان است گرچه طبق وعده ی آقای رئیس  جمهوریارانه باید به تمام مردم تعلق میگرفت.  چندی پیش نیز در دیدار هیئت دولت با رهبری(94/6/4) ، آقای رئیس جمهور یکی از مشکلات دولت را پرداخت یارانه ها اعلام کردند. عجیب است! یارانه زمانی به عنوان وعده ی انتخاباتی و زمانی به عنوان مشکل دولت محسوب می شود.  

                                                                    چرا ؟


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۴ مهر ۹۴ ، ۰۱:۳۵
سلیمان لعل زاری

مدیریت جهادی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

شاخصه‌های روحیه جهادی

جهاد از مادّه جَهد به معناى مشقّت است (معجم مقاییس‌اللّغه، ج‌1، ص‌486، «جَهد») و در اصطلاح شرع، عبارت است از بذل جان، مال و توان خویش در راه اعتلاى کلمه اسلام و اقامه شعائر ایمان. ( جواهرالکلام، ج‌21، ص3)

بنابراین، جهاد در اصطلاح قرآنی و فقه اسلامی، تنها جهاد با اسلحه و نظامی نیست، بلکه همه اشکالی که موجب می‌شود تا اسلام اجرایی شود و در میان مردم و جامعه تحقق یابد، جهاد است و مجاهد کسی است که با هر آنچه در توان دارد در همه زمینه‌ها از جمله نظامی، اقتصادی (نساء، آیه 95؛ انفال، آیه 72)، جهاد علمی (فرقان، آیه 52) و مانند آن از مال و جان بگذرد و تلاش کند تا هدف اسلام برآورده شود

.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۴ مهر ۹۴ ، ۰۱:۲۹
سلیمان لعل زاریهنگامی که امام زمان به شهادت می رسند چه کسی او را غسل و تدفین می کند و محل دفن امام کجاست؟ و آیا دنیای کنونی نیز وجود دارد و یا قیامت برپا می شود؟ اگر قیامت برپا نمی شود، چه کسانی بعد از امام، زمامِ امور را دردست می گیرند؟


در این مطلب به چند سؤال و شبهه در خصوص وقایع پس از ظهور امام زمان(عج) پاسخ می دهیم.


سؤال: هنگامی که امام زمان به شهادت می رسند چه کسی او را غسل و تدفین می کند و محل دفن امام کجاست؟و آیا دنیای کنونی نیز وجود دارد یا قیامت برپا می شود؟ اگر قیامت برپا نمی شود، چه کسی بعد از امام زمان زمام امور را در دست می گیرند؟

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۳ مهر ۹۴ ، ۰۱:۰۷
سلیمان لعل زاریدر ایستگاه های هفت گانه پل صراط چه سوالاتی مطرح می شود؟


این سؤال، برگرفته از روایتی است که ابن عباس از رسول خدا(ص) نقل می‌کند.

در پل صراط، هفت ایستگاه وجود دارد که در هر ایستگاه سوالاتی مطرح می شود، لطفاً در مورد آن سوالات در هر ایستگاه توضیح دهید:

پاسخ اجمالی:

در ایستگاه اول از ولایت و دوستی علی بن ابی طالب(ع) و دوستی آل پیامبر(ص) می پرسند.

در ایستگاه دوم از «نماز»، ایستگاه سوم از «زکات»، ایستگاه چهارم از «روزه»، ایستگاه پنجم از «حج»، ایستگاه ششم از «جهاد» و در ایستگاه هفتم از «عدل» پرسش می شود.

پاسخ تفضیلی:

این سؤال، برگرفته از روایتی است که ابن عباس از رسول خدا(ص) نقل می‌کند: «وقتی قیامت بر پا می‌شود خداوند به مالک دستور می‌دهد جهنم هفت‌گانه را روشن و شعله‌ور نماید و به رضوان دستور می‌دهد که بهشت هشت‌گانه را زینت کند؛ می‌فرماید ای میکائیل، صراط را بر روی جهنم پهن کن؛ به جبرئیل می‌فرماید ترازوی سنجش اعمال بندگان را زیر عرش نصب کن و صدا می‌زند ای محمد(ص)، امّت خود را برای حساب رسی نزدیک بیاور، در این هنگام خداوند دستور می‌دهد که بر روی صراط، هفت پل قرار دهند که طول هر پل، 17 هزار فرسخ است و بر هر پلی هفتاد هزار ملک ایستاده‌اند که از زنان و مردان این امت سؤال می‌کنند.۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۳ مهر ۹۴ ، ۰۱:۰۳
سلیمان لعل زاری


به نام خدای مهدی (عج)


امام خمینی: حواستان را جمع کنید که نکند یک مرتبه متوجه شوید که انجمن حجتیه‌ای‌ها همه چیزتان را نابود کردند.

 همه باید توجه کنیم که آلت دست بازیگران سیاسی نشویم. باید سعی شود آقایان به عنوان منبری پرخاشگری که تا این مرحله حاضر است پیش رود ؛معرفی نشوند. شما نگویید،آنها به ما بد می گویند وما با این صحبت ها جواب آنها را می دهیم. آنها که به شما بد می گویند،پست مقدس شورای نگهبان را ندارند . شما در مکانی نشسته اید که باید خیلی از مسائل را با سکوت و وزانت  خویش حل کنید.

 حواستان را جمع کنید که نکند یک مرتبه متوجه شوید که انجمن حجتیه ای ها همه چیزتان را نابود کردند. من به شما آقایان علاقمندم ولی لازم می دانم گاهی که مسئله ای را می بینم تذکر بدهم.

 والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته - روح الله الموسوی الخمینی. »

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۳ مهر ۹۴ ، ۰۰:۴۹
سلیمان لعل زاری
استقبال پرشور مردم بیرجند از دکتر احمدی نژاد در مسجد حضرت صدیقه طاهره(س) + تصاویر
دیرمجال بهمئی //دکتر محمود احمدی نژاد  پس از دیدار با جمعی از دوستداران و تشرف به حرم حضرت ثامن الحجج امام علی ابن موسی الرضا(ع) عازم بیرجند، مرکز استان خراسان جنوبی شد تا در جشن بزرگ ولایت به مناسبت عید غدیرخم ، در مسجد حضرت صدیقه طاهره(س) حضور یابد. مردم انقلابی بیرجند با شعارهایی چون، شعار هرچی مرده، احمدی برمی گرده، صل علی محمد، یاور رهبر آمد، مرگ بر آمریکا و آل سعود و ... از فرزند ملت استقبال کردند
  
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ مهر ۹۴ ، ۱۹:۳۰
سلیمان لعل زاری

 

آیا بزرگواری پیروز انتخاب دهم خواهد بود؟اگر آن طور که انتظار می رود عدل هاشمی و اصلاح طلبان رد صلاحیت شوند، چاره دقیقه نودی اصلاح طلبان، دردی را دوا نمی کند و بزرگواری بی دردسر به دور سوم نمایندگی اش در مجلس پا می گذارد                                                                                                                                                                                                                     دیر مجال بهمئی //اگرچه هنوز پنج ماه به انتخابات مجلس دهم باقی مانده اما از هم اکنون می‌توان دو گلادیاتور نهایی را شناخت. هر دو از جناح اصولگرا، یکی با پشتوانه عملکرد هشت ساله اش وارد گود رقابت‌ها می‌شود و دیگری به پشتوانه عملکردش در شرکت‌های پیمانکاری.

اردوگاه اصلاح‌طلبان:

هزیمت این گروه از هم اکنون روشن است. سه مشکل عمده اردوگاه اصلاح‌طلبان، تعدد کاندیداهای مطرح، امکان بالای رد صلاحیت و نداشتن نیروی موثر جایگزین است.

تعدد کاندیداهای مطرح: اصلاح‌طلبان کهگیلویه که باقی مانده های چپ های ضد آمریکایی اول انقلاب هستند پس از مستقل شدن دو حوزه انتخابیه گچساران و کهگیلویه به خود سامان دادند. آقایان لاهوتی و منطقیان دو انشعاب این اردوگاه شدند و هیچ گاه در طی این سال ها نتوانستند روی یک گلیم بنشینند. به تازگی هر دو با رسانه ها مصاحبه دادند که قصد نامزدی این انتخابات را دارند. هنوز معلوم نیست آیا این دو، یاران خود را توانسته اند پس از سال ها نگه دارند یا ریزشی میان سبد آرایشان صورت گرفته است. اما نام هر دو بیش از هر کس دیگری شنیده می‌شود.

امکان رد صلاحیت: این دو نیروی باسابقه اصلاحطلبان سرنوشت مشترکی داشتند. هر دو در یک انتخابات از موحد اصولگرا شکست خوردند، هر دو در انتخابات بعد رد صلاحیت شدند و هردو در انتخابات مجلس نهم شرکت نکردند و هردو قصد نامزدی در انتخابات دهم را دارند. اما بسیاری از فعالان سیاسی باور دارند که هردو رد صلاحیت خواهند شد.

نداشتن نیروی موثر: اگر هردو کاندیدای مطرح اصلاح‌طلبان رد صلاحیت شوند مشکل بعدی آنها این است که نیروی موثر و کارآمد و شناخته شده برای اقشار مختلف مردم را ندارند. استراتژی اعلام شده آنها معرفی فرد مرود نظر در دقیقه نود است که به نظر نمی رسد کارساز باشد. از جهتی، رادیکال‌های این گروه و طایفه‌گراها نیز جلوی ائتلاف با اصولگراهای معتدل را سد کرده اند بنابراین محتمل ترین گزینه، انتخاب دقیقه نود طرفداران این گروه براساس قرابت های طایفه ای است. مطرح کردن افراد گمنام نیز بی ثمر خواهد بود چون امکان چهره سازی در دفیقه نود نیست.

اردوگاه اصولگرایان: اصولگرایان کهگیلویه مانند اصولگرایان کشور دو شاخه عمده دارند. شاخه معتدل ها با بازیگری موحد و شاخه پایداری ها به رهبری بزرگواری.

بزرگواری بدون رقیب: تاکنون هیچ رقیبی از شاخه بزرگواری، قد علم نکرده و بنابراین او با پشتوانه عملکردش در هشت سال گذشته پا به گود رقابت با یکی دیگر از اصولگراها می گذارد. او هیچ ترسی از رد صلاحیت ندارد. آرایش در دورهای گذشته صادقانه بود و هیچ موضعگیری که منجر به رد صلاحیتش شود را ندارد. در زمینه مسائل اقتصادی نیز کارنامه روشنی دارد و تاکنون بحثی از فساد از او شنیده نشده است.

عدل هاشمی و بحث رد صلاحیت : اما رقیب او عدل هاشمی از شاخه اصولگرایان معتدل و عملگرا است که به پشتوانه فعالیت‌های اقتصادی‌اش در شرکت‌های مختلف انتظار رای بالایی از مردم را دارد. حرف های مختلفی هم از اشتغالزایی او شنیده می شود اما مشکل او شاید مشکل دور پیش موحد و دو دور پیش لاهوتی و منطقیان باشد. این، آن چیزی است که این سو و آن سو گفته می شود. اگر او از رد صلاحیت جان سالم به در ببرد بی‌شک رقیبش بزرگواری خواهد بود.

حرف آخر: سه مولفه، انتخاب دهم مردم کهگیلویه را شکل می‌دهد، احتمال رد صلاحیت هاشمی و منطقیان و لاهوتی، مطرح نشدن چهره شاخص مورد حمایت اصلاح طلبان و با تایید شورای نگهبان و یکپارچگی آنان، و میزان آرای طایفه ای مردم. اگر آن طور که انتظار می‌رود عدل هاشمی و اصلاح‌طلبان رد صلاحیت شوند، چاره دقیقه نودی اصلاح‌طلبان، دردی را دوا نمی‌کند و بزرگواری بی‌دردسر به دور سوم نمایندگی اش در مجلس پا می‌گذارد، از الان می‌توان چنین روزی را دید.


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۰ مهر ۹۴ ، ۱۳:۴۴
سلیمان لعل زاری

دیر مجال بهمئی//جمعه 8 و نیم صبح وداع با نوروزی در ورزشگاه آزادی باشگاه پرسپولیس اعلام کرد مراسم تشییع پیکر هادی نوروزی فردا 8 و نیم صبح در ورزشگاه آزادی انجام می شود.  کاپیتان درگذشته قرمزپوشان فردا در ورزشگاه آزادی تشییع خواهد شد، جاییکه خاطرات زیادی از بازی های او در آن وجود دارد. جای شماره 24 همیشگی پرسپولیس در ترکیب قرمزپوشان و روی چمن آزادی خالی خواهد بود.          

  تسلیت هادی عزیز


۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۹ مهر ۹۴ ، ۱۴:۴۳
سلیمان لعل زاری

امام صادق(سلام الله علیه):


آن که به ما ایمان آورد و ما را تصدیق کند و منتظر امر [فرج] ما باشد،

همچون کسى است که زیرپرچم قائم به شهادت برسد.
تأویل الآیات - ص 640


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۹ مهر ۹۴ ، ۱۴:۲۱
سلیمان لعل زاری


منظور از ولایت فقیه چیست ؟

ولایت مطلقه فقیه یعنی کسی که از دیدگاه اسلام واجد شرایط حکومت است و از نظر علم ، تقوا و مدیریت جامعه ، شباهت بیشتری به معصوم دارد و می تواند  حکومت تشکیل دهد ،  در تدبیر امور جامعه همه اختیارات امام معصوم (ع) را خواهد داشت . و هیچ قانونی بدون اجازه و اعتبار و مشروعیت ندارد و هیچ کس بدون اجازه او حق اجرای قوانین را هم نخواهد داشت و تمام شئون حکومت با اجازه او اداره می شود.
در خصوص محدود ، ولایت فقیه گروهی از فقیهان معتقدند که فقیه فقط می تواند در امور ضروری و اصطلاحا امور حسبیه  اعمال ولایت کند مثل قضاوت بین طرفین دعوا و از این قبیل موارد ، اما گروهی دیگر از فقها محدود ، ولایت را بسیار وسیع تر از این موارد می دانند . در بین بزرگان ما ، کسی که علاوه بر تصریح به تئوری ولایت فقیه به عنوان یک فرض فقهی ، آن را عملا نیز قابل تحقق می دانست حضرت امام خمینی (ره) بود.
که می فرمود اختیارات ولایت فقیه منحصر به امور حسبیه و ضرروی نمی گردد ، و همان اختیاراتی را که امام معصوم (ع) در اداره جامعه اسلامی دارد ولی فقیه نیز دارد و این است معنای ولایت مطلقه فقیه.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۹ مهر ۹۴ ، ۱۴:۱۷
سلیمان لعل زاری


مدعی گوید که با یک گل نمی آید بهار

من گلی دارم که دنیا را گلستان می کند

[تصویر:  mahdi2.jpg]


ای آخرین ناجی بشریت، سختی ها و دلتنگی های خود را با چه کسی زمزمه کنم و آرامش را در طلوع کدامین شعر بیابم و به چه بهانه ای بغض هایم را بشکنم. کاش تو بیایی، ای بهترین من! ای امام من، حرف های ناگفته زیادی دارم. نمی دانم از کجا شروع کنم. 

از بچه های به خاک و خون کشیده در فلسطین و لیبی و بحرین بگویم یا از آوارگان عراق و افغانستان و یمن...

 آقای خوب من، به من گفته اند تو هم مانند جدت حضرت امیر (ع) یار ضعیفان و نوازشگر یتیمانی، پس حتما بچه های یتیم لبنان و فلسطین و بحرین تو را دیده اند. راستی، اکنون اگر تو را از نزدیک ببینم، شاید بسیاری از حرف ها از یادم برود، ولی می دانم با صبر و عطوفت به من اجازه خواهی داد تا راز های نهفته در دلم را یاد آوری کنم.

 مولای من، شب ها را به امید ظهور تو به صبح می رسانم و هر صبح جمعه به انتظار ندای { انا المهدی } تو که از خانه کعبه به گوش خواهی رسید. در دعای ندبه شرکت میکنم. ای کاش به بگویی که کجایی و کــــی می آیــی! ...


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۹ مهر ۹۴ ، ۱۴:۱۲
سلیمان لعل زاری۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۹ مهر ۹۴ ، ۱۴:۰۶
سلیمان لعل زاری۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۹ مهر ۹۴ ، ۱۴:۰۳
سلیمان لعل زاری

 تکان دهنده، تلخ و باور نکردنی.آنگه مرگ به جوان رعنای فوتبال ما رسید.از صمیم قلب به خانواده محترم نوروزی، بازیکنان و کادر فنی و تک تک هواداران پرسپولیس تسلیت می گویم. تحمل سوگ فقدان نوروزی برای نزدیکانش صبری الهی میطلبد. من را هم در این غم بزرگ و جانکاه شریک بدانید. روحش شاد و یادش گرامی.


تسلیت تسلیت


۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ مهر ۹۴ ، ۱۳:۴۱
سلیمان لعل زاری

بسم الله الرحمن الرحیم

                                                                                                                  عید غدیر،بزرگ ترین عید پیروان اهل بیت(علیهم السلام) و فرصت مناسبی برای یاد آوری پیمان مقدسی است که همه ما در برابر امامان معصوم(علیهم السلام) و به ویژه امام عصر(عجل الله تعالی و فرجه) داریم؛ پیمان اطاعت و پیروی بی چون و چرا از آنان و آمادگی برای انجام رسالت بزرگی که در زمینه سازی ظهور بر عهده داریم. در این مقاله مروری داریم بر پیشینه عهد و پیمان بشر با اولیای الهی از ابتدای آفرینش تا عصر ظهور.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۹ مهر ۹۴ ، ۰۰:۳۷
سلیمان لعل زاری


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۹ مهر ۹۴ ، ۰۰:۲۵
سلیمان لعل زاری

دیرمجال بهمئی/

افراد بسیار باهوشی در جهان وجود دارند که باعث تغییر و دگرگونی عمده‌ای در علم و فناوری‌های جهان شده‌اند. قضاوت اینکه کدام فرد باهوش‌تر است، بسیار سخت و پیچیده است.

با یک نگاه کلی می‌توان گفت که برخی از افراد باهوشتر از برخی دیگر هستند. باهوش از نظر آنچه که همه ما آن را به کار می‌بریم. البته هوش و هوشمندی نیز، انواع مختلف دارد. برای مثال؛ شما می‌توانید یک نابغه ریاضی باشید، اما هیچ مهارتی در برقراری راوبط عمومی‌ و... نداشته باشید.

افرادی که قادر به تعریف دوباره علم فیزیک، شیمی، زیست شناسی و تمام چشم انداز‌های ما در زندگی هستند. جزء دسته افراد باهوش و هوشمند هستند. آنها کلمه "نبوغ" را با خود یدک می‌کشند.

نبوغی که باعث شگفتی شما در این جهان پر از اسرار می‌شود. نبوغی که باعث کشف اسرار و پاسخ سوال‌های بی‌جواب انسان کره خاکی می‌شود.

نکته بسیار مهم این است که این افراد از آن جهت باهوش و دارای نبوغ نامیده می‌شوند که تنها از "2.5"  درصد توانایی مغز خود استفاده می‌کنند. توجه کنید تنها " 2.5 " درصد!

انیشتین‌ با نبوغ خاص خود، جزء افراد باهوش جهان در تمام زمانها می‌دانند. این دانشمند، موفق به کشف و حل برخی از مسائل بسیار پیچیده ریاضی شده است. ضریب هوشی او را بالای 200 دانسته‌اند که هنوز در مقایسه زمانی، رقیبی برای آن پیدا نشده است. او را به عنوان یکی از باهوش‌ترین فردی که تا کنون روی این کره خاکی راه رفته است، می‌شناسند.

اگرچه IQ و هوش معیارهای قابل اندازه‌گیری هستند، اما هنوز هم به سختی می‌توان با این ارقام به یک نفر برچسب باهوش بودن زد.

چرا که برای این برچسب شما نیاز دارید، نشانه‌های دیگری را نیز مورد توجه قرار دهید. نشانه‌هایی چون خلاقیت، تفکر خلاق، چشم‌انداز‌های نامحدود، عدم وابستگی دگم‌گونه به دانش گذشته و  حال...

ارزیابی و اندازه‌گیری همه این نشانه‌ها بسیار سخت، وقت‌گیر و هزینه‌بر است. به همین خاطر تنها به اندازگیری هوش اکتفا کرده و افراد را از این نظر رده‌بندی می‌کنند.

 

هوش

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۹ مهر ۹۴ ، ۰۰:۰۰
سلیمان لعل زاری


عقاب می تواند ۷۰سال زندگی کند.به ۴۰ سالگی که می رسدچنگال های بلند و انعطاف پذیرش دیگرنمیتواند طعمه راگرفته و نگاه دارند.نوک (نول) بلند و تیزش خمیده و کند می شود.شهبال های کهن سالش بر اثر کلفت شدن پرها به سینه اش می چسبند...آنگاه عقاب می ماند و یک دو راهی:این که بمیرد،یا این که یک روند دردناک تغییرات را برای ۱۵۰ روز تحمل کندو این روند مستلزم آن است که به قله یک کوه پرواز کرده و آنجا بنشیند،در آنجا نوک خود را به صخره یی می کوبد تا آنجا که کنده شود،پس از آن منتظر می ماند تا نوک جدیدی به جای آن بروید،و بعد از آن چنگال هایش را  از جا در می آورد،پس از آن که چنگال جدید رویید،عقاب شروع به کندن پرهای کهنه اش می کند،و پس از گذشت ۵ ماه  عقاب پرواز تولد مجدد را انجام می دهد و مدت ها زندگی خواهد کرد…برای ۳۰ سال دیگر!!!

پ.ن:قطعا کسانی هستندکه درقسمتی از زندگی خود به بن بست یا بی تحرکی میرسند و اینجاست که برای زندگی دوباره باید یک تغییر اساسی ایجاد کرد تغییرات سختی که برای ادامه حیات ضروری است در شرایط پر از بدبختی و سختی، ما مجبور به تغییر شیوه زندگی هستیم،این روند ممکن است بسیار دردناک باشد.گاهی اوقات ما باید عادات قدیمی مان،خاطرات و برنامه های روزمره مان رو دور بریزیم ما نمی توانیم با سنگینی بار گذشته مان به جلو برویم پس ما بایدخود را از سنگینی و غم گذشته رها کنیم و به جلو برویم و زندگی دوباره ای را تجربه کنیم شاید ۳۰ سال دیگر شاید بیشتر…

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۸ مهر ۹۴ ، ۲۳:۵۱
سلیمان لعل زاری

دیر مجال/درروایتی حضرت رسول گرامی اسلام (ص) می فرماید:ایضرب احدکم المرئة ثم یظل معانقها،آیـا سـزاوار اسـت کـه شـمـا زنـان را در روز کـتـک مـی زنـیـد و آنـگـاه در شـب بـه آغوش می کشید؟! محمد(ص ) فرمود: زنـان هـمـچون دنده کج پهلویند که اگر بخواهی آنها را راست کنی،می شکنند و چون با همین حال باآنان مدارا کنی از آنها نفع خواهی برد.گـویند زنی حولا نام از پیامبر گرامی اسلام پرسید:زن چه حقی بر مرد دارد؟ آن وجود پاک فرمود: بـرادرم جـبـرئیـل چـنـدان بـه مـن دربـاره حـقـوق زنـان سفارش کرد که پنداشتم مرد حق ندارد کوچکترین کلمه توهین آمیزی مثل((اف )) به او بگوید.گفت:محمد،درباره حقوق زنان خـداتـرس بـاشـیـد.آنها رنج زندگی را تحمل می کنند و بر پایه دستور خداوند و قرآن و شریعت مـحـمـدی بـر شـما حلال شده اند.در مقابل اینکه تن خویش را در اختیار لذتهای شما می نهند و فرزندانتان را دراندرون خود تحمل می کنند تا آنجا که به وقت بار نهادن گرفتار دردهای خطرناک می شوند حـقـوق واجبی بر عهده شما دارند. با آنها مهربان باشیدآنان را دلخوش بدارید تا با شما بسازند از آنها اظهار ناخرسندی و ملال نکنید ...

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۸ مهر ۹۴ ، ۲۳:۴۹
سلیمان لعل زاری
رهبر معظم انقلاب: اندک بی احترامی به حجاج ایرانی موجب عکس العمل سخت و خشن ایران خواهد شددیر مجال// حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند: حج باید جایگاه امنیت باشد، آیا این امنیت است که در حین مناسک به جان انسان‌ها دست تطاول گشوده شود؟
  

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر حضور یافتند.

در این مراسم، حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به حادثه تأسف بار و خونین منا، آن را بدلیل جان باختن هزاران نفر از حجاج بویژه صدها نفر از حجاج ایرانی، عزا و مصیبتی واقعی برای ملت ایران خواندند و با اشاره به لزوم تشکیل کمیته حقیقت یاب با حضور کشورهای اسلامی و از جمله ایران، گفتند: دولت عربستان در انتقال ابدان مطهر جان باختگان به وظایف خود عمل نمی کند و جمهوری اسلامی ایران نیز تاکنون با خویشتنداری و ادب اسلامی، حرمت برادری را در دنیای اسلام نگه داشته است، اما این را بدانند که اندک بی احترامی به دهها هزار نفر از حجاج ایرانی در مکه و مدینه و عمل نکردن به وظایف برای انتقال ابدان مطهر، عکس العمل سخت و خشن ایران را در پی خواهد داشت.

ایشان با اشاره به جان باختن مظلومانه و با زبان تشنه حجاج در حادثه منا و عزادار شدن خانواده هایی که مشتاقانه منتظر بازگشت عزیزان خود بودند، افزودند: هنوز تعداد دقیق جان باختگان ایرانی در این حادثه مشخص نیست و احتمال افزایش آمار به صدها نفر دیگر وجود دارد و این حادثه، واقعا مصیبت بزرگی برای ملت ایران است.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به برخی گزارش ها مبنی بر جان باختن احتمالی بیش از پنج هزار نفر در حادثه منا، خاطر نشان کردند: درحالیکه قرآن کریم خانه خدا را محل امنیت و حج را جایگاه امنیت می داند اما اکنون باید پرسید که، «آیا این، امنیت است؟»

 حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر لزوم تشکیل «کمیته حقیقت یاب» با حضور کشورهای اسلامی و از جمله ایران، خاطر نشان کردند: ما فعلاً درباره علت این حادثه، قضاوت پیش از موعد نمی کنیم اما معتقدیم دولت عربستان به وظایف خود در قبال مجروحان حادثه منا عمل نکرده است و آنان را با حالتی مستأصل و تشنه رها کرد.

ایشان به مشکلات بوجود آمده در انتقال بدنهای مطهر جان باختگان حادثه منا و پیگیری مسئولان کشور اشاره کردند و با تأکید بر لزوم ادامه پیگیری های مسئولان، افزودند: در این موضوع، دولت عربستان به وظایف خود عمل نمی کند و در برخی موارد نیز موذی گری انجام می دهد.

 رهبر انقلاب اسلامی گفتند: جمهوری اسلامی ایران تاکنون از خود خویشتن‌داری نشان داده و رعایت ادب اسلامی و حرمت برادری در دنیای اسلام را کرده است اما این را بدانند که دست ایران، برتر از خیلی ها است و امکانات بیشتری هم دارد و اگر بخواهد در مقابل عناصر اذیت کننده و موذی عکس العمل نشان دهد، اوضاع آنها خوب نخواهد بود و در هیچ صحنه هماوردی، حریف نخواهند شد.

 حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه عکس العمل ایران اسلامی خشن و سخت خواهد بود، خاطر نشان کردند: در دوران هشت سال دفاع مقدس، قدرت های شرق و غرب و کشورهای اطراف از یک عنصر خبیث و فاسد حمایت کردند اما سرانجام همه آنها سیلی خوردند و بر همین اساس، ایران را می شناسند و اگر هم نمی شناسند، الان بشناسند.

ایشان با اشاره به حضور دهها هزار نفر از حجاج عزیز کشورمان در مکه و مدینه، هشدار دادند: اندک بی احترامی به حجاج ایرانی و همچنین عمل نکردن دولت عربستان به وظایف خود در قبال بدنهای مطهر، موجب عکس العمل ایران خواهد شد.

رهبر انقلاب گفتند: جمهوری اسلامی ایران اهل ظلم نیست اما ظلم و ستم هیچکس را نیز قبول نمی کند، بنابراین حقوق هیچیک از انسان ها و ملتها اعم از مسلمان و غیر مسلمان دست درازی نمی کند، اما اگر کسی بخواهد به حق ملت و کشور ایران دست درازی کند، با او برخورد محکمی خواهد شد و به لطف خدا توانایی این برخورد نیز وجود دارد و ملت ایران، مقتدر و پایدار است.

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود، «ایمان عمیق»، «شجاعت» و «دانش» را سه عنصر بسیار مهم در تشکیل هویت یک نیروی مسلح خواندند و خاطر نشان کردند: اگر در نیروی مسلح، ایمان نباشد، روحیه ضعیف کشی بوجود خواهد آمد، اگر شجاعت نباشد، نیروی مسلح در هنگامه خطر، قادر به انجام وظیفه خود نخواهد بود و اگر دانش نباشد، ابزارهای نیروی مسلح در برابر ابزارهای طرف مقابل، کُند خواهند بود.

ایشان هدف قرار دادن خانه ها، خیابان ها، بازار و حتی مجلس عروسی را در یمن، نمونه ای از ضعیف کشی و نبود روحیه شجاعت در یک نیروی مسلح دانستند و با توصیه به جوانان نیروهای مسلح کشور برای تقویت ایمان و شجاعت و ابتکار تحقیقاتی و دانش پژوهی، خاطر نشان کردند: امروز نظام اسلامی، هم نیازمند ابزارهای جنگی سخت و هم، ابزارهای جنگی نرم است زیرا دنیای کنونیِ تحت سیطره قدرت شیاطین، برای انسان های خداجو دنیایی خطیر است و باید همواره آماده و مجهز بود.

رهبر انقلاب اسلامی علت اصلی دشمنی قدرتمندان غاصب جهانی با جمهوری اسلامی و ملت شجاع و انقلابی ایران را، ایستادگی ملت در مقابل آنها و حفظ هویت و جوهره اصلی و حل نشدن در نظامات استکبار، برشمردند و گفتند: آمادگی نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، بسیج و سایر نیروها، فقط به معنای آمادگی برای پیروزی در مقابل دشمن نیست بلکه باید این آمادگی، بازدارنده نیز باشد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تهدیدهای قدرتهای جهانی برضد نظام اسلامی، افزودند: ملت ایران در دوران چهار دهه انقلاب بویژه در هشت سال دفاع مقدس نشان داده است که قدرتمند و نیرومند و دارای هویت و گوهر است و در مقابل بدخواهان می ایستد.

ایشان با تاکید براینکه ملت ایران ثابت کرده، در مقابل استکبار، مقاوم، آگاه و بصیر است و همچنین برای هویت خود و بشریت احترام قائل است، گفتند: ایستادگی در برابر استکبار، احترام به بشریت و همه ملت ها است.

 رهبر انقلاب اسلامی به چنگ و دندان نشان دادنهای دشمنان اشاره و خاطر نشان کردند: همواره اینگونه بوده است که مشت کوبنده انسانهای مومن می تواند آنها را وادار به عقب نشینی کند.

 حضرت آیت الله خامنه ای در پایان، جوانان نیروهای مسلح را به بازخوانی دقیق قضایای دفاع مقدس و طرحهای عملیاتی و بازدید از مناطق عملیاتی، از منظر نظامی و استفاده از تجربیات پیشکسوتان توصیه کردند و خطاب به آنان گفتند: شما باید حِصنِ مستحکم کشور و نظام اسلامی، به معنی واقعی کلمه باشید.

در ابتدای این مراسم، رهبر انقلاب اسلامی، با حضور در یادمان شهدا، به شهیدان سرافراز ادای احترام کردند.

فرمانده کل قوا، سپس از یگانهای حاضر در میدان سان دیدند.

در این مراسم، خانواده یکی از شهیدان نیروی دریایی ارتش، یک روحانی نمونه، سه تن از فرماندهان، سه تن از اساتید و پژوهشگران و پنج نفر از دانش آموختگان نمونه دانشگاههای ارتش هدایای خود را از دست فرمانده معظم کل قوا دریافت کردند. همچنین یکی از دانش آموختگان و نماینده دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نیز مفتخر به دریافت درجه و سردوشی شدند.

قرائت سوگند نامه دانشجویان جدید، سرود دسته جمعی، و رزمایش میدانی غدیر از دیگر برنامه های مراسم امروز بود.

در ادامه مراسم، یگانهای حاضر در میدان صبحگاه دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر از مقابل جایگاه رژه رفتند.

در این مراسم، همچنین امیر سرلشگر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش، ضمن خیر مقدم تأکید کرد: ارتش با الهام از روحیه شهادت طلبی و ایثارگری ملت ایران، با اقتدار کامل و ارتقای تواناییهای رزمی، آماده مقابله با تهدیدهای نوظهور و جان فشانی است.

امیر دریادار دوم حکیمی فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر نیز گزارشی از روند تحصیلی و آموزشهای تخصصی- علمی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاههای افسری ارتش بیان کرد.

در ادامه این مراسم، دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر در حضور فرمانده کل قوا، تمرین دریایی انجام دادند.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ مهر ۹۴ ، ۲۲:۳۹
سلیمان لعل زاری

DSC_0326 copy

انسان منتظر به دنبال نشانه نیست. بلکه به دنبال راه و وظیفه و فهم فرایند حرکت در مسیر اراده الهی و استقبال از ظهور کامل است. منتظر به دنبال نقش آفرینی در فرایند ظهور است. در این فرایند است که راه معلوم می شود و وظیفه انسانهای منتظر تعیین می گردد. اگر فرایند را بفهمیم، موقعیت و مسئولیت خودمان را خواهیم شناخت. در حوادت کدام غلط و کدام درست است؟ جلوی چه کسی بایستم و چه کسی را یاری کنم؟

حق و باطل چیست؟

معیار حق و باطل با میزان همراهی و انطباق با این حکمت و یا ضدیت با آن تعریف می شود. حق چیست؟ هر آنچه در راستای تحقق امر ظهور کامل و برپایی حکومت توحید و عدالت و عشق و آزادی باشد حق است. باطل چیست؟ هر آنچه که مانع از تحقق ظهور کامل و برپایی حکومت جهانی و یا دوری عده ای از مردم از حرکت در این مسیر باشد باطل است.
البته به فضل الهی حوادث و اتفاقات حتی اگر توسط مستکبران و شیاطین و برای مانع تراشی طراحی و اجرا شوند نهایتا به نفع اراده الهی مصادره می شوند. ِانَهم یکیدون کیدا و اکید کیدا. دشمن طراحی می کند و برای شکستن پرچم توحید حمله می کنند اما در نهایت آن پرچم توحید است که بالا خواهد رفت. گرچه ممکن است مسیر بشریت را برای رسیدن به قله موعود طولانی تر نمایند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ مهر ۹۴ ، ۱۵:۴۸
سلیمان لعل زاری


مسئولان دولت سعودی باید پاسخگو باشند

دکتر محمود احمدی نژاد با صدور پیامی، بر ضرورت پاسخگو بودن مسئولین دولت سعودی نسبت به فاجعه دردناک منا و کشته شدن هزاران تن از حجاج خانه خدا تاکید کرد.

پیام

متن پیام دکتر احمدی نژاد به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

در این روزها، که حادثه غمبار منا به از دست رفتن جان شمار قابل توجهی از مومنان موحد در سرزمین امن الهی منجر شده و تعدادی از زایران ایرانی نیز در خیل جان باختگان این فاجعه قرار دارند، با چشمانی اشکبار این ضایعه دردناک را به پیشگاه امام عصر(عج)، ملت شریف ایران، مقام معظم رهبری، همه مسلمانان و خانواده های داغدار تسلیت می گویم.

مسئولین دولت سعودی که مدعی خادمی حرمین شریفین هستند، به جای کشتار بی وقفه مردم بی دفاع و مسلمان یمن، بخصوص در ایام حج و ماه حرام، باید پاسخگوی ضعف مدیریت و احیانا دخالت برخی عوامل در ایجاد این فاجعه باشند و مسئولیت خود را در قبال حجاج، مصدومین و مفقودین و قربانیان این حادثه ایفا نمایند.

از خداوند منان شادی روح تمامی درگذشتگان این واقعه، شفای عاجل مجروحین، پیدا شدن مفقودین و آرامش و اجر خانواده ها و بستگان آنان و امنیت و آرامش حجاج و بازگشت سالم آنان به موطن خود را مسئلت دارم.

محمود احمدی نژاد

مناIMG-20150927-WA0003

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ مهر ۹۴ ، ۱۵:۴۵
سلیمان لعل زاری

 دیرمجال بهمئی// مناسک حج امسال در حالی رنگ خون به خود گرفت که بی‌لیاقتی و عدم کفایت آل سعود در اداره حرمین شریفین را بیش از پیش نمایان ساخت، در این میان ائمه جمعه اهل تسنن در کنار دیگر برادران دینی خود با انتقاد از عملکرد آل‌سعود در مدیریت مناسک حج خواستار ورود مسلمانان به این موضوع و اداره حرمین شریفین از سوی تمام مسلمانان شدند.

نظر تنی چند از ائمه جمعه اهل سنت کشور در ادامه می‌آید:

ماموستا غفوری: رهبران دینی جهان اسلام به‌دنبال حادثه منا بیدار شوند

هیچ جنایتکار و کافری دست به فاجعه منا نمی‌زند/ مدیریت حج نیازمند بازنگری است/ کشورهای مسلمان اعتراض خود را به فاجعه منا اعلام کنند
ماموستا عبدالله غفوری امام جمعه شهرستان روانسر، با اشاره به اینکه واقعه دلخراش منا نشانه بی‌دقتی و سوء مدیریت آل‌سعود است، اظهار داشت: حرمین شریفین در عربستان متعلق با تمام مسلمانان است و به‌دنبال این فاجعه دلخراش مدیریت آن باید به هیئتی کاردان و باحکمت سپرده شود.

وی با بیان اینکه بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری مسئولان دینی و مسلمانان دنیا باید آگاه و بیدار باشند، عنوان کرد: بی‌دقتی و سوءمدیریت آل‌سعود باید در کنفرانس‌های اسلامی و جوامع دینی بیان شود.

ماموستا غفوری با اشاره به اینکه آل‌سعود باید آل سقوط خوانده شود، بیان کرد: وقوع این حادثه در منا به جامعه بشریت ثابت کرد که آل‌سعود خادم‌‌الحرمین نیستند زیرا اگر این‌چنین بود به‌طور قطع به زائران حرمین شریفین بیشتر توجه و رسیدگی می‌شد.

وی با استناد به آیاتی از قرآن کریم مبنی بر لزوم ایجاد آرامش برای زائران حرمین شریفین، گفت: زائران باید با خیالی راحت به عبادت ذات‌الله بپردازند ولی آل‌سعود با ایجاد تشویش و اضطراب میان مسلمانان تنها نظاره‌گر است.

امام جمعه روانسر با بیان اینکه تمام جهان بی‌دقتی آل سعود در حادثه منا را محکوم می‌کنند، افزود: کسی که ادعای خادم‌الحرمین دارد نباید حامی رژیم صهیونیستی و داعش به‌عنوان دشمنان اسلام باشد.

ماموستا غفوری با اشاره به اینکه تاکنون اتفاقات بسیاری در اعمال حج رخ داده اما حادثه منا فراموش نشدنی است، گفت: این حادثه نتیجه اعمال آل سعود و حمایت‌های آنها از رژیم صهیونیستی و داعش است و بر این اساس باید از آن درس عبرت گرفت.

وی با بیان اینکه عدم مسئولیت پذیری آل سعود نسبت به این حادثه فاجعه‌ای دیگر است، بیان کرد: امت اسلامی همواره راضی به قضا و قدر الهی است اما عقل مافوق همه قرار دارد و آل سعود باید با استفاده از نیروهای باتجربه و برگزاری کلاس‌های توجیهی از مذمت خود جلوگیری می‌کرد.

ماموستا قادری: حادثه مِنا نشان از بی‌کفایتی و سوء مدیریت آل‌سعود است

هیچ جنایتکار و کافری دست به فاجعه منا نمی‌زند/ مدیریت حج نیازمند بازنگری است/ کشورهای مسلمان اعتراض خود را به فاجعه منا اعلام کنند
ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه در پی حادثه مصیبت‌ بار مِنا بیانیه‌ای خطاب به محضر مبارک مقام معظم رهبری حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: حادثه دلخراش منا و عروج ملکوتی جمعی از مهمانان و ضیوف‌الرحمان، در لباس احرام و در هنگام انجام یکی از فرایض دینی، عید قربان امسال را به قربانگاه حجاج بیت‌الله الحرام تبدیل و ضمن اینکه سبب تأثر و تألم شدید همه مسلمانان شد، قلب مؤمنین را جریحه‌دار و جهان اسلام را نیـز در حزن و ماتم فرو برد؛ باکمال تأسف، حضور جمعی از هموطنان عزیزمان در میان درگذشتگان این حادثه، تلخی آن را دوچندان کرده است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: بدون تردید این حادثه مولمه که نشان از بی‌کفایتی و سوء مدیریت آل‌سعود دارد، سبب نفرین تمامی آگاهان و دلسوزان دین شد. این‌جانب این ضایعه را به محضر مبارک مقـام معظم رهبری، ملت شریف ایران و همه مسلمانان جهان تسلیت عرض نموده، از درگاه حی سبحان برای این عزیزان رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبـر و شکیبایی را مسئلت می‌نمایم.

ماموستا شیرزادی: مدیریت حج نیازمند بازنگری است

هیچ جنایتکار و کافری دست به فاجعه منا نمی‌زند/ مدیریت حج نیازمند بازنگری است/ کشورهای مسلمان اعتراض خود را به فاجعه منا اعلام کنند
ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان در گفتگو با تسنیم، اظهار داشت: حادثه اخیر منا که باعث کشته و زخمی شدن بیش از 1300 نفر از حجاج گرامی شد نتیجه ناکارآمد بودن مدیریت حج است.

شیرزادی افزود: وقتی دولت عربستان اجازه ورود به این تعداد اخیر حجاج را به کشور خود می‌دهند باید ضمن ایجاد بسترهای مناسب امنیت آنان را به بهترین شیوه ممکنه تعبیه کند.

وی عنوان کرد: وقتی کشوری میزبانی یک برنامه خاصی خواند شد باید ضمن بررسی نکات قوت و ضعف خود در صدد رفع تمام نواقص و کمیت‌ها برآید و بداند که می‌تواند چه تعداد افراد را می‌تواند در کشورش برای اجرای این مراسم می‌تواند دعوت نماید و از ورود مازاد بر ان جلوگیری نماید تا بتواند امنیت آن‌ها را به نحوی احسن تعبیه نماید.

امام جمعه مریوان با انتقاد از عملکردهای دولت آل سعود گفت: در منا حادثه‌ای رخ داد که در آن حجاج زیادی که از کشورهای اسلامی سراسر دنیا برای انجام مناسک حج رفته بودند زخمی و یا به شهادت رسیدند که مایه تاسف برای جامعه مسلمین است.

ماموستا مصطفی شیرزادی بیان کرد: این حادثه خونین دل بسیاری از هم میهنانمان را خونین نموده و آن‌ها را داغ‌دار کرد که دولت آل سعود باید جوابگوی این امر باشد.

شیرزادی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب در این مورد تصریح کرد: رهبر انقلاب اسلامی ایران حقایق را بازگو نمودند و دولت آل سعود باید گوش شنوایی برای شنیدن و اجرای این پیام و دستورات آن را داشته باشند.

وی در پایان سخنان خود عنوان کرد: مدیریت حج عربستان باید در رفتار و اعمال رفتارهای خود بازبینی جدی و صریحی داشته باشد تا از روی دادن این چنین حوادثی در سال‌های آتی جلوگیری به عمل آید.

ماموستا بیضاوی: هیچ جنایتکار و کافری دست به فاجعه منا نمی‌زند

هیچ جنایتکار و کافری دست به فاجعه منا نمی‌زند/ مدیریت حج نیازمند بازنگری است/ کشورهای مسلمان اعتراض خود را به فاجعه منا اعلام کنند
ماموستا عبدالقادر بیضاوی امام جمعه اهل سنت ارومیه، با اشاره به حوادث عربستان و کشتار زائران در منا اظهار داشت: همه می‌دانند که این حادثه تعمدی نبوده اما دولت آل سعود در این باره مسئولیت بزرگی به‌عهده داشته و باید وقوع این حوادث را کنترل و پیش‌بینی می‌کرد چون هیچ جنایتکار و کافری دست به چنین اقدام نمی‌زند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: منا وضعیت چندان مناسبی برای حضور عده کثیری نداشته و باید این مسئله از سوی دولت عربستان مدیریت می‌شد.

بیضاوی تصریح کرد: سایر دولت‌های اسلامی نیز در انجام مراسم حج مسئولیت دارند چون حرمین تنها مربوط به عربستان سعودی نیست بلکه متعلق به تمامی امت اسلامی است.

امام جمعه اهل سنت ارومیه افزود: میلیون‌ها نفر از مردم کشورهای اسلامی مهمان سعودی‌ها بوده و باید آنها بیش از پیش در راه حفظ جان مهمانان خود تلاش کنند.

ماموستا اسماعیلی: کشورهای مسلمان اعتراض خود را به فاجعه منا اعلام کنند

هیچ جنایتکار و کافری دست به فاجعه منا نمی‌زند/ مدیریت حج نیازمند بازنگری است/ کشورهای مسلمان اعتراض خود را به فاجعه منا اعلام کنند
ماموستا یحیی اسماعیلی امام جمعه موقت مهاباد، اظهار داشت: اگر تاریخ حج را مقایسه و بررسی کنیم مشاهده می‌کنیم که هیچ سالی به اندازه امسال، فاجعه و کشتار در عربستان به وقوع نپیوسته است.

امام جمعه موقت مهاباد گفت: با توجه به اینکه هم‌اکنون دولت آل سعود در حال جنگ با یمن است پس این خود سبب کم‌توجهی دولت عربستان به امور حجاج شده و سبب رخ دادن حوادث تاسف بار در این کشور شده است.

اسماعیلی با تاکید بر بی‌لیاقتی پادشاه عربستان در حوادث دیروز منا تصریح کرد: با وجود اینکه دولت آل‌سعود می‌داند که مسیر عبور زائران در منا حساس و تنگ است با این حال مدیریت چندانی در این محل انجام نداده که این خود سبب قربانی شدن 1500 نفر بی‌گناه شد.

امام جمعه موقت مهاباد افزود: بی‌شک اگر سایر دولتمردان کشورهای اسلامی همانند جمهوری اسلامی ایران، اعتراض شدید خود را نسبت به وقوع چنین حوادثی نشان دهند دیگر شاهد وقوع این رخدادها نمی‌شویم.

مولوی پارسا: آل‌سعود از سوی تمام امت و دولت‌های اسلامی مورد بازخواست قرار گیرد

هیچ جنایتکار و کافری دست به فاجعه منا نمی‌زند/ مدیریت حج نیازمند بازنگری است/ کشورهای مسلمان اعتراض خود را به فاجعه منا اعلام کنند
مولوی احمد پارسا امام جمعه اهل تسنن شهرستان سرخس، اظهار داشت: این مسئله و اتفاقی که رخ داده هیچ توجیهی نداشته و تنها به این علت است که رژیم سعودی از زائران خانه خدا به اندازه‌ای که باید مراقبت نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه جان‌باختن هزاران نفر از مسلمانانی که در حال لبیک گفتن به دعوت حق با اهمال کاری این رژیم جان داده‌اند تنها به دلیل کوتاهی و قصور رژیم آل سعود در مراقبت از زائران است، تصریح کرد: این موضوع یکی از نمودهای علنی بی‌لیاقتی حکام آل سعود است که بسیاری از خانواده‌های جهان اسلام را سیاه‌پوش کرده است.

امام جمعه اهل تسنن شهرستان سرخس با تأکید براینکه حادثه مِنا بسیار بزرگ‌تر از آن چیزی است که در مورد آن سخن گفته می‌شود، خاطرنشان کرد: حفظ وحدت میان مسلمانان برای برخورد با رژیم آل‌سعود در مورد حادثه منا یک الزام است؛ تمام امت و سران دولت‌های اسلامی باید با یکدیگر همکلام شده و حکومت عربستان را مورد بازخواست قرار دهند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ مهر ۹۴ ، ۱۶:۳۹
سلیمان لعل زاری

رهبر انقلاب، فرافکنی حکام عربستان و سر باز زدن از پذیرش مسئولیت این فاجعه را نادرست و اقدامی عقیم و بی اثر خواندند و گفتند: دنیای اسلام سؤالات زیادی دارد و جان باختن بیش از هزار نفر در این حادثه مسئله کوچکی نیست، بنابراین جهان اسلام باید برای این مسئله فکر کند.
 دیر مجال// حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در ابتدای جلسه درس خارج فقه در سخنانی با اشاره به فاجعه بزرگ منا، تأکید کردند: دنیای اسلام سؤالات زیادی در این خصوص دارد و حکام عربستان بجای فرافکنی، باید با عذرخواهی از امت اسلامی و خانواده‌های داغدار، مسئولیت خود را در این حادثه سنگین بپذیرند و به لوازم آن عمل کنند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، حادثه تلخ منا و تبدیل شدن عید قربان به عزای امت اسلامی را یادآور شدند و افزودند: انسان لحظه‌ای نمی‌تواند خود را از این غم فارغ بداند و این غم در چند روز اخیر بر دلهای ما و همه مسلمانان سنگینی می کند.

رهبر انقلاب، فرافکنی حکام عربستان و سر باز زدن از پذیرش مسئولیت این فاجعه را نادرست و اقدامی عقیم و بی اثر خواندند و گفتند: دنیای اسلام سؤالات زیادی دارد و جان باختن بیش از هزار نفر در این حادثه مسئله کوچکی نیست، بنابراین جهان اسلام باید برای این مسئله فکر کند.

ایشان همچنین تأکید کردند: این قضیه فراموش نخواهد شد و ملتها به طور جدی آن را دنبال خواهند کرد و سعودیها نیز باید به جای فرافکنی و متهم کردن این و آن، مسئولیت خود را بپذیرند و از امت اسلامی و خانواده‌های داغدار عذرخواهی کنند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ مهر ۹۴ ، ۱۶:۳۱
سلیمان لعل زاری
دیر مجال بهمئی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تحریم‌ها علیه ایران در حوزه دریایی برداشته شده و ۱۶ خط کشتیرانی بین‌المللی در بنادر ایران پهلوگیری‌ می‌کند ، گفت: آماده صدور مجوزهای لازم برای حضور شرکت‌های هواپیمایی لهستان در فرودگاه‌های بین‌المللی ایران هستیم.

دیر مجال/ عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دیروز میزبان یانوش پیه ر خوچینسکی معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد لهستان بود. وی در این دیدار ضمن تشکر از ابراز همدردی خوچینسکی با دولت و مردم ایران درباره فاجعه منا گفت: ایران و لهستان همکاری‌های قدیمی با یکدیگر دارند که برای مثال موافقت‌نامه حمل‌ونقل و جاده‌ای میان دو کشور به 40 سال قبل بر می‌گردد و راننده‌های دو کشور به خوبی مسیر طولانی بین ایران و لهستان را می‌ِشناسند.

وی ادامه داد: در زمینه حمل و نقل هوایی نیز دو کشور دارای موافقت‌نامه رسمی هستند؛ همچنین در زمینه حمل و نقل دریایی پیش‌نویس موافقت‌نامه‌ای تدوین و تهیه شد که البته هنوز به امضا نرسیده است در عین حال ایران این آمادگی را داریم که این موافقت‌نامه را نهایی کنیم.
آخوندی توضیح داد: 6 ماه است که بیش از 16 خط کشتیرانی بین‌المللی به طور مستقیم در بندرعباس ، بندر چابهار و بندر امام (ره) پهلوگیری می‌کند و در عمل تحریم در حوزه دریایی
برداشته شده است.

وی از تمایل برای فعال کردن و توسعه کریدور شرقی - غربی و شمالی-جنوبی گفت و ادامه داد: چنانچه نیاز باشد این آمادگی وجود دارد برای رقابتی شدن فضا ، تعرفه‌هایی به امضا برسانیم؛ امروز زمان آن رسیده است که حمل‌ونقل ترکیبی در منطقه ایجاد شود.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید یادآور شد: در مقطع کنونی این آمادگی وجود دارد که امکان احداث تأسیسات لجستیکی در بندرعباس ، بندر چابهار و بندر امام (ره) در اختیار لهستان قرار گیرد. چنانچه در این زمینه پیشنهادی از طرف بخش خصوصی یا دولت لهستان دریافت کنیم با نگاه مثبت بررسی خواهیم کرد.

آخوندی با یادآوری اینکه در حال حاضر خطوط ریلی ایران از طریق قزاقستان و ترکمنستان به روسیه متصل بوده و قرار است به زودی از طریق آذربایجان نیز این اتصال انجام شود ، اظهار داشت: توافقنامه سه جانبه‌ای با قزاقستان و ترکمنستان درباره رقابتی‌تر کردن مسیر ریلی بین سه کشور منعقد شده است بنابراین آمادگی بررسی هر پیشنهادی درباره اتصال خطوط ریلی ایران به لهستان را با نظر مثبت داریم.

وی با اشاره به امکانات بالای فناوری ساخت واگن و لوکوموتیو در لهستان گفت: آمادگی داریم در این زمینه نیز تفاهماتی داشته باشیم تا راه‌های عملی بررسی شود. برای تحقق چنین هدفی نیاز است یک خط اعتباری یا مدل مالی جداگانه‌ای پیشنهاد شود و از این طریق بتوانیم با امنیت مالی بالا همکاری‌ها را گسترش دهیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ما در ایران دو شرکت فعال تولید واگن داریم ، گفت: این آمادگی وجود دارد که لهستان بتواند با سرمایه‌گذاری در این دو شرکت انتقال تکنولوژی و دانش را صورت دهد.

آخوندی از آمادگی ایران برای همکاری‌های ریلی در بخش های باری، ناوگان، ترانزیت و انتقال تکنولوژی با لهستان گفت و یادآور شد: در حوزه حمل و نقل جاده‌ای نیز سابقه کار طولانی است اما اخیرا مشکلاتی در ترکیه برای رانندگان ایرانی و غیر ایرانی ایجاد شده است که امیدواریم هرچه سریع‌تر برطرف و وضعیت به شکل عادی برگردد.

این عضو کابینه دولت یازدهم با استقبال از پیشنهاد وزیر اقتصاد لهستان درباره پرواز مستقیم تهران - ورشو از جولای سال آینده گفت: آماده صدور مجوزهای لازم برای تحقق این مهم هستیم و این امکان وجود دارد که شرکت‌های هواپیمایی لهستان در شهرهای مختلف ایران مانند تهران، تبریز، اصفهان و سایر شهرهای دارای فرودگاه بین المللی حضور پیدا کنند.

آخوندی تأکید کرد: منتظر خبر و پیگیری‌ها از سوی دولت لهستان برای استفاده از لجستیک پارک‌های ایران ، امضای موافقت‌نامه دریایی ، پرواز مستقیم تهران-ورشو و همکاری ریلی و تأمین واگن به صورت لیزینگ و خط اعتباری جدید خواهیم بود.

در پایان این دیدار وزیر راه و شهرسازی محسن پورسید آقایی مدیرعامل شرکت راه‌آهن و علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری را مسئول پیگیری نقاط مورد تفاهم در زمینه‌های ریلی و هوایی در جلسه کرد؛ همچنین پیهر خوچینسکی معاون نخست وزیر لهستان تاکید کرد این مذاکرات از طریق سفارت ایران در لهستان پیگیری می‌شود تا به نتیجه‌ای مشخص برسد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ مهر ۹۴ ، ۱۶:۱۹
سلیمان لعل زاریپیام تسلیت رهبر معظم

دیر مجال بهمئی/ در پی وقوع حادثه مرگبار امروز در سرزمین منا، رهبر انقلاب در پیامی ضمن تسلیت به عزاداران، سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

پیام رهبر انقلاب در پی فاجعه مرگبار سرزمین منا در پی فاجعه مصیبت بار منا و کشته شدن جمعی از حجاج بیت‌الله الحرام رهبر انقلاب اسلامی پیامی صادر کردند. متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
 
فاجعه‌ی مصیبت‌بار امروز در منا که در آن جمع کثیری از ضیوف‌الرحمان و مومنانِ مهاجر الی‌الله از کشورهای گوناگون، اندوهی بزرگ در جهان اسلام پدید آورده و عید آنان را عزا کرده است. در میهن عزیز ما نیز دهها خانواده که مشتاقانه در انتظار عزیزان حج‌گزار خود بودند، اکنون به عزای آنان نشسته‌اند. اینجانب با قلبی سرشار از غم و همدردی با مصیبت‌دیدگان، این حادثه اندوهبار را به روح مطهر حضرت رسول اعظم (صلی الله علیه و آله) و به ساحت مقدس ولی الله الاعظم حضرت صاحب‌الزمان (اروحنا فداه) که صاحب‌عزای اصلی است، و به همه بازماندگان و عزاداران در سراسر جهان اسلام به ویژه در ایران عزیز تسلیت عرض می‌کنم و رحمت خاصه خداوند غفور و رحیم و شکور را برای این میهمانان گرامیش و شفای عاجل آسیب‌دیدگان و مجروحان را از درگاه عطوفتش مسألت می‌نمایم و یادآور می‌شوم:

۱. مسئولان نمایندگی اینجانب و سازمان حج تلاش طاقت‌فرسای خود در شناسایی جان‌باختگان و معالجه مجروحان و اعزام به کشور و خبررسانی سریع را که سراسر امروز بدان مشغول بودند همچنان ادامه دهند و همه کسانی که توانایی دارند به آنان کمک کنند.

۲. هر گونه کمک ممکن را به حجاج دیگر کشورها نیز تعمیم دهند و حق برادری اسلامی را به انجام رسانند.

۳. دولت سعودی موظف است مسئولیت سنگین خود را در این حادثه‌ی تلخ پذیرفته و به لوازم آن به قاعده‌ی حق و انصاف عمل کند. مدیریت غلط و اقدامات ناشایسته که عامل این فاجعه بوده نباید از نظر دور بماند.

۴. جان‌باختگان این حادثه انشاالله مشمول این کلام نورانی قرآن‌اند که: «و من یخرج من بیته مهاجرا الی الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع اجره علی الله» این برای بازماندگان، تسلای بزرگی است. آنان پس از طواف و سعی و پس از ساعات پربرکت عرفات و مشعر و در حال انجام مناسک حج به دیدار معبود شتافته‌اند، و انشاالله مورد لطف و رحمت ویژه احدیتند. اینجانب با تسلیت دوباره به عزادارن، سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم.

والسلام علی عباد الله الصالحین
سید علی خامنه‌ای
دوم مهر یکهزار و سیصد و نود و چهار

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ مهر ۹۴ ، ۱۶:۱۳
سلیمان لعل زاریاِلهی عَظُمَ الْبَلاءُ

چون تکبیر گویان لبیک گفت و در میقات سپید پوش شد تا در بلندای جبل الرحمه به تاسی از سالار شهیدان اشک هایش را بر گونه جاری کند و بخواند...

وَ هُوَ لِلدَّعَواتِ سامِعٌ وَلِلْکُرُباتِ دافِعٌ وَلِلدَّرَجاتِ رافِعٌ وَلِلْجَبابِرَةِ قامِعٌ فَلا اِلهَ غَیْرُهُ ...

او شنونده دعاها، و دور کننده بلاها، و بالابرنده درجات، و کوبنده گردنکشان است، پس معبودى جز او نیست...

خواند و خواند تا رسید به، اَنْتَ کَهْفى حینَ تُعْیینِى الْمَذاهِبُ فى سَعَتِها وَتَضیقُ بِىَ الاَْرْضُ بِرُحْبِها...

تو پناهگاه منى زمانى که راهها با همه وسعتشان درمانده ‏ام کنند، و زمین با همه پهناورى‏ اش بر من تنگ گیرد...

و آنجا که در صدای های های گریه اش آنقدر یا ربّ، یا ربّ،یا رب... گفت که سینه ی خسته اش  از نَفَس افتاد و خورشید آسمان که به خون نشست و غروب آخر به یاد راهیِ دشت بلا، سرشک از دیده ها بارید...

چون وارد شد به آستانه ی شب بندگی، از هر چه داشت جدا شد و آماده قربانی کردن تمام منیت هایش، در شبی بی مانند در وادی امن عرفات بیتوته کرد.

در خلوت عارفانه اش عشق بود و عشق بود و عشق؛ گریست به پهنای صورتش، از غربت و تنهایی شکایت کرد... از نیامدن صاحبش و از اندوه جانگاه بشر در لحظه لحظه های انتظار...

یادش آمد شب آرزوها "لیله الرغائب"،  عهد بسته بود اگر چنین شبی اینجا باشد، تمام آرزویش در منا، وادی آرزوها، ظهور مهدی (عج) باشد... و حالا شمارش معکوس تمام شده بود و ماه ذی الحجه، ماه برآورده شدن آرزویش بود...

 

لبّیک اللّهمّ لبیک…

و دیگر صدایی نرسید و از پس آن...
فوج فوجِ ملایک لبیک های ناتمام را در اوج ملکوت آسمان به نیابت از حجاج نجوا کردند...

ذیحجه ماه حرام است و حرام باد زیستن، بر ظالمانی که راه زیستنِ مظلومان را ناجوانمردانه بستند...

چگونه باور کنیم خادمین حرم امن الهی باشید وقتی به مصداق روشن آیه شریفه "فلا تظلموا فیهن أنفسکم؛ در این ماههای حرام ظلم نکنید (توبه/ 36)" عمل نکرده و خائن شدید؟

در سرزمین رسیدن به عشق و وادی آرزوها راه را بستید تا منا، قربانگاهی شد به وسعت تاریخِ عظیم حج...

و تاریخ از حجه الوداعی دیگر خبر آورد، خبری تلخ و سنگین... از عروج با لبِ عطشان و انبوه اجساد و قربانی شدن انسان و از اندوه عظیم خیمه های مسلمانان در سرزمین وحی..

از نام هایی که یکی پس از دیگری می خوانند... و امروز ملکوت اعلی، بلندترین جایگاه ابدی و آسمانی صاحبان این نام هاست... .

اندکی درنگ! فراموش نکرده ایم نام حسین (علیه السلام) سر آغاز ذبح عظیم ذی حجه ها بوده....

امروز بخوانید خانه امن الهی از وقتی نا امن شد که حریم حرمش را شکستند و سالارِ کاروانِ شهدا برای حفظ حرمتش "مُهاجِراً الَی اللَّه"ِ و راهی وادی کربلا شد...

و امروز با صدای بلند به جای نام های "اَینَ طالِبُ بِدَمِ اَلمَقتولِ بِکَربَلا..." بخوانید تا "او" نیایید هیچ کجای زمین امن نیست! حتی #منا، سرزمین آرزوها، بی عطر و بوی گل نرگس می شود مسلخ و قربانگاه ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ مهر ۹۴ ، ۰۰:۳۰
سلیمان لعل زاری


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ مهر ۹۴ ، ۰۰:۲۸
سلیمان لعل زاری

آخه برادر من

کاش می شد گاهی اوقات آدم بتواند یک مقدار عصبانی باشد. لبخند مصنوعی که مدت هاست عضلات لبش را خسته کرده کنار بگذارد و کمی اخم کند. برای چند لحظه این روحیه ی محافظه کارانه اش را کنار بگذارد و کمی آن روی دیگر اسلام رحمانی را نشان دهد.

اصطلاح عامیانه اش درشهر ما خیلی زیبا نیست ولی معنا را کامل می رساند. به هر حال در نوشتار معیار ما به آن می گوییم منت کشی و تو سری خوری، همراه با خسته کردن عضلات دهان. (منظورم برای لبخند است)

بد نیست کمی هم این منت کشی حقیرانه کنار گذاشته شود. نمی گویم سرکشی، طغیان، قلدری؛ اما توسری خوری هم چندان پسندیده نیست. خوب نیست آدم هویت و غرورش را برای حفظ رابطه ای که به هر حال شکر آب است زیر پا بگذارد.

برادر من یک خورده اخم کن؛ یک خورده داد بزن؛ آقا جان حقت را مطالبه کن...

خطیب جمعه و امثالهم که نباید جور تو را بکشند...


امام ما فرمود: اگر از صدام بگذریم، اگر مسأله ی قدس را فراموش کنیم، اگر از جنایت های آمریکا بگذریم از آل سعود نخواهیم گذشت

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ مهر ۹۴ ، ۰۰:۲۵
سلیمان لعل زاری
اسلام دینی کامل و همه جانبه نگر است : هم به یاد خالق  بی نیاز باش : ( اقیمواالصلاه) هم  به فکر مخلوقات نیازمند :(آتواالزکاه) ؛ هم زبان را از دروغ و غیبت نگهدار هم دندان را با مسواک پاکیزه کن ؛ هم فکرت را از سوء ظن به دیگران نگهدار هم چشمت را از نگاه هوس آلود بازدار ؛ هم پاکدامن باش هم باحجاب ؛ هم رشوه نگیر هم ریش بگذار و خلاصه : هم باطنت را پاک نگهدار و هم ظاهرت را پاکیزه . کسانی که به باطن بیش از ظاهر اهمیت میدهند ناقصند و ناقص تر از آنها کسانی که ظاهر گرا هستند و از اصلاح باطن غافل.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ مهر ۹۴ ، ۰۰:۱۴
سلیمان لعل زاری


«سلیمان بن رزین» از غلامان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام بوده است. ایشان نیز از سفیران امام علیه‌السلام به سوی رؤسای پنج‌گانه بصره بوده است.

امام هنگامی که در مکه اقامت داشت، سلیمان را به بصره فرستاد. این نامه را امام به رؤسای پنج‌گانه و اشراف بصره نوشتند. آنها عبارت بودند از: «مالک بن مسمع بکری»، «احنف بن قیس تمیمی»، «منذر بن جارود عبدی»، «مسعود بن عمرو ازدی»، «قیس بن هیثم» و «عمرو بن عبیدالله بن معمر» امام علیه‌السلام برای همه آنها تنها به یک نسخه، نامه نوشته‌اند که متن آن چنین است: «اما بعد، پس البته خداوند محمد را بر خلقش برگزید و او را به نبوت خویش مکرم داشت و برای رسالتش او را اختیار فرمود. سپس خداوند (روح مبارک) او را گرفت در حالی که خیرخواه بندگانش بود؛ و آن چه به ایشان فرستاده شده بود تبلیغ کرد (و به مردم رسانید)؛ و ما اهل و اولاد و جانشینان او هستیم؛ و از همه مردم به مقام آن بزرگوار نسبت به مردم سزاوارتریم، پس قوم ما برای رسیدن به آن (حکومت) بر ما سبقت گرفتند. پس ما رضایت را دوست و از تفرقه نفرت نشان دادیم؛ و بر ما سبقت گرفتند. پس ما رضایت را دوست و از تفرقه نفرت نشان دادیم؛ و بر شما عافیت و سلامت را دوست داشتیم. ما خود را می‌دانیم که ما بر (حکومت) از کسانی که این ولایت را در دست گرفته‌اند، سزاوارتریم؛ و بنابراین، من فرستاده خود را با این نامه به سوی شما فرستاده‌ام. من به کتاب خدا و سنت پیامبر شما را دعوت می‌کنم، چرا که به درستی سنت مرده و بدعت زنده شده است. پس اگر گفتارم را بشنوید امرم را اطاعت کنید شما را به راه رشد هدایت می‌کنم.» .در پاسخ نامه امام علیه‌السلام مردم به چندگونه برخورد کردند:1. گروهی نامه را از دیگران پنهان داشتند؛2. برخی در پاسخ عذرخواهی کردند؛3. عده‌ای قول به اطاعت و پیروی دادند و به وعده، کار را پایان بخشیدند. اما «منذر بن جارود» پنداشت که این نامه دسیسه عبیدالله بن زیاد است. او که پدر زن ابن‌زیاد بود و دخترش «بحریه» را به عقد او در آورده بود نامه را گرفت و نامه‌رسان را دستگیر کرد و هر دو را نزد عبیدالله بن زیاد فرستاد. ابن‌زیاد در بصره بود، فردای آن روز قصد سفر به کوفه کرد. او چون نامه را خواند دستور داد که سلیمان را گردن زنند و پس از آن در همان صبحدمان بر فراز منبر رفت و مردم را ترسانید؛ سپس به سمت کوفه رهسپار شد تا قبل از حسین علیه‌السلام خود را به کوفه برساند. 

سلیمان بن رزین

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ مهر ۹۴ ، ۰۰:۱۰
سلیمان لعل زاری