بهار انسان ها نزدیک است. یا صاحب الزمان ...

سلیمان لعل زاری

۴۷ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

 

صبح امروز، شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۴؛ جمعی از مسئولان کشور، سفرای کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم به مناسبت عید فطر با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

دکتر محمود احمدی نژاد نیز در این دیدار حضور داشت.

۲۰۱۵-۰۷-۱۸ ۲۲.۴۹.۱۷

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۸ تیر ۹۴ ، ۰۱:۴۷
سلیمان لعل زاری

                                   چون به دیدار تو افتد سرو کارم چه کنم...


شاهد مرگ غم انگیز بهارم چه کنم

ابر دلتنگم اگر زار نبارم چه کنم

نیست از هیچ طرف راه برون شد ز شبم

زلف افشان تو گردیده حصارم چه کنم

از ازل ایل وتبارم همه عاشق بودند

سخت دلبسته ی این ایل وتبارم چه کنم

من کزین فاصله غارت شده ی چشم تو ام

چون به دیدار تو افتد سرو کارم چه کنم

یک به یک با مژه هایت دل من مشغول است

میله های قفسم را نشمارم چه کنم؟!

 

 

                                      (( تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج ) صلوات ))

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ تیر ۹۴ ، ۱۱:۳۷
سلیمان لعل زاری


جانم به فدای صوت سوره اعلی و الشمس نماز عید فطرتان

سلام بر شما محبوب ترین بشرها نزد من بعد از امام غایب

درود و رحمت خداوند بر صلابتتان

خدا برای ما حفظتان کنند

سایه تان بالای سرمان باشد ان شاءالله

چقد عزیزید سید علی محبوبم۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ تیر ۹۴ ، ۱۱:۲۹
سلیمان لعل زاری

دانلود


بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران

فرارسیدن عید سعید فطر پس از یک ماه پرهیزکاری و خویشتنداری، بر همه شما بندگان خوب خدا خجسته باد.

رمضان، ماه آزمون تقواست و هر سال که عید فطر فرا می‌رسد، رستگارترین مردمان و مومنان، آنان‌اند که در این ماه شریف با پیشه‌کردن تقوا، جان خود را سبک کرده و روح خود را از حصار هواهای نفسانی آزاد کرده‌اند.

دین حنیف اسلام البته هرگز اهل رهبانیت و زهد ریایی نیست و بهره‌مندی از مواهب و نعمات الهی را حق هر انسان می‌داند که با بهره‌ بردن از جهان هستی، طاعت خدا را با جان می گزیند و تسبیح حق می‌گوید. اما همان آیین حنیف هم انسان را برده و بنده دنیا نمی‌خواهد و می‌کوشد با رشد پارسایی و پرهیزکاری، او را نه اسیر دنیا که حاکم بر دنیا قرار دهد و این همان آموزه‌ی بزرگی است که بر همه زندگی مسلمانان حاکم است.

امسال ما در میانه دو عید قرار گرفته‌ایم؛ عید اراده ملی که در روز تاریخی 23 تیر با موفقیت تاریخی در پرونده هسته‌ای ایران و اذعان قدرت‌های بزرگتر نسبت به حق فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای‌مان پدیدار شد، و عید پرهیزکاری دینی که اکنون فرا رسیده است.

ما همان‌گونه که در برابر فشارِ نخوردن و نیاشامیدن و به گناه نیالودنِ تن و روان، صبر کردیم و به عید فطر رسیدیم، در برابر فشار تحریم و مضایقِ اقتصادی و سیاسی ایستادیم و تقوای سیاسی پیشه کردیم و ثابت کردیم که اراده‌ای جز صلح‌جویی در دستیابی به دانش هسته‌ای نداریم و هیچ فرد و دولتی نمی‌تواند ما را از آن محروم کند.

این شادی ملی محصول آن پرهیزکاری سیاسی است، چنان که این شادابی اخلاقی، محصول یک پرهیزکاری دینی است. ما بنا به آموزه‌های دینی خود ذره‌ای در حق بهره‌مندی انسان از طبیعت و ضرورت فناوری تردید نداریم که خدا خواسته انسان بر طبیعت مسلط باشد؛ اما همان دین به ما آموخته که تخریب طبیعت، کشتار انسان و تباهی نوع بشر، غیراخلاقی و غیرشرعی است و ساخت سلاح هسته‌ای با اصول الهی و انسانی منافات دارد.

این امر مهم که در فتوای مقام معظم رهبری و راهبرد ایشان تجلی یافته بود، از سوی دولت تدبیر و امید و فرزندان شما در دستگاه سیاست خارجی ایران به یک برنامه پیچیده مذاکره بدل شد و پس از 22 ماه با حمایت شما ملت ایران، به صورت یک دستاورد ملی و نمادی از توان و دانش حقوقی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران جلوه‌گر شد.

ما توانستیم نشان دهیم همان‌گونه که در دانش فنی، مستقل و توسعه‌یافته هستیم، در دانش سیاسی هم دارای مهارت و تجربه هستیم و می‌توانیم هم در علوم فنی و هم در علوم انسانی سرآمد باشیم.

ما به مدد تقوای دینی خود، تقوای سیاسی خود را ثابت کردیم، باشد که جهان صداقت خود را ثابت کند.

من به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران، این دو عید سیاسی و معنوی را به همه ایرانیان و نیز دیگر مسلمانان که دل در گرو استقلال و اقتدار جهان اسلام دارند تبریک می‌گویم.

امروز روزی است که هم چرخ سانتریفیوژهای ایران می‌چرخد و هم چرخ اقتصاد ایران در آستانه یک تحول در جهت رونق گسترده است. به امید روزی که عید توسعه و تعالی ملی را هم جشن بگیریم، که آن روز دور نیست.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ تیر ۹۴ ، ۰۳:۲۰
سلیمان لعل زاری


یابن الحسن؛

گلی که بر مژه مان زد؛

چیده نمیشود جز به آمدنت...

یعقوب نیستم؛

عزیزمصر که پیرهنت شفایم دهد؛

ابراز کن که سلامتی؛

که فدایت شوم...

اللهم عجل لولیک الفرج.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ تیر ۹۴ ، ۰۳:۱۵
سلیمان لعل زاری

بسم رب النور

شریعت (دین) که همان سبک و روش و راه و رسم زندگی انسان است غالبا بر دو قسم است:

شریعت الهی (براساس فطرت)

شریعت غیر الهی (براساس تمایلات نفسانی)

بر این اساس هیچ انسانی بدون دین و شریعت وجود ندارد.

حال می خواهیم به بررسی شریعت بشری (غیر الهی) بپردازیم. شریعتی که بشر با عقل منقطع از وحی، آن را بنیان نهاده و رشدش داده و تنومندش ساخته است!

آری چنین شریعتی که با عقل خاطی انسان برپا می شود حاصلش همین می شود که آمریکا -که یکی هز ظهورات بارز شریعت بشری است-  به دنبال این است که شرایط ظهور امام عصر را مدیریت کند و اطلاعاتش را از امام عصر تکمیل کند تا هنگام ظهور نورانی قطب عالم امکان، او را به ذم خویش تحت قدرت خویش محاصره کند!!!

زیرا او می داند اگر امام عصر ظهور کنند دیگر فرصتی برای استعمار و استکبار و ثروت اندوزی ندارد و امام را مانع خود می بیند و اصلا نمی تواند زندگی جز این زندگی و آینده ای که برای خود و جهان در نظر دارد تصور کند و به خیال باطل خود فکر می کند می تواند همه چیز را با عقل ناقص منقطع از وحی خود مرتفع کند.

این است آینده ی شریعت بشری.... شریعتی که تمام زیر و بمش را انسان عاجز پایه ریزی کندو کاری به وحی و سخنان الهی که بر قلوب پیامبران و امامان معصوم جاری شده نداشته باشد.

که این شریعت بشری، مبتنی بر علوم انسانی مدرن است و علوم انسانی مدرن مبتنی بر تمدن غربی بعد از قرون وسطی و نفی حاکمیت کلیسا و شروع رنسانس -به دلیل نیاز فطری انسان که البته اشتباه به آن پاسخ داده شد از طریق شریعت بشری- پایه های لرزانش چیده شد!

نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که هر شریعتی (بشری یا الهی)، دارای 3 لایه است که عبارتند از:

1.عقاید (لایه زیربنایی)

2.اخلاق مبتنی بر عقاید (لایه میانی)

3.احکام مبتنی بر عقاید و اخلاق (لایه بیرونی)

حال با یک مثال آن را شرح میدهم:

کشورهایی همچون آمریکا، اسراییل و ... که دست به جنایت های فراوانی می زنند در تمام حرکاتشان و برخوردهایشان با جهان و جهانیان مبتنی بر یک عقیده اند و آن این است که باید قدرت و ثروتش در جهان حفظ شود حالا به هر قیمتی! و تمام حرکات و سکنات و خلقیاتش براساس این عقیده است حتی در پس برخورد به ظاهر انسان دوستانه اش  چنین عقیده ای نهفته است.

حتی یک انسان مومن که در صدد اصلاح عقاید ناحق و باطل و خلقیات مذمومش بر نمی آید احکامی از قبیل نماز و روزه و ... که به جای می آورد چندان مورد توجه و قبول درگاه احدیت واقع نمی شود چرا که زیر بنایش فاسد و خراب است و در نتیجه آن ها را هم تباه می کند...

والسلام

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ تیر ۹۴ ، ۰۳:۰۸
سلیمان لعل زاری


افسران - عید همگی "مباااااااااا اااااااااااا رررررررک "


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۷ تیر ۹۴ ، ۰۱:۱۸
سلیمان لعل زاری


دوباره وقت رفتن است؛ هنوز تازه انس گرفته بودیم اما حیف چه قدر زود دیر شدچگونه با مهمان محبوب خداحافظی کنیم؟ خدای مهربان! می دانم اگر آفتاب نگاهت بر ما نتابد دوباره دل ما یخ می زند و ظلمانی می شود.

دوباره بازمی گردیم به حال قدیم مان...

چه زیبا بود نغمه های سحر گاهی ماه خدا. چه زیبا نجوا می کرد امیرالمؤمنین در مسجد کوفه و.... هرچه بود گذشت.

سحرها گذشت، افطارها گذشت، راز و نیاز در نیمه شب ها گذشت، حتما ما را بخشیده ای به التماس بندگانت برای بازگشت گوش می دهی. دیگر وقت خداحافظی نزدیک است. اما خوش به حال آنهایی که عید بخشش گناهانشان را جشن می گیرند.

راستی اسم تشنگی آمد. وقت افطار تا آب می نوشیدم یاد طفل شیرخواره ای می افتادم، تصویری از کودکی تشنه و مشکی بر دوش در آستانه خیمه علمدار در ذهنم نقش می بست.

یادی از شرمندگی مردی در برابر مولایش از ذهنم عبور می کرد، نمی دانم چرا، اما هرچه فکرمی کنم جز به این نتیجه نمی رسم که این ماه عطر محرم دارد. شاید به خاطر همین است که خودت گفتی اگر کسی بخشیده نشده باشد باید تا روز عرفه صبر کند.

آری باید به دامان مولایمان حسین برویم، خدایا! در این لحظات پایانی از تو می خواهیم، خوبی را از ما نگیری؛ تنها تویی دستگیر.  در لغزشگاه ها دست ما را نیز رها نکن.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۶ تیر ۹۴ ، ۱۲:۳۹
سلیمان لعل زاری


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ به نامه‌ی حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در خصوص مذاکرات هسته‌ای، با تشکر از زحمات فراوان رئیس جمهور و با قدردانی از تلاش پیگیر و پر طاقت هیئت مذاکره‌کننده‌ی هسته‌ای، به سرانجام رسیدن این مذاکرات را گامی مهم خواندند و با اشاره به غیرقابل اعتماد بودن برخی از شش دولت طرف مقابل در مذاکرات، تأکید کردند: لازم است متنی که فراهم آمده با دقت ملاحظه و در مسیر قانونی پیش‌بینی شده قرار گیرد و آنگاه در صورت تصویب، مراقبت از نقض عهدهای محتمل طرف مقابل صورت گرفته و راه آن بسته شود.

 

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/30322/smpf.jpg

 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای رئیس‌جمهور

با سلام و تحیت و تشکر از زحمات فراوان جنابعالی، اولاً لازم میدانم از تلاش پیگیر و پرطاقت هیئت مذاکره‌کننده‌ی هسته‌ئی صمیمانه تشکر و قدردانی کنم و پاداش الهی را برای آنان مسألت نمایم، سپس، به سرانجام رسیدن این مذاکرات، گام مهمی است، با این حال لازم است متنی که فراهم آمده با دقت ملاحظه و در مسیر قانونی پیش‌بینی شده قرار گیرد و آنگاه در صورت تصویب، مراقبت از نقض عهدهای محتمل طرف مقابل صورت گرفته و راه آن بسته شود. به خوبی میدانید که برخی از شش دولت طرف مقابل به هیچ رو قابل اعتماد نیستند.

از ملت عزیز انتظار دارم که همچنان وحدت و متانت خود را حفظ کنند تا بتوان در فضای آرام و خردمندانه به منافع ملی دست یافت.

والسلام علیکم و رحمه‌الله

سید علی خامنه‌ای

1394/4/24

 

 

متن نامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین روحانی به رهبر انقلاب اسلامی:

 

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مد‌ظله‌العالی

با سلام و تحیات وافره

خداوند عزیز و عزت‌بخش را شاکرم که توفیق آن را نصیب کرد که پایان موفقیت‌آمیز و عزتمندانه‌ی مذاکرات هسته‌ای را به حضور ملت سربلند ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام نمایم. این توفیق الهی که حاصل حضور و استقامت تمام‌عیار ملت بزرگ ایران و هدایت رهبر فرزانه‌ی انقلاب بوده است، به برکت حماسه‌ی سیاسی مردم و انتخاب رویکرد تعامل سازنده با جهان، و در پی بیست‌و‌سه ماه تلاش مداوم در عرصه‌های اقتصادی و سیاست خارجی، ایران اسلامی را در تثبیت حقوق هسته‌ای خود به پیروزی رساند و شرایط را برای رفع تحریم ظالمانه و حرکت پرشتاب کشور در مسیر توسعه و پیشرفت و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی فراهم نمود.

این دستاوردها وقتی حاصل شد که قدرت‌های بزرگ متوجه شدند سلاح تحریم نه قادر است سرمایه‌ی اجتماعی را از بین ببرد و نه می‌تواند مانع از پیشرفت‌های ایران در عرصه‌ی هسته‌ای شود. رمز موفقیت ما در این عرصه، اتحاد و اجماع داخلی و تلاش و حرکت تحت ارشادات رهبر معظم انقلاب بود. این تجربه، بار دیگر اهمیت نقش بی‌بدیل رهبری به عنوان محور وحدت جامعه را در هدایت کشور در شرایط طوفانی نشان داد. این پیروزی بیش از همه، مرهون فداکاری‌های مردم شریف ایران، و به‌ویژه شهدای مظلوم صنعت هسته‌ای است که پس از سال‌ها استقامت و شکیبایی، ثمره‌ی شیرین مجاهدت‌های خود را خواهند چشید.

در حالی که دشمنان کشور در پی آن بودند که با پیش بردن پروژه‌ی ایران هراسی، کشور را در عرصه‌ی جهانی منزوی و آسیب‌پذیر کنند، ما نه تنها پروژه‌ی ایران هراسی را با شکست مواجه کردیم بلکه طی این فرایند، موقعیت بین‌المللی کشور چنان ارتقاء پیدا کرد که جامعه‌ی جهانی اکنون مشتاقانه در پی آن است تا در زمینه‌های مختلف وارد گفتگو و همکاری با ایران شود. این توافق به خوبی نشان داد که ما می‌توانیم در عین حفظ عزت کشور و با رعایت خطوط قرمز نظام، با قدرت‌های جهانی وارد گفتگو شویم و با برخورداری از اعتماد به نفس مبتنی بر حقانیت مواضع و توانمندی‌های دیپلماتیک، قدرت‌های جهانی را به پذیرش مواضع منطقی خود ناگزیر سازیم. این دستاورد بی‌نظیر در تاریخ روابط بین‌الملل که همه‌ی قطعنامه‌های تهدیدآمیز شورای امنیت را در نتیجه‌ی مذاکره کنار می‌نهد و زمینه را برای همکاری بین‌المللی -حتی در حوزه‌ی هسته‌ای- می‌گشاید، درس بزرگی برای منطقه‌ی ما نیز به همراه دارد که راه حل مشکلات سیاسی منطقه نیز نه با تجاوز و کشتار و تروریسم، بلکه با مذاکره و مشارکت واقعی مردم به دست خواهد آمد.

لازم می‌دانم با سپاس از هدایت‌های هوشمندانه و حمایت‌های مستمر و صریح جنابعالی، از گروه مذاکره‌کننده که با صلابت و کفایت توانستند همه‌ی سیاست‌های ابلاغی و خط قرمزهای تعیین‌شده نظام را با تلاش خستگی‌ناپذیر خود رعایت کنند و سربلندی مردم صبور و فداکار ایران را در سنگرهای مذاکراتی به نمایش بگذارند تشکر نمایم.

بی‌شک برای دستیابی به مراحل بعدی این حرکت و اجرای مراحل مختلف این توافق تا رسیدن به همه‌ی خواسته‌های ملت و رفع کامل همه‌ی تحریم‌های ظالمانه، همچنان نیازمند وحدت و انسجام داخلی و ایستادگی و مقاومت و اقدام هوشمندانه تحت زعامت حضرتعالی می‌باشیم. تردید ندارم که با هوشیاری ملی و همدلی و همزبانی ملت و دولت، عنایت و نصرت الهی همچون همیشه شامل حال این نظام مقدس خواهد بود و این ملت نجیب و صبور را به اهداف بلند خود خواهد رساند.

من‌الله‌التوفیق و علیه‌التکلان.

و‌السلام‌علیکم و رحمة‌الله و برکاته

حسن روحانی

23/ تیر/1394


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۶ تیر ۹۴ ، ۱۲:۳۵
سلیمان لعل زاری

به زانو درآوردن قدرتهای بزرگ در مذاکرات هسته‌ای اقدامی بزرگ و ارزشمند است/ هدف دولت خدمت به ملت است

حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی به زانو درآوردن قدرتهای بزرگ در مذاکرات هسته ای را اقدامی بزرگ و ارزشمند دانستند.

چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۴

این مرجع عالیقدر تشیع صبح چهارشنبه در دیدار رییس دفتر رییس جمهور با ایشان افزودند: نیت دولت خدمت به مردم است و در فرصت جدیدی که بعد از توافق هسته ای ایجاد شده، مسیر خدمت باید با درایت ادامه یابد.
ایشان تلاش تیم مذاکره کننده هسته ای را متعهدانه و هنرمندانه عنوان و تاکید کردند که هیچگاه دعا برای موفقیت رییس جمهور و دولت را فراموش نمی کنند.
دکتر محمد نهاوندیان نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام رییس جمهوری خدمت ایشان گفت: دولت بهره گیری از دعای خیر و ارشاد مراجع عظام تقلید را از ارکان موفقیت خود می داند.
رییس دفتر رییس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری ضمن ارائه گزارشی از مهمترین برنامه های دولت، این مرجع عالیقدر را در جریان مهمترین محورها، جزییات و دستاوردهای توافق هسته ای میان جمهوری اسلامی و گروه کشورهای ۵+۱ قرار داد

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۶ تیر ۹۴ ، ۰۲:۴۳
سلیمان لعل زاری
این توافق خطوط قرمز ترسیم شده توسط مقام رهبری را رعایت نکرده است

مذاکرات هسته ای پس از گذشت قریب به 12 سال تلاش تیم های مذاکره کننده در چند دولت ، امروز به نقطه ای رسیده ای است که  تلاش های دوطرف مذاکره کننده سبب شده که « برنامه برجام» حول خواسته های طرفین توافق شود و برای تایید به کشور های مقصد و همچنین شورای امنیت سازمان ملل فرستاد شود.

راهی که در23 ماه دولت یازدهم در چند مرحله پیموده شد موجب ایجاد چارچوب بیانیه لوزان برای این توافق شد. بیانیه لوزان که به گفته ی بسیاری کارشناسان منتقد آن تمام خطوط قرمز اصلی جمهوری اسلامی را نادیده گرفته بود و منافع جمهوری اسلامی را در نظرنگرفته و حتی سبب تهدیدی برای امنیت جمهوری اسلامی شده بود.

اما امروز « توافق برجام» که طرفین از آن به عنوان یک توافق خوب یاد می کنند، نیاز مند تحلیل بیشتری می باشد که آیا امروز در این توافق منافع جمهوری اسلامی که همان خطوط قرمز ترسیمی توسط رهبر معظم انقلاب می باشد رعایت شده است؟

 

الف ) اولین خط قرمزی که توسط رهبرمعظم انقلاب در جهت حفظ دستاوردهای هسته ای و همچنین پیش گیری از عهد شکنی دولت های طرف مقابل ترسیم شده، عدم تعیین محدودیت های بلند مدت چندین ساله در غنی سازی و همچنین در سایر موضوعات  می باشد ایشان در این باره در آخرین اضهاره نظر خود فرمودند« مابرخلاف آمریکایی ها محدودیت های بلند مدت ۱۰ و ۱۲ ساله را قبول نداریم.در این سالهای محدودیت نیز باید تحقیق و توسعه ادامه داشته باشدزمان های ۱۵ سال و ۲۵ سال را هم قبول نداریم»

اما با بررسی  توافق نامه در هر دو متن منتشر شده به نکات ذیل بر می خوریم که به وضوح این خط قرمز را زیر پا گذاشته است:

۱) آژانس برای ۲۰ سال لوله های سانتریفیوژ ایران را مورد نظارت و مهار قرار خواهد داد. (صفحه ۱۰)

۲) ایران برای ۱۵ سال دست به بازفرآوری سوخت دست نخواهد زد و هیچ تاسیساتی را برای این کار نخواهد ساخت. (صفحه ۲۵)

۳) ایران برای ۱۵ سال در تولید فلزات اورانیوم و پلوتونیوم و همچنین متالوژی این فلزات شرکت نخواهد کرد. (صفحه ۲۶)

۴) ایران برای ۱۰ سال فقط ۵۰۶۰ سانتریفیوژ نسل ۱ و فقط در نطنر خواهد داشت. (صفحه ۲۷)

۵) ایران برای ۱۵ سال فقط ۳٫۶۷% غنی سازی خواهد کرد. (صفحه ۲۷)

۶) ایران برای ۱۰ سال به تست سانتریفیوژ IR-4 به صورت تک آبشار ۱۰ تایی ادامه خواهد داد. (صفحه ۲۸)

۷) ایران برای ۱۵ سال همه تست های همراه با اورانیوم سانتریفیوژهای خود را تنها در نطنز و همه تست های مکانیکی سانتریفیوژهای خود را تنها در مجتمع تهران و نطنز انجام خواهد داد. (صفحه ۲۹)

۸) ایران برای ۱۵ سال هیچ غنی سازی و هیچ ماده هسته ای در فردو نخواهد داشت. (صفحه ۳۱)

۹) ایران برای ۱۵ سال تنها ۱۰۴۴ سانتریفیوژ نسل ۱ را در فردو خواهد داشت. (صفحه ۳۱)

۱۰) ایران بعد از ۱۰ سال به نصب زیرساختهای ضروری سانتریفیوژهای IR-8 در نطنز اقدام خواهد کرد. (صفحه ۳۳)

۱۱) ایران برای ۱۵ سال ذخایر اورانیوم غنی شده ۳٫۶۷% خود را به ۳۰۰ کیلوگرم محدود خواهد کرد. (صفحه۳۴)

لازم به ذکر است که هم اکنون ایران دارای ذخایر عظیم ۱۰ هزارکیلویی اورانیوم غنی شده می باشد و آمریکاییها با این بند خواستار خروج ۹۸درصدی این مواد از ایران هستند.

۱۲) ایران برای ۱۵ سال تاسیساتی برای تبدیل سوخت گاز UF6 نخواهد ساخت. (صفحه ۳۵)

۱۳) آژانس برای ۱۵ سال از فناوری های مدرن بر روی خط اندازه گیری غنی سازی و مهروموم الکترونیکی استفاده خواهد کرد. (صفحه۱۰)

ب‌)    دومین خط قرمزی که رهبر معظم انقلاب در این باره بسیار بر آن تاکید داشتند تحریم ها و چگونگی لغو آن بود که ایشان در باره به صورت مشخص فرمودند:« تحریم‌های اقتصادی، مالی و بانکی چه مربوط به شورای امنیت، چه کنگره امریکا و چه دولت امریکا باید فوراً هنگام امضای موافقتنامه لغو و بقیه تحریم‌ها هم در فواصل معقول برداشته شود»

اما متاسفانه با بررسی متن توافق هیچ عبارتی مبنی بر اینکه در هنگام امضای توافق و یا همان روز پذیرش طرفین  بخشی از تحریم ها لغو می شود، وجود ندارد. در حالی که در متن توافق پس از 90 روز ، روز«پذیرش» ‌فراخواهد رسید. یعنی نیمه دوم مهرماه ۹۴ را می توان به عنوان روز پذیرش در نظر گرفت. در این روز ایران رسما به آژانس اعلام خواهد کرد که در «روز اجرا» پروتکل الحاقی را پذیرفته و کد اصلاحی ۳٫۱(مربوط به اعلان پیش از اجرای هر برنامه هسته ای) را کاملا اجرا خواهد کرد،‌ همچنین رسما اعلام خواهد شد که تهران اقدامات لازم را در رابطه با حل و فصل مسائل فیمابین خود و آژانس انجام داده است. در روز پذیرش، اتحادیه اروپا آئین نامه‌ای مبنی بر لغو تحریم‌ها از «روز اجرا» تصویب کرده و رئیس جمهور آمریکا نیز بخشنامه‌ای را مبنی بر «تعلیق» تحریم‌های مشخص شده در برجام از«روز اجرا»‌صادر خواهد کرد، اما هیچ تحریمی در این مقطع لغو یا تعلیق نخواهد شد. حتی قطعنامه های تحریم شورای امنیت نیز در روز پذیرش(نیمه دوم مهر) لغو نخواهند شد.

ج‌)      سومین خط قرمزی که رهبری درباره ی نوع رفتار جمهوری اسلامی با آژانس انرژی هسته ای و همچنین اجرای تعهدات تعیین کردند، عدم اعتماد با آژانس هسته ای می باشد،ایشان در این باره در دیدار مسئولین فرمودند:« لغو تحریم ها نباید به اجرای تعهدات ایران منوط شود، نگویند شما تعهدات خود را انجام دهید بعد آژانس گواهی دهد تا تحریم ها لغو شود، ما این مسئله را مطلقا قبول نداریم. اجرائیات لغو تحریم ها باید با اجرائیات تعهدات ایران متناظر باشد….ماموکول کردن اجرای تعهدات طرف مقابل با گزارشات آژانس مخالفیم. چون آژانس بارها و بارها ثابت کرده مستقل و عادل نیست، بنابراین ما به آن بدبین هستیم. می گویند آژانس باید اطمینان پیدا کند. این چه حرف نامعقولی است؟»

خط قرمز فوق نیز در متن برجام بصورت متعدد نقض شده است که به برخی از این موارد اشاره می کنیم:

۱۴-  تحریم های شورای امنیت توسط قطعنامه جدیدی که برجام را تایید می کند همزمان با تایید آژانس بر اجرای اقدامات توافق شده هسته ای ایران خاتمه خواهد یافت. (صفحه ۱۱(

۱۵- اتحادیه اروپا تحریم های مرتبط با هسته ای، مالی و اقتصادی خود را همزمان با تایید آژانس بر اجرای اقدامات توافق شده هسته ای ایران خاتمه خواهد داد. (صفحه ۱۱(

۱۶(اتحادیه اروپا تحریم های مرتبط با اشاعه (برنامه هسته ای و موشک های بالستیک(را در ۸ سال پس از روز تصویب و یا وقتی که آژانس به این نتیجه رسید که مواد هسته ای در ایران صلح آمیز است خاتمه خواهد داد (هرکدام که زودتر به پایان رسد). (صفحه ۱۲(

۱۷( آمریکا در اجرای تحریم هایی که در پیوست ۲ آمده است همزمان با تایید آژانس بر اجرای اقدامات توافق شده هسته ای در ایران وقفه ایجاد می کند. (صفحه ۱۲(

د) اما چهارمین خط قرمزی که در زمینه ی غنی سازی جمهوری اسلامی نادیده گرفته شده است، از رده خارج شدن سایت غنی سازی فردو و تغییر کاربری آن می باشد.متاسفانه فردو به عنوان یکی از استراتژی ترین و همچنین مستحکم ترین و همچنین قوی ترین  سایت های غنی سازی که به دلیل ساختار منطقه ای و همچنین نوع ساختمان آن به محلی امن برای غنی سازی جمهوری اسلامی از آن بهره می برد. اما طبق توافق برجام این مرکز به سایتی با عنوان مرکز هسته ای، فیزیک و فنآوری تبدیل خواهد نمود. همکاری بین المللی از جمله به شکل سرمایه گذاری های مشترک علمی در حوزه های تحقیقاتی مورد توافق ایجاد خواهد شد. و فقط این توافق ۱۰۴۴ ماشینIR-1  در قالب شش آبشار در یک بال در تاسیسات فردو باقی خواهد ماند که هیچ مواد شکاف پذیری نیز در این مرکز نگهداری نخواهد شد و همچنین غنی سازی نیز صورت نخواهد گرفت  زیرا ایران حق تزریق اورانیوم به این سانترفیوژ را نخواهد داشت. و تنها نکته مثبت در این توافق مشترک این می باشد که در این مرکز همکاری بین المللی در حوزه های تحقیق و توسعه ی مورد توافق مورد «تشویق» قرار خواهد گرفت که متاسفانه فقط یک نمایش علمی خواهد بود و هیچ گونه فناوری را به دنبال نخواهد داشت.

ه) پنجمین خط قرمزی ترسیمی توسط رهبرمعظم انقلاب که ایشان به صورت مشخص از آن به عنوان خط قرمز یادکرده اند، مسئله ی «راکتور آب سنگین اراک» می باشد. متاسفانه همانطور که در بیانیه لوزان طرفین به تخریب و بازطراحی راکتور اراک توافق کرده بودند، در این توافق نامه هم ساختاری را جهت اجرایی کردن همان ساختار مورد توافق در بیانیه لوزان می باشد ساختاری که ابتدا تخریب قلب اراک و همچنین بازطراحی آن به نحوی که نتوان در آن پلوتونیوم تولید کرد که خود این تخریب و بازطراحی آن هم تحت نظر کمیسیونی که فقط راس آن ایران می باشد به حداقل 6 سال زمان نیاز دارد در حالی که  امروز راکتور اراک حدود 90 درصد پیشرفت فیزکی دارد وبا این تخریب و بازطراحی وآن هم در صورتی که موافقت این کمیسیون جلب شود و با نگاهی خوش بینانه به غرب ما از استفاده از آن حداقل 10 سال از هرگونه بهره برداری از آب سنگین اراک بی بهره خواهد بود که این خود یک نوع عقب ماندگی در علم و مصارف پزشکی و صنعتی از انرژی هسته ای خواهد بود.

خ) اما  خط قرمزبعدی که توسط تیم مذاکره کننده در این توافق نادیده گرفته شده مبحث پذیرفتن پروتکل الحاقی می باشد اما این بار به شکل متفاوتی نسبت به لوزان مطرح شده است و به صورت جزئی مطرح شده است.در این توافق جمهوری اسلامی به صورت داوطلبانه اجرای پروتکل الحاقی را پذیرفته است اما با یک تفاوت که که در آن دسترسی به سایت‌های نظامی و دسترسی به افراد آمده و همچنین آژانس باید مطمئن شود که همه اطلاعات را دارد و علاوه بر آن رضایت آن جلب شود.

حال اگر ایران برای دسترسی به سایت‌های نظامی مانعی ایجاد کند آژانس اعلام ناراضایتی خواهد کرد و بر همین اساس بحث تعلیق تحریم‌ها هم به وجود نمی‌آید.و تنها شرطی که در این مورد گذاشته شده است این می باشد که این نوع رفتار آژانس امنیت جمهوری اسلامی را تهدید نکند. که این نوع توافق با آژانس و دراختیاردادن اطلاعات به آژانسی که صراحتا رهبرمعظم انقلاب ازبی اعتمادی نسبت به آن یاد می کند و سابقه ی آژانس نیز در انتشار اطلاعات کشور و نقش داشتن در شهادت دانشمندان هسته ای  مشهود بوده است.چگونه این طور به راحتی با آژانس توافق به عمل می آید که اطلاعات مکان ها و افراد محرمانه را در اختیار آن قرار دهد و مرجع بررسی تهدید امنیت جمهوری اسلامی نیز به صورت ابهام باقی می ماند

در آخر هم لازم می دانیم نکاتی مهم در جهت نوع رفتار رسانه ای و همچنین مردم و مسئولین مرتبط با این پرونده و همچنین نمایندگان محترم مجلس یادآورشویم:

1-     به طور شک طبق روال قانونی و همچنین طبق روالی که در متن توافق برجام مورد توافق طرفین آمده است فرآیند پذیرش و یا عدم پذیرش و همچنین اجرای آن قریب به 90 روز زمان نیاز دارد. نکته ای دقیق و مهم که در پاسخ رهبرمعظم انقلاب به نامه ی ریاست محترم جمهور نیز بدان اشاره شده است،رفتار متانت و به دور از هیجانات می باشد زیرا در واقع روندبررسی این توافق باید به طور عقلانی سپری شود و منافع و خط قرمزهای رهبری و قانونی به صورت دقیق بررسی شود.

2-     رسانه های نوشتاری و دیداری مخصوصا صداوسیما به عنوان پرمخاطب ترین رسانه به گونه ای رفتار نکنند که در صورت عدم پذیرش این توافق از سوی نظام و همچنین عدم تایید روند قانونی آن، سبب ایجاد هزینه ای منفی برای نظام شود که ثمره ی آن فاصله گرفتن بین مردم و نظام باشد و همچنین بر همدلی و زبانی ایجاد شده در زمان توافق ضربه وارد شود، زیرا هیجانات کاذب و به دور از دادن تحلیل مناسب و اطلاعات دقیق از محتوای مذاکرات، سبب ایجاد امیدواری های کاذب به آینده ی پس از توافق و رفع تحریم ها خواهد شد و بر رسانه ها فرض است به صورت  دقیق و به دور از اغراق و نگاه جناحی این مساله را بررسی کنند.

3-     نمایندگان مجلس نیز که با تصویب قانون حفظ دستاوردهای هسته ای فعالیت های خود را در جهت حفظ این دستاوردها وارد مرحله ی عملیاتی کرده بودند باید در ادامه این روند به دور از هرگونه تسلیم شدن در برابر هیجانات کاذب و هنچنین محدودیتی و فقط در چارچوب قانون اساسی به بررسی این توافق نامه اقدام کنند.

4-     دولت محترم و شخص ریاست جمهوری و همچنین تیم مذاکره کننده نسبت به پاسخ گویی در برابر سوالات منتقدین و مردم دغدغه مند نسبت به شفاف سازی آن تلاش نمایند و از هرگونه وعده و وعیدهایی که امیدواری کاذب به جامعه منتقل می کند دوری ورزند زیرا سبب ایجاد هزینه ها و انتظارات خارج از توان دولت و خلاف واقعیت خواهد شد و همچنین اظهارات خود را منطبق بر واقعیات توافق بیان کنند

والعاقبه للمتقین

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۶ تیر ۹۴ ، ۰۲:۲۸
سلیمان لعل زاری

مردم بهمئی در راهپیمائی روز جهانی قدس امسال حماسه ای دیگر خلق می کنند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهمئی با اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین گفت:مردم شهرستان بهمئی در تمامی صحنه های انقلاب حضوری فعال داشتند که امسال با توجه به شرایط خاص در راهپیمائی روز جهانی قدس را به شکلی حماسی شرکت می کنند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهمئی

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهمئی اظهار اشت: در روایتی از نبی اکرم (ص) نقل شده  است، آن کس که صبح کند و به فکر مسلمان‌ها نباشد، مسلمان نیست و آن کس که فریاد مظلومیت مسلمانی را بشنود و پاسخش نگوید، مسلمان نیست.

 

حجت الاسلام محمد مهدی ویسی نژاد افزود: صحنه های دلخراشی که از جنایات وحشیانه صهیونیستها در غزه پخش می شود چنان بی رحمانه و غیر انسانی است که دل هر آزاده ای را می رنجاند.

 

ویسی نژاد خاطر نشان کرد: نه تنها مسلمانان بلکه مردم کشورهای آمریکا،آلمان و دیگر کشورهای غیر اسلامی نیز برضد جنایات رژیم جعلی اسرائیل به پا خواستند و با راهپیمائی انزجار خود را از این کشتار وحشیانه اعلام کردند.

 

وی اذعان نمود: ضمن آروزی قبولی طاعات و عبادات مومنین در ماه مبارک رمضان با توجه به اینکه در آستانه روز جهانی قدس قرار داریم ،بر هر مسلمانی واجب است که با حضور در این راهپیمائی برائت خود را از استکبار اعلام نماید و دین خود را نسبت به مسلمانان ادا کند.

 

ویسی نژاد گفت:امام خمینی (ره) روز قدس را روز مقابله مستضعفین در برابر مستکبرین جهان ، روز اسلام و مربوط به مسائل کلیه مسلمانان سراسر جهان دانست که ریشه و بنیان بیداری اسلامی در سراسر جهان به همین مسئله بر می گردد و باید به روزهایی برسیم که همه مسلمانان جهان با هم متحد شوند واین روز آرزوی قلبی ماست.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهمئی ضمن تشکر و قدردانی از مردم فهیم شهرستان بهمئی به خاطر حضور همیشگی در صحنه های مختلف مذهبی،سیاسی و فرهنگی که دائما به صورت خودجوش حضور و مشارکتی فعال دارند گفت: خواهیم دید که باز هم همین مردم با مشارکتی حماسی در روز جهانی قدس و اعلام برائت از مشرکین و محکومیت جنایات اخیر در غزه برگ زرین دیگری بر افتخارات حماسی خود می افزایند.

 

ویسی نژاد در پایان سخنان خود گفت: مسیر راهپیمائی روز جهانی قدس در شهر لیکک از مسجد صاحب الزمان به سمت میدان مرکزی شهر لیکک می باشد که بعد از اقامه نماز جمعه این راهپیمائی آغاز می شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ تیر ۹۴ ، ۱۰:۲۷
سلیمان لعل زاری
با حضور مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد:
    
آیین تودیع و معارفه روسای سابق و جدید اداره ورزش و جوانان گچساران با حضور مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید اداره ورزش و جوانان گچساران با حضور مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار گچساران و جمعی از مسئولان و ورزشکاران شهرستانی در سالن همایش فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 

در این مراسم از زحمات آقایان اسماعیل حسینی و فریدون عبدالخانی که سرپرستی اداره ورزش و جوانان شهرستان را برعهده داشتند تقدیر شد و اصغر نوروز‌نژاد به عنوان رئیس جدید این اداره در شهرستان معرفی شد.

 

گفتنی است اصغر نوروزنژاد 20 سال سابقه دبیری ورزش آموزشگاه‌های گچساران، 15 سال سابقه ریاست هندبال شهرستان و مربی‌گری لیگ برتر هندبال شهرستان را در کارنامه کاری خود دارد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۷ تیر ۹۴ ، ۱۶:۴۹
سلیمان لعل زاریهرکس برای خدا از چیزی بگذرد، خداوند بهتر از آن را به او می دهد.

رسول الله (ص)


اگر توقع بخشایش خدایت هست
به چشم عفو و کرم بر شکستگان بخشای
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۷ تیر ۹۴ ، ۱۶:۴۳
سلیمان لعل زاری
زمستان سال 56 بود که یک خواب، جمشید را به آنچه لایقش بود پیوند داد. شب از نیمه گذشته بود. جمشید با گونه های خیس در حال نماز و دعا بود. صدای در حیاط، او را به خود آورد. موجی از نور او را به عقب راند. چشمهایش به سمت کانون نور خیره شد. از کانون نور طنین صدایی گرم، به دلهره اش پایان داد:

آرام باش فرزندم، من...

خواست خودش را به زمین بیندازد تا پای آقا را ببوسد که دست گرم آقا بر شانه هایش نشست: آرام باش فرزندم، من علی هستم، از امروز نام تو مهدی است. تو از سربازان اسلام خواهی بود و بزودی در قیامی بزرگ شریک خواهی شد!

حیرت زده و مضطرب از خواب برخواست، خیس عرق بود. بوی عطر عجیبی را در فضای اتاق حس میکرد...

از خود بی خود شده بود. صداهای گریه اش، همه اهل خانه را بیدار کرد و او به نام مهدی می اندیشید

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ تیر ۹۴ ، ۱۶:۳۹
سلیمان لعل زاری


هرگز شک به خود راه مده زیرا شیطان دوست دارد که تو شک کنی.

امام مهدی (عج)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ تیر ۹۴ ، ۱۶:۳۵
سلیمان لعل زاری
مادر جان یه خواهشی از شما دارم، شما رو به بی بی فاطمه زهرا سلام الله علیها برام دعا نکنید! آیة الکرسی نخونید! به خدا همین که خمپاره ها زمین میخورن، همه کسانی که دور و برم هستند، به خاک می افتند اما من حتی یه خراش هم برنمیدارم.

روزهای بعد از شهادت، پیرزن به قبر پسرش گلاب می پاشید و میگفت:

دیدی نخوندم عزیزم، دیگه برات آیة الکرسی نخوندم پسر گلم...

و بعد روی قبر بقیه شهدا هم گل می گذاشت و می رفت...

۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۷ تیر ۹۴ ، ۱۶:۳۳
سلیمان لعل زاری


تنها جایی که حجاب داشت هنگام نماز خواندن بود گویا تنها کسی که به او مَحرم نبود خداوند بود …


پوستر حجابو نماز

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۷ تیر ۹۴ ، ۰۲:۲۳
سلیمان لعل زاری


کنار نکش حاجی
(خاطره ای از شهید محمد ابراهیم همت)

بسم الله را گفته و نگفته شروع کردم به خوردن .
حاجی داشت حرف می زد و سبزی پلو را با تن ماهی قاطی می کرد.
هنوز قاشق اول را نخورده ، رو به عبادیان کرد و پرسید : عبادی ! بچه ها شام چی داشتن؟ همینو. واقعاً ؟ جون حاجی ؟

 

نگاهش را دزدید و گفت : تُن رو فردا ظهر می دیم .
حاجی قاشق را برگرداند . غذا در گلویم گیر کرد .
حاجی جون به خدا فردا ظهر بهشون می دیم .
حاجی همین طور که کنار می کشید گفت : به خدا منم فردا ظهر می خورم .
من زودتر از جنگ تمام می شوم

وقتی به خانه می آمد ، من دیگر حق نداشتم کار کنم .
بچه را عوض می کرد ، شیر برایش درست می کرد . سفره را می انداخت و جمع می کرد ، پابه پای من می نشست ، لباس ها را می شست ، پهن می کرد ، خشک می کرد و جمع می کرد .
آن قدر محبت به پای زندگی می ریخت که همیشه به او می گفتم : درسته که کم می آیی خانه ؛ ولی من تا محبت های تو را جمع کنم ، برای یک ماه دیگر وقت دارم .
نگاهم می کرد و می گفت : تو بیش تر از این ها به گردن من حق داری .
یک بار هم گفت : من زودتر از جنگ تمام می شوم وگرنه ، بعد از جنگ به تو نشان می دادم تمام این روزها را چه طور جبران می کردم.
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۷ تیر ۹۴ ، ۰۲:۲۱
سلیمان لعل زاری


 
 
جای "شهید همت" خالی

 

 که خانمش میگفت:
همیشه به شوخی بهش میگفتم اگه بدون ما بری گوشتو میبرم..اما وقتی جنازه رو اوردن دیدم که اصلا سری در کار نیست...

 

 جای "شهید چمران" خالی

 

  که یه روسری به همسر لبنانی اش

 

  غاده جابر هدیه داد و گفت:

 

 بچه های یتیم خانه دوست دارن شما را با حجاب ببینن...

 

 جای "شهید حمید باکری" خالی

 

  که خانم فاطمه امیرانی همسرش میگفت:

 

 به چشم من خوشگلترین پاسدار روی زمین بود...

 

 جای "شهید زین الدین" خالی که میگفت:

 

در زمان غیبت امام زمان به کسی منتظر میگویند که

 

  منتظر شهادت باشد...

 

 خانمش میگفت: 

 

 هنوزم که هنوزه صدای کمیل خواندنش را میشنوم..

 

 آیا باورمان میشود..؟
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۷ تیر ۹۴ ، ۰۲:۱۹
سلیمان لعل زاری

  

  

اِنَّـما یُـوَفَّى الصّابِـرونَ اَجـرَهُم بِـغَیـرِ حِـسابٍ

 

 

(سوره مبارکه زمر آیه 10)

  

 

پاداش شکیبایان صرفاً، بدون محاسبه به آنان داده می‌شود.


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۷ تیر ۹۴ ، ۰۱:۳۸
سلیمان لعل زاری


شهادت امام علی

بر روح تمام شیعیان تیغ زدند
بر مردترین مرد جهان تیغ زدند
خورشید به سینه ، ماه بر سر می زد
انگار به فرق آسمان تیغ زدند
***شهادت امام علی (ع) تسلیت باد***


۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۷ تیر ۹۴ ، ۰۱:۲۱
سلیمان لعل زاری

نماینده چهار شهرستان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس گفت: این استان هرچه ضربه می‌خورد و روی توسعه را نمی‌بیند از مدیران غیرمتخصص است.

خبرگزاری فارس: کهگیلویه و بویراحمد از مدیران غیرمتخصص ضربه می‌خورد

 نشست شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت به ریاست استاندار کهگیلویه و بویراحمد و با حضور مسئولان عضو این شورا برگزار شد.

در این نشست حجت‌الاسلام سید علی‌محمد بزرگواری با بیان اینکه لازم است مدیران در چنین جلساتی تنها راجع به موضوع صحبت کنند، اظهار کرد: جای تأسف است که برخی از مدیران هنوز نمی‌دانند که هر جلسه‌ای مربوط به چه موضوعی است.

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مدیران در حوزه تخصصی خود بعضا در جلسات صحبت نمی‌کنند و مشاهده می‌شود که بدون مطالعه در خصوص موضوعی اظهار نظر می‌کنند که این آفت توسعه استان است.

وی در ادامه یکی از دلایل عدم توسعه استان را همین مدیران غیر متخصص دانست و گفت: اگر با چنین مدیرانی برخورد شود بسیاری از مشکلات استان برطرف خواهد شد.

بزرگواری در ادامه به موضوع خرید از تولیدات داخلی استان اشاره کرد و گفت: این کار درست در راستای کمک به اجرای اقتصاد مقاومتی مورد اشاره مقام معظم رهبری است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به لزوم ساماندهی پیمانکاران در این استان هم اشاره‌ای کرد و گفت: پیمانکاران عصای دست ما مسئولان در استان هستند که می‌توانند با توجه بیشتر توسط مسئولان بسیاری از کارها را انجام دهند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ تیر ۹۴ ، ۱۵:۴۲
سلیمان لعل زاری

وضعیت آقای موحد

سرشناس ترین رهبر سیاسی جریان اصولگرای کهگیلویه، در بدترین زمان ممکن (در انتخابات مجلس نهم اگر آقای موحد حضور می داشتند با آراء قاطع برنده انتخابات بودند) رد صلاحیت شدند. رد صلاحیتی که تاکنون منجر به بسته شدن پرونده سیاسی ایشان در همه سطوح شده است. از همان زمان تاکنون تلاش‌های پیدا و پنهان بی‌شماری شد که در پرونده ایشان تجدید نظری روی دهد ولی تا الآن همه به در بسته خورده است. (حجم و سطح تلاش‌های پنهانی انجام شده در این باره به اندازه ای زیاد و گسترده است که خود کتابی مفصل است). پروژه بعدی آقای موحد نزدیکی به آقای هاشمی رفسنجانی جهت بدست آوردن حمایت ایشان و ورود به دولت تحت حمایت ایشان بود که بنا به دلایلی این اتفاق نیز هنوز نیفتاده است. یک تحلیل این است که آقای موحد آش دهن سوز و مهره کاربردی برای دولت نیست که دولت بخواهد از اعتبار خویش صرف ایشان کند. البته حمایت آقای موحد از آقای احمدی نژاد در انتخابات سال ۸۸ نیز یک دلیل قوی اولیه هست.

برنامه آقای موحد برای انتخابات مجلس دهم

آقای موحد دریافته است که تنها راه و بهترین راه برای بازگشایی پرونده سیاسی خویش از منطقه کهگیلویه و انتخابات مجلس دهم می گذرد. باید فشار درخواست‌های مردمی و نیروهای مؤثر سیاسی کهگیلویه بکار افتد تا چانه زنی در بالا به نتیجه ای بیانجامد. اما چون ایشان هیچ وقت بنای اعلام ورود به صحنۀ انتخابات را حتی در دوره های گذشته را نیز نداشته و ندارد و از طرفی مهر رد صلاحیت دوره گذشته برایشان بسیار سنگینی می کند، باید راه حلی پیدا می کردند. از یک طرف نمی‌شد مانند دوره های گذشته اعلام حضور نکنند و تبلیغ نکنند چون زمینۀ حذف ایشان مهیاتر می شد و از طرفی خودشان هم نمی خواستند برخلاف رویه شان عمل کرده و شخصاً تبلیغ زودهنگام کنند.

پروژه «تبلیغ نیابتی»

آقای موحد و تشکیلات منتسب به ایشان، مناسب ترین شخص برای اجرای پروژه «تبلیغ نیابتی» را جناب سردار عدل هاشمی تشخیص دادند. تحرکات غیرمستقیم و مستقیم برای متقاعد ایشان به حضور در انتخابات مجلس دهم شروع شد و همانطور که انتظار داشتند خیلی زود هم به نتیجه رسیدند و آقای هاشمی به اعتبار حمایت آنها و سایر دلایل جانبی وارد گود انتخابات شدند آن هم با تبلیغاتی پر رنگ و پر هزینه و البته تأثیرگذار! قسمت بعدی برنامه این بود که اذهان مردمی و طرفداران آقای هاشمی، آماده کنار رفتن ایشان در صورت تأیید صلاحیت احتمالی و یا«پروژه بعدی» آقای موحد باشند. بنابراین بعد از مدتی که اسم آقای هاشمی ورد زبان‌ها شد، بصورت غیررسمی اینگونه عنوان کردند: «فعلاً آقای هاشمی نماینده جریان اصولگرا و آقای موحد هستند و انشاءالله ایشان تأیید صلاحیت خواهند شد!». به این نکته ظریف خوب دقت کنید که در جمله قبل «ایشان» ابهام دارد و هم شامل آقای موحد می‌شود که یعنی امکان دارد ایشان هم تأیید صلاحیت شوند و در آن صورت که تکلیف معلوم است و هم می توان منظور آقای هاشمی باشد که یعنی امکان هم دارد ایشان تأیید صلاحیت نشوند! به همین خاطر الآن در هم جمع سیاسی، بحث رد صلاحیت آقای هاشمی بصورت جدی مطرح است و بحث تأیید صلاحیت آقای موحد بصورت بسیار کمرنگ.

حال امکان دارد چهار حالت رخ دهد

۱-آقای موحد تأیید صلاحیت شوند و آقای هاشمی رد صلاحیت: نور علی نور برای آقای موحد
۲-هر دو تأیید صلاحیت شوند: تکلیف معلوم است. چون که صد آید نود هم پیش ماست!
۳-هردو رد صلاحیت شوند: منت آقای موحد بر آقای هاشمی مستدام بوده و بدون هیچگونه هزینه ای پروژه بعدی اجرا خواهد شد.
۴-آقای موحد رد صلاحیت و آقای هاشمی تأیید صلاحیت شود: بازهم آقای موحد باکمترین هزینه آبرویی ممکن ردصلاحیت خود را با تأیید صلاحیت آقای هاشمی کمرنگ کرده و ضمن منت نهادن بابت حمایت از ایشان، با برگ برنده آقای هاشمی بازی خواهند کرد.

مهار سایر اصولگرایان معترض

از آنجایی که اصولگرایان کهگیلویه فعالین سیاسی مستعدی برای نمایندگی مجلس دارد باید فکری به حال آنها هم میشد تا عرصه سیاسی کهگیلویه بصورت کامل برای اجرای پروژه آماده باشد. بنابراین به سمت نشست اصولگرایان کهگیلویه رفتند. (نشست اصولگرایان با حضور آقایان تقوی، فیاض بخش، کریمیان، مژدهی پور، موحد). پیرامون این نشست دو نظر وجود دارد. یک دیدگاه این است که این نشست با طرح خود آقای موحد برپا شده و دیدگاه دیگر این است که اساس وجود این نشست پیشنهاد و نظر آقای موحد نبوده ولی ایشان با هدف اجرای اهداف خویش در آن مشارکت «فعال» دارند. حالت خیلی خوب برای آقای موحد این بود که نشست اصولگرایان کهگیلویه هیچگاه به نتیجه نرسد و به همین خاطر قرار شد آقای هاشمی در این پازل وارد نشود و بعنوان یک کاندیدای مستقل به تبلیغات خود ادامه دهد. اما در طی جلسات اصولگرایان کهگیلویه معلوم شد که اجرای پروژه در این نشست به راحتی نخواهد بود و بعضی از حضار بخصوص آقایان تقوی و مژدهی پور با عزمی جزم برای حضور در انتخابات و یا تأثیرگذاری بر روند آن و بعضاً برای مقابله با طرح های آقای موحد در نشست حاضر شده اند. «بعضی از این افراد به هیچ وجه به آقای موحد اطمینان نداشته و ایشان را مسؤول بعضی شکست های خود و اصولگرایان منطقه می دانند» بنابراین معادلات نشست اصولگرایان کهگیلویه پیچیده شد و تشکیلات آقای موحد مجبور شدند آقای هاشمی را نیز در میانۀ جلسات وارد این معادلات کنند. دقت کنید که تا این تاریخ آقای هاشمی علیرغم دعوت های چندباره از ایشان، حضور در این جلسات را با دلایل متعدد و متفاوت! نپذیرفتند.

در حال حاضر هنوز نشست اصولگرایان بصورت رسمی خروجی معرفی نکرده ولی بصورت غیررسمی اینگونه عنوان شده که با فرض عدم کاندیداتوری یا رد صلاحیت آقای موحد، آقایان تقوی، مژدهی پور و هاشمی خروجی های این نشست هستند. آقای هاشمی با تحریک و همراهی تشکیلات آقای موحد با قدرت در حال تبلیغ «نیابتی»جدی و البته اثرگذار هستند و آقای مژدهی پور نیز برای اینکه از قافله عقب نماند تبلیغات میدانی خود را شروع کرده ولی روال امور به گونه مدیریت شده که ایشان تاکنون نتوانسته موفقیت چشمگیری در تبلیغات خود داشته باشند. تنها کسی که هنوز وارد میدان تبلیغات نشده آقای تقوی هستند که بحث ایشان باید بصورت مجزا بحث شود.

سخن آخر اینکه آقای موحد یا خودشان در انتخابات مجلس دهم کهگیلویه حضور خواهند داشت و یا به بهترین نحو ممکن بر سر آن توافق خواهند کرد، یا با آقای هاشمی، یا با آقای تقوی و یا حتی با آقای بزرگواری!

برای جلوگیری از تطویل کلام، در نوشته های آتی به سایر اشخاص و موضوعات پرداخته خواهد شد. سعی خواهد شد به بازخوردهای احتمالی و نظرات مخاطبین نیز در نوشته های بعدی پرداخته شود، بنابراین نظرات خود را حتما ثبت نمایید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ تیر ۹۴ ، ۱۵:۳۵
سلیمان لعل زاری

شهید ماندنی چیره نژاد در سال 1341 در دهکده ای بنام پشت گچ از توابع بخش مرکزی شهرستان بهمئی دیده به جهان گشود. ماندنی چیره نژاد در سال 1359 موفق به اخذ دیپلم در رشته علوم تجربی میشود و ازآنجائیکه اشتیاق فراوانی به نهادها و ارگانهای انقلابی داشتند خدمت در سپاه را یک وظیفه شرعی میدانست او در حین درس خواندن در بهبهان روزها را در کتابخانه مطالعه و و شبها را در بسیج و سپاه پاسداران به حراست و نگهبانی می پرداخت.

شهید چیره نژاد ابتدا در جهاد نصر بهبهان مشغول به فعالیت شد. سپس در سال 1360 به عضویت سپاه پاسداران بهبهان درآمد. ونهایتآ درعملیات رمضان که فرماندهی یک گروهان را بر عهده داشته و حماسه ها و رشادتهای به یادگار گذاشت. با نثار خون خود در 24/04/1361 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن وصیت نامه پاسدار شهید ماندنی چیره نژاد 

بسم الله الرحمن الرحیم

و نرید ان نمُن علی الذین استضعفو فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین( سوره روم)

و قاتلو فی سبیل الله الذین یقاتلونکم و لا تعتدو ان الله لا یحب المعتدین ( سوره بقره آیه 19 )

ما چنین اراده کرده ایم تا بر مستضعفین جهان منت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان زمین قرار دهیم .(سوره روم)

در راه خدا با آنانکه به جنگ و دشمنی شما برخیزند جهاد کنید ولی ستمکار نباشید که خدا ستمگر را دوست ندارد( بقره آیه 19)

سلام و درود فراوان بر شما پدر و مادر مهربانم و برادران عزیزم امیدوارم که حالتان خوب باشدوبا صبری عظیم مشکلات را  حل کرده و بر آنها مسلط گردید و باید بدانید که یکی از نعمت های الهی و یکی از راههای امتحان خدا همین سختیهای دنیوی میباشد.

 اگر می بینید که در بالا دو آیه ذکر کردم زیرا یکی فرمان است و دیگری وعده است و من به امید وعده الهی (وعده بالا) و به پشتوانه این وعده تشویق به اجرای فرمان الهی میشوم در این عصر که انوار تابناک خورشید عالم تاب  اسلام عزیز بعد از چهارده قرن به زعامت و ولایت بزرگ مردی از سلاله پاک انبیاو اسوه ی ممتاز از این مکتب حیات بخش (امام خمینی) ایران را نور باران کرد و با رقه ای از آیات مبارک قرآن در جهان اسلام در این سرزمین درخشش و جلوه ای نوین یافت و آنگاه که این انقلاب اسلامی به نهضت جهانی امام عصر عجل الله بپیوندد و زمین به نور پروردگار متعال عینیت عمومی یافته و آشکار گردد. و من امروز به امید تحقق یافتن این وعده می جنگم ، می جنگم ، تا ظالمان را نابود و مظلومان را وارث و حاکم زمین کنم تا وعده الهی تحقق پیدا کند. پدر جان و برادران عزیزم ما در این دنیا مسافری هستیم که باید روزی این دنیا با همه زیبایی هایش را ترک کنیم.زیرا خدا فرمود ( وما خلقت الجن و الانس الا الیعبدون) (ما انس و جن را خلق نکردیم مگر برای پرستش خدا) و دوباره می فرماید انسان را خلق کردیم تا به درجه کمال برسد. در این راه انسان را در انتخاب راه آزاد گذاشتند من می بینم که تنها راه رسیدن به کمال و نزدیک شدن به الله که کمال مطلق است و مالک مطلق است از خود گذشتن و قطع تمامی آرزوهای دنیوی می باشدانسان وقتی با خدا باشد دیگر به همه لذت ها رسیده است و در نزد خدا بودن این همه مسائل مادی برایش مفهومی ندارد.

و لزومی ندارد که انسان برای رسیدن به این آرزوهای پست شیطانی اینقدر تلاش کند پس برای رسیدن به لقاء الله باید همه خواهش های نفسانی و هواهای درونی و آرزوهای دنیوی را در خود نابود کرده و تنها راه پیروزیم راهی که مرا دراین امر زودتر به مقصد برساند تا در مسیر صراط حرکت کنم انتخاب مکتب اسلام و پیروی از خط ولایت فقیه و اجرای فرمایشات پیر جماران خمینی بت شکن میباشد. و در این راه وقتی فکر میکنم چه کسانی زمینه ظهور انقلاب حضرت مهدی (عج) را فراهم می کنند باز تنها خط امام خمینی را می بینم که مانند چراغی به انسانهای راه گم کرده علامت می دهد. و برای قرار گرفتنم در این راه به سربازان امام زمان پیوستم به جند الله به سپاه پاسداران انقلاب پیوستم.من سپاه پاسداران را تنها وسیله تقرب به خدا و پاسداران را شمع های فروزانی می بینم که با نور خود جهت را نشان می دهند و از شما تقاضا دارم زمانی اسباب ناراحتی آنها نشوید و همیشه با سپاه همکاری کنید ودر کارهای ناپسند از آنها مساعدت نجویید.همیشه تا می توانید به فقرا کمک کنید. خمس و زکات بدهید نماز و روزه به پادارید و در نمازهایتان برای امام خمینی دعا کنید و بچه هایتان را به پیروی از دستوراتش راهنمایی کنید .

تعاونوا علی البرّ و التّقوی و لا تعاونوا علی الاثم و العدوان  و تقوالله ان الله شدید العقاب (سوره ماعده آیه 2)

 همدیگر را در تقوی و نیکی یاری نمایید نه در گناه کردن و دشمنی ورزیدن از خدا بترسید که عذاب خدا شدید است.

پدر و برادران گرامیم سعی کنید که در کارهای نیک یکدیگر را یاری نمایید و از حسودی و کینه توزی دست بردارید.پدر جان اگر کسی تو را اذیت کرد تو او را نصیحت کن و از قوم گرائی و دسته بندی پرهیز کنید که خوانین و منافقین این دو گروه خونخوار از جدائی شما استفاده میکنند و بر شما حکومت می کنند و این یکی از کارهای کثیف خوانین و مالکین است که بر هر چند نفر از شما اسم طایفه ای گذاشته اند.زیرا همان مثل تفرقه انداز و حکومت کن را بر مبنای کار خود قرار دادند. وحدت داشته باشید متحد شوید بر علیه ظالمین . و باید بدانید که همه افراد در نزد خدا مساوی می باشند مگر کسانی که تقوا و پرهیزکاریشان از دیگران بیشتر است در نزد خدا گرامی تر می باشند. گر چه هنوز در میان جوانان حزب الهی نیز از قشرهای ملی گرا وجود دارد و من از این رنج می بردم اما برادرجان با خوانین و سرمایه داران مبارزه کنید و آنها را مجبور کنید تا اموال و دارائی های خود را بین مردم تقسیم کنند و حقوق آنان را بپردازند و دیگر به هیچ مظلومی ستم نکنید که ستمکاری بر ضد عدالت اجتماعی می باشد و عذابی سخت در نزد خدا دارد بر مال دنیا حرص  وطمع نورزید و برای بدست آوردن پول و شهرت بر یکدیگر سخت نگیرید بلکه برای تقوا ، بیشتر ثواب کردن برای نیکی کردن بیشتر بر یکدیگر سبقت بگیرید پدر جان همیشه پشتیبان افراد فقیر باشید و حق آنها را بپردازید و از مال و ثروت هائی که دارید در راه خدا انفاق کنید.

برادران مسئله جنگ را فراموش نکنید الحمدالله امروز جبهه های جنگ حق و باطل گسترش یافته و زمینه ظهور حضرت بقیه الله (عج) را فراهم نماید. شاید به شما بگویم که تمام ابرقدرتهای شرق و غرب بر این تلاش هستند که از هر راهی شده از سقوط صدام جلوگیری کنند و از صدور انقلاب اسلامی به جهان ممانعت نمایند و اینست که می بینیم آنها اسرائیل غاصب را مسلح کردند تا بر لبنان و فلسطین بتازد و از طرفی صدام خائن حاضر به آتش بس یک طرفه می شود و قصد دارند ایران را مشغول تماشای صحنه های شیطانی خود بکنند. و از طرفی می بینیم که سران جمهوری اسلامی که حضرت مهدی(عج) را مستقیما در خط مش سیاسی اش دخالت دارد و در تصمیم گیری های  امام خمینی نیز صاحب زمان دستوردهنده می باشد فورا نیز به کمک لبنان و فلسطین می فرستد و باید به شما بگویم اسلام پیروز است و این خواست خدا می باشدو در جنگ صاحب الزمان (عج) فرمانده می باشد پدر و مادر عزیزم می دانم که عواطف پدرانه و مادرانه تان بر شما فشار می آورد و هر لحظه انتظار آمدن مرا می کشید ولی چه کنم که دیدار اولیاء الله و قدم نهادن در مسیر حق از دیدار شما پرارزشتر است و در این لحظات حساس کنونی که مکتب و میهن عزیزمان مورد تجاوز ابرقدرتهای شرق  و غرب قرار گرفته بنا به احتیاج به فرمان امام خمینی وظیفه شرعی خود دانستم که در این جهاد مقدس شرکت کنم و از شما تقاضای دعا و بخشش دارم و از خدا بخواهید مرا جز گروه صالحین و شهدای راه خودش قرار دهد مادر و خواهران عزیزم اگر می خواهید گریه کنید باید زینب وار گریه کنید و مانند زینب پیام آور خون من باشید پدر جان من نتوانستم جبران زحمات شما را بکنم ولی صبر و استقامت از خود نشان بده که پشت دشمن از این عمل به لرزه در آید پدرجان تفنگ (سلاح ایمانت) را بردار و انتقام شهیدان راه حسین زمان ،خمینی عزیز را از منافقان و جهان خوارهان شرق و غرب بگیر مادرجان باید به شما بگویم که من با میل  رغبت وبا آگاهی به جهاد برخواستم فردا این منافقان از اسلام و از خدا بی خبر شمارا فریب ندهند و بدانید که من فقط به امر خدا و روح خدا به جبهه می روم برادر جان کتابهای مرا در روستای خودمان به صورت کتابخانه ای بگذارید ولی من کتابهایی دارم که فقط برای مطالعه شخصی خودم بودند آنها را در بیاورید لهراسب و امان الله چیره نژاد نسبت به این کار اقدام کنند.

واماوصایای مکاتبه ای برادر پاسدار ماندنی چیره نژاد در آخرین لحظات از جبهه به دوتن از برادران و به مردم بهمئی

و لا تَحسَبن الذینَ قَتلو فی سبیلِ الله امواتاً بَل اَحیاء عند ربهم یرزقون

الهم غفر فی نفسک فانک اَن المتعرفنی نَفسک لما عرف رسولک – الهم عرفنی رسولِک فانک ان لم تعرفنی رسولک اعرف حجتک- الهم عرفنی حجتک فانک ان لم تعرفنی حجتُک ضلک عن دینی الهم لاتمتنی میته"جاهلیته و لا ترغ قلبی بعد اذ هدایتی

دعا در زمان غیبت امام زمان (عج): خدایا تو خودت را به من بشناسان که اگر تو خودت را به من نشناسانی پیامبرت را نیز نشناختم. خدایا تو خودت پیامبرت را به من بشناسان که اگر تو پیامبرت را به من نشناسانی حجت را نیز نشناختم خدایا حجت خود را به من بشناسان که اگر حجت خود را به من نشناسانی مرا از راه رانده ای . خدایا مرا چنان مردگان دوره جاهلیت نمیران و دل مرا بعد از آنکه ره نموده ای به کژل گرفتار مساز. (الهی آمین)

با درود به روح خدا پیر جماران و سلام بر شما برادران امیدورام که در هر قدم و قلمتان ریشه ای از ظلم و نفاق و فساد و کمبودهای اقتصادی و معنوی در جامعه فقر زده و جهل زده بهمئی از ریشه بیرون کَنید  و در ابتدای کارتان خوتان را از وابسته بودن به مسائل مادی و دنیوی و قومیت گرائی رها کرده باشید و شما ای معلمان آیا مسئولیت معلم بودن را درک کرده اید من فقط  با قشر خاصی از معلمین صحبت میکنم و گرنه میدانم که عده ای از همین گروه خصوصیات معلم بودن را لگدمال کردند. برادران سعی کنید قبل از  تزکیه و خودسازی خودتان دیگران را تعلیم ندهید زیرا چیز گندیده به هر چیز نو و تازه برخورد کند میکروباتش بر او اثر میکند. و خواه ناخواه او را نیز فاسد میکند پس نگذارید اینها فرزندان این خاک اسلامیمان را فاسد جاهل بیاورند من نمیدانم قشر خاصی از مردم که ادعای اسلامی بودن و مکتبی بودن میکنند برای چه و طبقه ای و برای کدام اسلام تلاش میکنند.آخر هر انقلابی پیروز میشد مخالف طبقه ای مشخص و موافق و پشتیبان طبقه خاصی بود مانند انقلاب اسلامی تنها حامی و نجات دهنده به محرومان میباشد ولی در منطقه بهمئی افرادی تلاش میکنند به خود می زنند که من نمیدانم برای چه طبقه ای تلاش میکنند آخر از طبقه محروم و عادی سوال می کنیم می گویند آقا اینها منطقه را خراب می کنند از طبقه محصل که تنها  امیدان انقلاب و به امید خدا باید نجات دهنده مردم باشند سوال میکنیم می گویند که اینها تنها هدفشان ضربه زدن به انقلاب است و برای رسیدن به پست و مقام حاضرند دست به هر خیانتی بزنند این است که با انقلاب کنار می آیند. ولی یک شکایت از نسل دانش اموز و آگاهان دارم  و آن اینست که قرآن می فرمایید حرفی که می زنید خودتان به آن عمل کنید البته من خودم هم کم کاری کردم ولی بعضی از این برادران حاضر به یک مبارزه رودرو نمی شدند و همیشه ما از دست این دورویان ترسو ضربه میخوریم اینهایکه تا وسط راه با ما هستند و هنگامیکه لازم به از خود گذشتگی شد بر می گردند. برادران مردم را بر علیه فساد و تفرقه و سران فاسد هر منطقه بسیج کنید و کشاورزان را تشویق به تولید بکنید که با تولیدشان مشت محکمی بر دهان جهانخواران شرق و غرب  می زنند.حتی خودتان در هنگام کشت و برداشت به کمک آنها برویدبرادران از دولت بخواهید تا وسایل کشاورزی را در اختیار آنها بگذارد.آنها بیسواد هستن شما باید تلاش بکنید ، از همه برادران ستادهای مقاومت تقاضا دارم به خودشان برسند و خود را اصلاح کنند با مردم به خوبی رفتار کنند در اوایل خیلی بدرفتاری کردید و کم کم خوب شده اید سعی کنید طوری عمل کنید که در صدور انقلاب و اسلام که از هم جدا نیستند کاری مفید کرده باشید و کمتر بتوانند از شما انتقاد بگیرند.از همه مردم تقاضای همکاری با این برادران را دارم و سعی کنید افرادی را که بر خلاف مسیر مردم و صراط مستقیم راه می روند از داخلتان اخراج کنید برادران سعی کنید همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید سعی کنید اسلام تان از اسلام روحانیون جدا نباشد و به گفته امام اسلام ،اسلام فقاهتی باشد.برادران در مطالعه هایتان سعی کنید شرق و غرب رفته ها و لیبرالها و ملی گرایان بر شما تسلط نداشته باشند زیرا چیزی از اسلام نفهمیدن و فقط ظاهراٌ برداشتی کرده اند که با فرهنگهای اروپایی و امریکایی مخلوط کرده اند.اسلامتان باید از روحانیون باشد که تمام عمر خود را در کلاس درس فقه و قرآن می گذارانند ، شخصیت پرستی شما را کور نکند ،همیشه معیار اصلی و سرنخ تان اسلام باشد دیدیم بنی صدر را با آن همه علم او و اقتداری که داشت اما به اسف السافلین که قرآن می فرمود سقوط کرد ، بنی صدر که خودش را فقیه تر از امام می دانست.همیشه پشتیبان خط امام خمینی باشید و برای امام دعا کنید و در دید سیاسی تان از خط سیاسی امام پیروی کنید که تنها راه نجات می باشد.سعی کنید نیروی جاذبه تان بیشتر از دافعه تان باشد با خوانین و فئودالین تا سرحد مرگ مبارزه کنید تا حاضر شوند املاک و دارائی های خود را بین فقراء تقسیم کنند و با سپاه ارتباط کامل داشته باشید.      

 

                                                            وسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

                                                               ماندنی چیره نژاد(1361)

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ تیر ۹۴ ، ۱۵:۳۲
سلیمان لعل زاری
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۲ تیر ۹۴ ، ۱۳:۴۷
سلیمان لعل زاری
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۲ تیر ۹۴ ، ۱۳:۴۵
سلیمان لعل زاری

 ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۲ تیر ۹۴ ، ۱۳:۴۳
سلیمان لعل زاریامروز درسی را آموختم که بسیار با ارزش است. باید مراقب باشیم که هیچ وقت، هیچ وقت، هیچ وقت ایمان کسی را از او نگیریم. این میتواند تمام دنیای یک انسان را نابود کند، میتواند حس باارزش بودن را و اندیشه غایتمندی و هدفمندی را از او بگیرد. میتواند زندگی یک انسان را در یک لحظه خالی کند، تمام سرگذشت و دستاوردهای یک نفر را از او بگیرد، تمام آنچه را که به آن افتخار میکند بی ارزش جلوه دهد و نهایتا او را در چنان بدبینی حراس انگیزی رها کند که به پوچی بیانجامد و سرنوشتی حزن انگیز را برایش رقم زند.

ایمان هر کس -هر چند از نظر دیگران احمقانه و بی ارزش باشد- ممکن است تمامِ داشته و سرمایه زندگی او باشد. 

باید بیاموزیم که با هر چیزی نمیشود شوخی کرد، حتی اگر میبینیم که ایمانی جاهلانه در کار است، و به راحتی میشود بی ارزش بودنش را اثبات نمود، باید بدانیم که این کار مسئولیتی باور نکردنی را بر دوشمان میگذارد که اگر از پسش بر نیامدیم ممکن است هزینه جبران ناپذیری به بار آورد. ادای پیامبران را درآوردن و سپس رها کردن فرد در برزخ تردید و شک کاری است به غایت غیراخلاقی و غیرمسئولانه که نشان از معرفت پایین و تجربه ناکافی دارد. باید یاد بگیریم که بعضی ها با ایمان خود زندگی میکنند، باید بیاموزیم که هر چیزی را نمیشود به بازی گرفت.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۲ تیر ۹۴ ، ۱۳:۳۲
سلیمان لعل زاری

ابنجا قلب میسوزد اشک میجوشد وجود خاکستر میشود و احساس سخن میگوید اینجا کسی چیزی نمیخواهد انتظاری ندارد ادعایی نمیکند فریاد زجه ای است که از سینه پر درد به آسمان طنین انداخته و سایه ای کمرنگ از آن فریاد ها بر این صفحات نقش بسته است چه زیباست راز و نیاز های درویشی دلسوخته و نا امید در نیمه های شب فریاد خروشان یک انقلابی از جان گزشته در دهان اژدهای مرگ.
چه خوش است دست از جهان شستن دنیا را سه طلاقه کردن و از همه قید و بند اسارت حیات آزاد شدن بدون بیم و امید علیه ستمگران جنگیدن پرچم حق را در صحنه خطر و مرگ برافراشتن به همه طاغوت ها نه گفتن با سرور و غرور به استقبال شهادت رفتن جایی که انسان دیگر مصلحتی ندارد تا حق را برای آن کتمان نماید . آنجا حق و عدل همچون خورشید میتابد و همه قدرت ها و حتی قداست ها فرو میریزند و هیچ کس جز خدا فقط خدا سلطنت نخواهد داشت .
خوش دارم از همه چیز و همه کس دل ببرم و جز خدا انیسی و همراهی نداشته باشم .
خوش دارم که زمین زیر اندازم و اسمان بلند رو اندازم باشد و از همه زندگی و تعلقات آن آزاد گردم .
خوش دارم مرا بسوزانند و خاکسترم را به باد بسپارند تا حتی قبری را از این زمین اشغال نکنم .
خوش دارم هیچ کس مرا نشناسد هیچ کس از غم ها و درد هایم آگاهی نداشته باشد هیچ کس از راز و نیاز های شبانه ام نفهمد هیچ کس اشک های سوزانم را در نیمه های شب نبیند هیچ کس به من محبت نکند هیچ کس به من توجه ننماید جز خدا کسی را نداشته باشم جز خدا به کسی پناه نبرم .

خوش دارم آزاد از همه قید و بند ها در غروب آفتاب بر بلندی کوهی بنشینم و فرو رفتن خورشید را در دریای وجود مشاهده کنم

الگوی تمام نمای انسانیت برای بنده نگارنده بوده و هست و خواهد بود.

دکتر مصطفی چمران دانشمند، آزاده و چریک دنیای اسلام.

یاد و خاطرش گرامی.

خدایش رحمت کناد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۹ تیر ۹۴ ، ۱۲:۴۹
سلیمان لعل زاری


حرف زدن بدون فکر، مانند تیراندازی کردن بدون هدف است .

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۹ تیر ۹۴ ، ۱۲:۴۰
سلیمان لعل زاری


رفته رفته به انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نزدیک می شویم و همانند سایر نقاط کشور، استان خوزستان نیز شاهد فعالیت و حضور تعدادی از کاندیداهای احتمالی در محافل عمومی و خصوصی است.

** محمد (شمس اله ) جشنی

متولد 1351 مدرک تحصیلی کارشناسی مدیریت بازرگانی دانشگاه شهید چمران اهواز


کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی دانشگاه آزاد اسلامی


جشنی مهرماه سال 1366 در آزمون ورودی آموزشگاههای حرفه ای شرکت ملی نفت ایران
شرکت نمود و پس ازکسب نمره قبولی وارد شرکت نفت آغاجاری شد . وی دوره دوساله آموزشگاه را در تیرماه68 و در رشته گاز و گاز مایع به پایان رساند. همزمان با طی دوره دوساله در آموزشگاه حرفه ای نفت در دبیرستان شهید فارسیمدان امیدیه به تحصیل(شبانه) ادامه داد و سال دوم و سوم دبیرستان را با موفقیت به پایان رساند. دیماه1368 در سن 17 سالگی در اداره بهره برداری آغاجاری(واحد تعمیرات چاهها) مشغول بکار شد..... جشنی درسال 1390درانتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه ماهشهر - امیدیه - هندیجان شرکت کرد و 25 هزار و 154 رای کسب کرد .

وی، خلق حماسه ی سیاسی توسط مردم فهیم ایران و لبیک به فرمان رهبر فرزانه و باتدبیر انقلاب را با حضور پای صندوقهای رای انتخابات ریاست جمهوری یک پیروزی بزرگ دانست و افزود علی رغم همه ی بدخواهیهای دشمنان نظام جمهوری اسلامی، مشارکت چشمگیری در سطح جامعه روی داد و با انتخاب جناب آقای دکتر روحانی، دولت یازدهم با شعار تدبیر و امید خدمت خود را آغاز نمود.(برگرفته ازسخنرانی ایشان دراینترنت)سوابق و فعالیت ها :


رئیس اداره خدمات اداری و اجتماعی شرکت بهره برداری نفت آغاجاری


سرپرست تیم واترپلوی نفت امیدیه


رئیس خدمات فرهنگی و گردشگری شرکت ملی نفت ایران


عضو کمیسیون فرهنگی شرکت ملی نفت ایران


رئیس کل روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی


مدیر نمایشگاههای بین المللی ایران پلاست شرکت ملی صنایع پتروشیمی


سرپرست مدیریت منابع انسانی ومشاور مدیر عامل پتروشیمی جم


رییس اداری منطقه لاوان شرکت نفت فلات قارهرییس روابط عمومی منطقه بهرگان شرکت نفت فلات قاره


برنده جایزه ویژه سال روابط عمومی برتر کشور


تدوین اولین نظام نامه استانداردهای روابط عمومیبرنده جایزه روابط عمومی های برتر وزارت نفت و دریافت چهارلوح تقدیر از وزیر نفتدارای مقالات معتبردرپایگاه علمی مدیریتمدیر مسول هفته نامه پیام پتروشیمی

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۹ تیر ۹۴ ، ۰۲:۴۴
سلیمان لعل زاری


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۷ تیر ۹۴ ، ۱۸:۱۹
سلیمان لعل زاری


مدت تبلیغات انتخابات مجلس ۱۴ روز تعیین شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدت تبلیغات انتخاباتی مجلس در طرح استانی - شهرستانی شدن را ۱۴ روز تعیین کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز، با تصویب ماده ۹ طرح «استانی- شهرستانی شدن حوزه های انتخابیه انتخابات مجلس»، مدت فعالیت تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی را تعیین کردند.

بر این اساس مدت فعالیت تبلیغات انتخاباتی برای نامزدهای نمایندگی مجلس ۱۴ روز بوده که ۱۵ روز قبل از اخذ رای، آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل از اخذ رای ادامه دارد


انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، روز جمعه هفتم اسفند ماه امسال (۹۴) همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۷ تیر ۹۴ ، ۱۸:۱۳
سلیمان لعل زاری


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۷ تیر ۹۴ ، ۱۸:۰۹
سلیمان لعل زاری


«.....ننگتان باد ای تفاله‌های شیطان و عارتان باد ای خودفروختگان به جنایتکاران بین‌المللی که در سوراخ‌ها خزیده و در مقابل ملتی که در برابر ابرقدرت‌ها برخاسته‌ است به خرابکاری‌های جاهلانه پرداخته‌اید.

عیب بزرگ شما و هوادارانتان آن است که نه از اسلام و قدرت معنوی آن و نه از ملت مسلمان و انگیزه فداکاری او اطلاعی ندارید.

شما ملتی را که برای سقوط رژیم پلید پهلوی و رها شدن از اسارت شیطان بزرگ دهه‌ها جوانان عزیز خود را فدا کرد و با شجاعت بی‌مانند ایستاد و خم به ابرو نیاورد، نشناخته‌اید.

شما کوردلان با آنکه دیده‌اید با به شهادت رساندن شخصیت‌های بزرگ، صفوف فداکاران در راه اسلام فشرده‌تر و عزم آنان مصمم‌تر می‌شود، می‌خواهید با به شهادت رساندن عزیزان ما این ملت فداکار را از صحنه بیرون کنید.

شما تا توانسته‌اید به فرزندان اسلام چون شهید بهشتی و شهدای عزیز مجلس و کابینه با حربه ناسزا و تهمت‌های ناجوانمردانه حمله کرده‌اید تا آنها را از ملت جدا کنید و اکنون که آن حربه از کار افتاد و کوس رسوایی همه‌تان بر سر بازارها زده شده، در سوراخ‌ها خزیده و دست به جنایاتی ابلهانه زده‌اید که به خیال خام خود، ملت شهید پرور و فداکار را بترسانید و نمی‌دانید که در قاموس شهادت، واژه وحشت نیست .....بهشتی مظلوم زیست و مظلوم مُرد و خار در چشم دشمنان بود...»

این سطور قسمتی از پیام امام خمینی(ره) به مناسبت فاجعه هفتم تیر خطاب به ملت ایران بود.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۷ تیر ۹۴ ، ۱۸:۰۴
سلیمان لعل زاری


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۷ تیر ۹۴ ، ۱۷:۳۳
سلیمان لعل زاریﺣﺎﺝ ﺁﻗﺎ ﻗﺮﺍﺋﺘﯽ: ﭼﺮﺍ ﺑﻌﻀﯽ آدمﻫﺎ ﺑﺎ ﮐﻮﭼﮏﺗﺮﯾﻦ ﮔﻨﺎﻫﯽ ﺗﻮ ﻫﻤﯿﻦ ﺩﻧﯿﺎ ﻣﺠﺎﺯﺍﺕ ﻣﯽﺷﻦ،


ﺍﻣﺎ ﯾﻪ ﺳﺮﯼ ﻫﺮ ﮔﻨﺎﻫﯽ ﺩﻟﺸﻮﻥ ﻣﯽﺧﻮﺍﺩ ﻣﯽﮐﻨﻦ ﻭ ﺭﻭﺯ ﺑﻪ ﺭﻭﺯ ﻫﻢ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ.


ﭘﺲ ﻋﺪﺍﻟﺖ ﺧﺪﺍ ﮐﺠﺎﺳﺖ؟

ﺁﺩﻣﻬﺎ ﺳﻪ ﺩﺳﺘﻪﺍﻧﺪ:

 ۱. ﻋﯿﻨﮏ

 ۲. ﻣﻠﺤﻔﻪ

 ۳. ﻓﺮﺵ

 ﻭﻗﺘﯽ ﯾﮏ ﻟﮑﻪ ﭼﺎﯾﯽ ﺑﻨﺸﯿﻨﺪ ﺭﻭﯼ ﻋﯿﻨﮑﺖ،


"ﺑﻼﻓﺎﺻﻠﻪ" ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﺎ "ﺩﺳﺘﻤﺎﻝ" ﮐﺎﻏﺬﯼ ﭘﺎﮎ ﻣﯽﮐﻨﯽ!
.
ﻭﻗﺘﯽ ﻫﻤﺎﻥ ﻟﮑﻪ بنشیند ﺭﻭﯼ ﻣﻠﺤﻔﻪ، ﻣﯽﮔﺬﺍﺭﯼ "ﺳﺮ ﻣﺎﻩ" ﮐﻪ ﻟﺒﺎﺱﻫﺎ ﻭ ﻣﻠﺤﻔﻪﻫﺎ ﺟﻤﻊ ﺷﺪ،


ﻫﻤﻪ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺑﺎ "ﭼﻨﮓ” ‏(مثل ﺯﻣﺎﻥ ﻗﺪﯾﻢ) ﻣﯽﺷﻮﯾﯽ!

.
ﻭﻗﺘﯽ ﻫﻤﺎﻥ ﻟﮑﻪ ﺑﻨﺸﯿﻨﺪ ﺭﻭﯼ ﻓﺮﺵ،


ﻣﯽﮔﺬﺍﺭﯼ "ﺳﺮ ﺳﺎل"، ﺑﺎ "ﺩﺳﺘﻪ ﺑﯿﻞ"ﺑﻪ ﺟﺎﻧﺶ ﻣﯿﺎﻓﺘﯽ!


ﺧﺪﺍ ﻫﻢ ﺑﺎ ﺑﻨﺪﻩﻫﺎﯼ مؤﻣﻨﺶ ﻣﺜﻞ ﻋﯿﻨﮏ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﻣﯽﮐﻨﺪ.


ﺑﻨﺪﻩﻫﺎﯼ ﭘﺎﮎ ﻭ ﺯﻻﻟﯽ ﮐﻪ ﺟﺎﯾﺸﺎﻥ ﺭﻭﯼ ﭼﺸﻢ ﺍﺳﺖ،


ﺗﺎ ﺧﻄﺎ ﮐﺮﺩﻧﺪ، ﺑﻼﻓﺎﺻﻠﻪ ﺣﺎﻟﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﻣﯽﮔﯿﺮﺩ ‏(ﻭﺍﻟﺒﺘﻪ ﺩﺭ ﺩﻧﯿﺎ ﻭ ﺧﻔﯿﻒ‏).

 ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﻮﻗﻌﺶ ﺗﻨﺒﯿﻪ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﺁﻥ ﻫﻢ ﺑﺎ ﭼﻨﮓ!


ﻭ ﺁﻥ ﮔﺮﺩﻥ ﮐﻠﻔﺖﻫﺎﯾﺶ ﺭﺍ ﻣﯽﮔﺬﺍﺭﺩ ﺗﺎ ﭼﺮﮎﻫﺎﯾﺸﺎﻥ ﺟﻤﻊ ﺷﻮﺩ;


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۷ تیر ۹۴ ، ۱۷:۳۰
سلیمان لعل زاری


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۷ تیر ۹۴ ، ۱۷:۲۳
سلیمان لعل زاری


مصطفای عزیز !
همیشه از تو و درد ها و غصه هایت می گویم ، این بار می خواهم با تو بگویم ، می دانم که علاقه ای به ماندن در این دنیا نداشتی و اگر هم ماندی برای این بود که ادای وظیفه کنی، مگر کدامین وظیفه ات را ادا نکردی که همواره ناراحت بودی و زیر کوهی از درد بسر می بردی؟ آری، تو دردهایی را تحمل کردی که مغز استخوان آدمی را می سوزاند، شماری را تنهایی و ناله های علی (ع) تسکین می داد ، شماری را دردمندی و دلشکستگی حسین (ع) و شماری دیگری را آرزوی ظهور مهدی موعود (عج) و دیدار او تحمل می کرد !
از من به تو مژده ، همان شد که می خواستی، گمنام ماندی و ناشناخته ! تو حتی دهلاویه که روزگاری فقط یک روستای کوچک بود و گمنام و بی سر و صدا در گوشه ای از خاک این سرزمین قرار داشت و کمتر ایرانی نام آن را شنیده بود ، از گمنامی خارج کردی و امروز نامی آشناست ولی باز هم خود ناشناخته ماندی! می گویند اگر اکنون بودی و شهید نشده بودی، ایران شده بود ابر قدرت انرژی هسته ای و ما حتی ده ها سال جلوتر از حال بودیم و یا اگر بودی اکنون نامت بر سر زبان همه قدرت مندان دنیا بود ، اگر چه دلم مخالف است،دلم می گوید: مصطفی اگر بود باز هم گمنام می ماند، صفایی ندارد ارسطو شدن، خوشا پرکشیدن، پرستو شدن
((هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شده اند، همان مردگانند بلکه آنان زنده اند و نزدپروردگارشان روزی داده می شوند.)) ( آل عمران آیه ۱۶۹ ).


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۵ تیر ۹۴ ، ۱۱:۳۱
سلیمان لعل زاری


 امام صادق علیه السلام: 

 اَلْخَیْرُ کُلُّهُ اَمامَکَ وَ اِنَّ الشَّرَّ کُلَّهُ اَمامَکَ وَ لَنْ تَرى الخَیْرَ وَ الشَّرَّ اِلاّ بَعْدَ الاْآخِرَةِ لاَِنَّ اللّه‏َ عَزَّوَجَلَّ جَعَلَ الْخَیْرَ کُلَّهُ فِى الْجَنَّةِ وَ الشَّرَّ کُلَّهُ فِى النّارِ؛ 

 همه خوبى‏ها و بدى‏ها در مقابل توست و هرگز خوبى و بدى واقعى را جز در آخرت نمى‏بینى، زیرا خداوند همه خوبى‏ها را در بهشت و همه بدى‏ها را در جهنم قرار داده است. 


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۵ تیر ۹۴ ، ۰۲:۲۷
سلیمان لعل زاری

وزیر دفاع، معاونین جدید هماهنگ‌کننده، آماد و امور تحقیقاتی و صنعتی و منابع انسانی را منصوب کرد.                                                                                       به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، طی احکامی از سوی سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاونین جدید هماهنگ‌کننده،  آماد و امور تحقیقاتی و صنعتی، منابع  انسانی و  مدیر عامل بنیاد تعاون وزارت دفاع منصوب شدند.

امیر نصرالله عزتی به سمت معاون هماهنگ‌کننده، سردار سرتیپ پاسدار سید مهدی فرحی به سمت معاون آماد و امور تحقیقاتی و  صنعتی، مهندس مرتضی مخملباف به سمت معاون  منابع انسانی و  سرهنگ پاسدار محمد اسدی  به سمت مدیرعامل بنیاد تعاون وزارت دفاع منصوب شدند.

 سرهنگ اسدی از فرزندان شایسته و توانمند استان کهگیلویه و بویراحمد است که سمت های متعددی در وزارت نفت ، وزارت دفاع و بنیاد شهید داشته است

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ تیر ۹۴ ، ۰۱:۰۵
سلیمان لعل زاری
یک مسئول روس تاکید کرد که کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس باید برای ماندن بشار اسد در قدرت دعا کنند؛ زیرا اسد تنها کسی است که قادر به شکست داعش است.


یوگنی لوکیانف معاون دبیر شورای امنیت ملی روسیه امروز چهارشنبه در گفتگو با روزنامه های داخلی تاکید کرد که اگر دولت بشار اسد از هم بپاشد، هدف بعدی داعش، عربستان و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس خواهد بود.
وی در ادامه، دولت بشار اسد را "آخرین سنگر" و "سوپاپ اطمینان" در منطقه توصیف کرد و افزود: فروپاشی حکومت دمشق به معنی آن است که مقصد بعدی داعش، ریاض و دیگر پایتخت های کشورهای حاشیه خلیج فارس است، به ویژه آن که داعش حدود 5 هزار نیروی سعودی دارد که پس از پایان درگیری ها به کشور خود بازخواهند گشت؛ این افراد به جز قتل و کشتار چیز دیگری نمی دانند.
لوکیانف خاطرنشان کرد که روسیه نیز در صورت بازگشت شهروندان خود که در کنار داعش می جنگند، با مشکل مواجه خواهد شد و هیچ کشوری در جهان نیست که از خطر تروریسم و پیامدهای آن در امان باشد.
معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی روسیه تاکید کرد که کشورش به تمام آنچه در قراردادهای فروش سلاح برای نظام اسد آمده است، پایبند است و صادرات سلاح سبک به سوریه، در محدوده تحریم های سازمان ملل نمی گنجد.
این در حالی است که روسیه قراردادهای قدیمی مربوط به فروش جنگنده های یاک 130 و سامانه دفاع هوایی s300 به سوریه را به حالت تعلیق درآورده بود.۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۴ تیر ۹۴ ، ۱۶:۳۰
سلیمان لعل زاری

 

پیمان باوند

انتخابات درپیش هست ومردم منبعدوتالحظه برگزاری انتخابات عزیزمیشوند. فردا مردم عادی مهم میشوند عزیز میشوند،
فردا سیاسیون منفعت طلب برای خانواده ای فقیرکه تاکنون یک لحظه به فکرش نبوده اند نوشابه بازمیکنند ترافیک کاندیداها ومنفعت طلب ها زیادمیشود فردا همه ازحال وروز خانواده ای که به نان شبش نیازداره باخبرمیشوند فردابه خانواده ای که سه فارغ التحصیل بیکارداره قول استخدام دربهترین ادارات استان وکشورداده میشود.
فردامراسم فاتحه خوانی پیرزنی که دراین دنیاهیچکس رانداشت شلوغ میشود وتاچهلم ان شب وروز برازدحام جمعیت افزوده میشود.
فرداکاروان ماشین های باکلاس وگران قیمت درروستاهایی که اب وبرق وگازندارند به راه میفتند و باخود قول اب دار شدن ،برق دارشدن رابه ارمغان میاورند.
فرداقول استقرارپزشکان متخصص حتی درشبکه های بهداشت روستاهانیزداده میشود
فردامجلس نشینان و لیدرهای انها برسفره ففیرانه مردم مینشینند وبه اصطلاح مردمی میشوند.
موبایل های همیشه مشغول،خاموش و نه دردسترس سیاسیون، روزانه دراختیار من وشماقرارمیگیرد.مسئولین در دست به سینه بودن واحترام ارباب رجوع ازهم سبقت میگیرند وتادرب خروجی اداره ضمن همراهی دست نوازشی نیز برسر انها می کشند.
فرداقول افتتاح وکلنگ زنی طرحهای رویایی درتمام نقاط استان به شدت سیاست زده کهگیلویه وبویراحمد داده میشود.
فرداعوایدفروش نفت گچساران تماما به استان داده میشود راه اهن اقلید یاسوج جنوب افتتاح میشود پروازهای فرودگاهی روزانه وچندپروازبه تمام شهرهای کشورانجام میگیرد، کارخانه سیمان دهدشت وپتروشیمی ان باتمام ظرفیت
افتتاح میشود ودراختیارمردم قرارمیگیرد.
فرداقول پیگیری وبرگزاری حتمی ازمون استخدامی چندهزارنفری دراستان به انبوه جوانان بیکارداده میشود.
اینهاراگفتم تا نتیجه گیری کوچکی داشته باشم وان اینست که مردم ما ونگاه انها به اتخابات اتی مجلس کاملا کارشناسی وازروی دانش هست. دراستان خانواده ای نیست که فارغ التحصیل بیکاری نداشته باشدوهم این جوانان بهترین راهنمابرای مردم وخانواده هایشان هستند . روی سیاسبون منفعت طلب راکم میکنند ،اگاهانه تصمیم مبگیرند که به چه کسی رای دهند و کدام کاندید برنامه واقعی و کلان دارد.
کدام فرد نگاه طایفه ای وخانواده ای ندارد، کدام کاندید ثروتمندان و به قولی سیاسیون فرصت طلب راپشت سرخود نمیبیند………
ان طورکه پیداست وجای امیدواری هست باورودچهره های جدیدبه جمع نمایندگان فعلی درانتخابات اینده مجلس شورای اسلامی مردم نیزنگاه سنتی نخواهند داشت .مردم به شخص رای نمیدهند به برنامه رای میدهند ،به حقیقت رای میدهند و گول وعده ووعیدهای سیاسیون فرصت طلب رانمی خورند،نگاهی کاملامنفاوت دارند وعزمی جدی که امیدواریم اینچنین باشد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۴ تیر ۹۴ ، ۱۶:۲۴
سلیمان لعل زاریرهبر انقلاب روز سه‌شنبه در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام، سه نکته را در مقدمه‌ی بحث درباره مسئله هسته‌ای تشریح کردند که دو نکته آن درباره اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای و منتقدان آن‌ها بود.

به گزارش بویرنیوز، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR این نکات را به شرح زیر منتشر کرده است.

* ۱) عدم تفاوت مواضع رهبرى در جلسات عمومى با جلسات خصوصى

در مسئله‌ى هسته‌اى، سه نکته را ابتدائاً و مقدّمتاً عرض میکنم، بعد هم مطالبى را که در این زمینه هست، به عرض میرسانم.

نکته‌ى اوّل اینکه آنچه بنده اینجا در این جلسه یا در جلسات عمومى میگویم، عیناً همان حرفهایى است که در جلسات خصوصى به مسئولین، به رئیس‌جمهور محترم و به دیگران میگویم. این خطّ تبلیغى‌اى که دیدیم و مى‌بینیم دنبال میکنند که بعضى از خطّ قرمزهایى که رسماً اعلام میشود، در جلسات خصوصى از آنها صرف‌نظر میشود، حرف خلاف واقع و دروغى است. آنچه ما اینجا به شما میگوییم یا در جلسات عمومى میگوییم، عیناً همان حرفهایى است که به دوستان، به مسئولین، به هیئت مذاکره‌کننده، همانها را بیان میکنیم؛ حرفها یکى است.

* ۲) هیئت مذاکره‌کننده، هیئتى امین، غیور، شجاع، متدیّن

نکته‌ى دوّم، بنده هیئت مذاکره‌کننده را – همین دوستانى که این مدّت این زحمات را بر دوش گرفته‌اند – هم امین میدانم، هم غیور میدانم، هم شجاع میدانم، هم متدیّن میدانم؛ این را همه بدانند. اکثر حضّارى که اینجا تشریف دارید، از محتواى مذاکرات خبر ندارید؛ اگر شما هم از محتواى مذاکرات و جزئیّات مذاکرات و آنچه در مجالس میگذرد مطّلع بودید، به بخشى از آنچه بنده گفتم، حتماً اذعان میکردید. من البتّه علاوه‌ى بر اینها، بعضى از این دوستان را از نزدیک مى‌شناسم، بعضى را از دور با سوابقشان مى‌شناسم؛ اینها مردمانى هستند متدیّن و امین؛ اینها امینند؛ قصدشان این است که کار کشور را پیش ببرند، گره را باز کنند و دارند تلاش میکنند براى این کار. انصافاً غیرت ملّى هم دارند، شجاعت هم دارند، در مقابل یک تعداد کثیرى از کسانى قرار میگیرند – که حالا نمیخواهم تعبیرِ متناسب واقعى را بکنم، چون گاهى تعبیرهایى هست که واقعاً شایسته‌ى آن تعبیرند امّا خب، مناسب نیست که ما به زبان بیاوریم – و انصافاً در مقابل آنها با شجاعت کامل، با دقّت کامل مواضع خودشان را بیان میکنند، دنبال میکنند و تعقیب میکنند.

* ۳) لزوم توجّه به خطرات و دشوارى‌هاى مذاکرات در انتقاد از مذاکرات

نکته‌ى سوّم در مورد منتقدین محترم است. بنده با انتقاد مخالف نیستم، عیبى ندارد، انتقاد لازم است و کمک‌کننده است، منتها این را همه توجّه داشته باشند که انتقادکردن آسان‌تر از عمل‌کردن است. عیبهاى طرف مقابل را در آن عرصه‌اى که قرار دارد، ما راحت مى‌بینیم، درحالى‌که خطرات او، دشوارى‌هاى او، نگرانى‌هاى او، مشکلات او را انسان نمى‌بیند. مثل این است که شما کنار یک استخرى ایستاده‌اید، دارید تماشا میکنید؛ یک‌نفر هم رفته است روى ارتفاع، از ده‌مترى میخواهد شیرجه بزند. خب، شیرجه میزند، شما که اینجا کنار استخر ایستاده‌اید، میگویید هان! این پایش خم شد، زانویش خم شد؛ این یک اشکال. بله، این اشکال است امّا شما زحمت بکشید از این دایو بروید بالا، سرِ آن ده‌مترى به آب یک نگاهى بکنید، آن‌وقت قضاوت بکنید! انتقادکردن آسان است. [البتّه‌] این حرف من مانع از انتقاد نشود؛ انتقاد بکنید لکن توجّه داشته باشید که انتقادها با لحاظِ این معنا باشد که آن طرف مقابل بعضى از عیوبى را که ما در انتقادمان ذکر میکنیم ممکن است میدانند، [امّا] خب به این نتیجه رسیده‌اند یا ضرورتها آنها را به اینجا کشانده یا به هر دلیل دیگرى. البتّه بنده نمیخواهم بگویم اینها معصومند؛ نه، معصوم نیستند؛ ممکن است انسان یک‌جاهایى در تشخیص، در عمل خطا هم بکند، امّا مهم این است که به امانت اینها و به دیانت اینها و به غیرت اینها و به شجاعت اینها ما اعتقاد داریم. این سه نکته‌ى لازمى که در مقدّمه‌ى عرایضم عرض کردم.

۳ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۴ تیر ۹۴ ، ۱۶:۱۷
سلیمان لعل زاری

 


گروه اجتماعی - سیاوش آذر: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد به مهمان نوازی، سخاوت و صداقت شهره اند که این روحیات در گذر زمان کمتر رنگ باخته است.

به گزاش «بویر نیوز»، دو خبر کوتاه اما کمتر مور توجه واقع شده در خردادماه شاید بخوبی روحیه سخاوت و بخشش مردم این استان را نشان دهد.

خبر اول روز ۱۶ خرداد – بانوی ۵۹ ساله، دارای ۴ فرزند دختر و یک پسر  که شوهرش را هم از دست داده است و کمیته امداد خانه ای ۱۰۰ متری برای او در روستای بن زرد می سازد، اما این بانوی خیر همه دارائیش که این خانه بود را وقف کتابخانه کرد و اتاقی محقر را برای زندگی خود و فرزندانش ترجیح داد.

خبر بعدی ۵ روز بعد در همایش خیرین حوزه سلامت پیرزن داغدار اهل روستای درغک قلعه‌رئیسی دیه فرزندش را برای ساخت درمانگاه در زادگاهش اهدا کرد تا بار دیگر بزرگی مادران این سرزمین را نشان دهد.

گلزار رشنواد و شهربانو صفدری با تمام نداری هایشان از محروم ترین مناطق استان کاری کردند که سالهاست پولدارترین افراد این استان دل انجام دادنش را نداشته اند.

بانوان خیر

بارها در مراسمات و همایش های خیریه که سازمان ها و مجامع خیر برای استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار کرده اند، شاهد مهر و نیکی هموطنان و هم میهنان از جای جای این کشور به مردم محروم استان کهگیلویه و بویراحمد بوده ایم اما دریغ از حضور خیران هم استانی که جای خالی آنها در کمک به سرزمینشان بشدت احساس می شود.

کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ برخورداری از زیرساخت محروم بحساب می آید اما محرومیت واقعی را باید در طرز نگاه برخی از ثروتمندان این استان جستجو کرد که حاضرند برای نام و نشان خود و گاها فخرفروشی به طریق مختلف از خرید ماشین های خاص و کمیاب در کشور و ویراژ دادن در خیابان های نامرغوب شهرهای استان، ارسال پیامک های انبوه مناسبتی، برگزاری برنامه های نمادین اما بی سود برای جامعه و حتی دست به دامن رسانه ها شدن خودی نشان می دهند ولی کمتر دیده و شنیده ایم برای کمک به مردم محروم استانشان دست به جیب شوند.

هر چند تک و توک افراد متمول بومی هستند که بی حاشیه و گمنام در همایش های خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد حضور پیدا می کنند، اما واقعیت اینست غالب خیرین و افراد حاضر در این ضیافت ها افراد غیربومی هستند.

زنده یاد حسین پناهی چه زیبا گفته اند که “بعضی ها خیلی فقیرند، تنها داراییشان پول است !” و اکنون شاید این حال امروز فقرای زادگاه پناهی است.

خدا را شکر که هستند هنوز زنانی همچون بی بی گلزار و بی بی شهربانو که شکوه و عزت مردم این دیار را یادآوری کنند و هستند اینچنین افرادی که در عین فقر و تنگدستی درس عظمت و بزرگی و بخشش می دهند.

این نوشتار نه تلنگری به قشر دارا و ثروتمند است چرا که بقولی هر کس خود بهتر صلاح کار خویش داند و فقط در جهت پاسداشت اقدام این دو بانوی بزرگ منش و با وقار سرزمین استان کهگیلویه و بویراحمد است که درس بخشندگی دادند و از “حاتم بخشنده تر اند” و باید به احترام شان باید کلاه از سر برداشت.

بعدالتحریر:

از حاتم پرسیدند بخشنده تر ازخود دیده ای؟ گفت آری مردی که دارایی اش تنها دو گوسفندبود. یکی را شب برایم ذبح کرد، ازطعم جگرش تعریف کردم. صبح فرداجگر گوسفند دوم را برایم کباب کرد. گفتند تو چه کردی؟ گفت: پانصد گوسفند به او دادم. گفتند پس تو بخشنده تری. گفت: نه او هر چه داشت به من داد اما من اندکی از آنچه داشتم به او دادم.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۴ تیر ۹۴ ، ۰۱:۴۳
سلیمان لعل زاری


اصلاح طلبان مقیم تهران، به سبب سکونت دائمی و طولانی مدتشان در خارج از استان مراودات بسیار کمی با منطقه داشته اند.و گاها شرم می کردند که خود را متعلق به زادگاهشان هم بدانند! تاکید و اصرار بر انتخاب یک کاندیدا از بین نیروهای هم استانی مقیم تهران از جهات زیادی برای جریان اصلاح طلبی نمی تواند مثمر ثمر باشد و محکوم به شکست است.صادق دوپیکر در ابتکار جنوب نوشت :

شنیده ها حاکی از تلاش های پیدا و پنهان شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان برای راضی کردن یکی از نیروهای هم استانی مقیم تهران جهت حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ ( کهگیلویه،بهمئی،چرام و لنده) است.

همچنانکه چندی پیش نیز زمزمه هایی مبنی بر حضور یکی از نیروهای هم استانی مقیم تهران جهت ایجاد وحدت و اجماع بین اصلاح طلبان کهگیلویه به گوش می رسید.

این در حالی ست که جریان  اصلاح طلبی کهگیلویه بزرگ ( کهگیلویه، بهمئی،چرام و لنده) فارغ از همه نقدهایی که بر آن وارد است ،اما از حیث وجود نیروهای زبده، شاخص و توانمند حرف های زیادی برای گفتن دارد.

تاکید و اصرار بر انتخاب یک کاندیدا از بین نیروهای هم استانی مقیم تهران از جهات زیادی برای جریان اصلاح طلبی نمی تواند مثمر ثمر باشد و محکوم به شکست است.

۱_ با توجه به شرایط این حوزه انتخابیه ، کاندیدای آینده اصلاح طلبان باید شناخت کافی از طیف های سیاسی موجود در جریان اصلاح طلبی این چند شهرستان، افراد و نیروهای فعال جریان در بخش های مختلف داشته باشد.

اما متاسفانه این گونه نیروها به سبب سکونت دائمی و طولانی مدتشان در خارج از استان مراودات بسیار کمی با منطقه  داشته اند.و گاها شرم می کردند که خود را متعلق به زادگاهشان هم بدانند! انتخاب این افراد سبب قطع شدن حلقه ارتباطی نماینده با بدنه جریان اصلاح طلبی در بخش های مختلف منطقه خواهد شد که ساماندهی جریان را در آینده با مشکلی اساسی مواجه خواهد کرد.

۲_ با توجه به نزدیک بودن این گونه افراد با مراکز قدرت و ثروت در پایتخت شائبه نوعی زد و بند یا لابی از طریق شورای هماهنگی اصلاح طلبان یا اعضایی در این شورا، جهت کاندیداتوری این افراد در ذهن مردم تداعی خواهد شد.که این امر نوعی از بی اعتمادی را نسبت به جریان اصلاح طلبی بوجود خواهد آورد.کما اینکه شورای هماهنگی و اعضایش در مواجهه با استاندار نشان دادند که به اصطلاح چندان هم ( علیه السلام ) نیستند!

۳_ این گونه انتخاب کاندیدا ظلم مسلمی است به چهره های اصلاح طلبی که در این چند سال در حوزه انتخابیه کهگیلویه بهمئی چرام و لنده فعالیت سیاسی و اجتماعی داشته اند.نادیده گرفتن چهر هایی است که ماندن در منطقه خودشان را به رفاه پایتخت ترجیح دادند.

۴_ این گونه نیروها عمدتا برای مردم منطقه گمنام هستند و با توجه به زمان کمی که تا انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده است، کار اصلاح طلبان را از حیث تبلیغات و جمع آوری رای  واقعا سخت خواهد کرد.

و در آخر باید گفت که شورای هماهنگی جبهه اصلاحات باید تمام تمرکز خود را برای ایجاد وحدت و اجماع بین اصلاح طلبان این حوزه انتخابیه به عنوان اولویت اصلی به کار ببندد و انتخاب گزینه اصلی کاندیداتوری را به خرد جمعی همه نیروها واگذار کند و  به گوش باشد و بداند که کهگیلویه بزرگ( کهگیلویه، بهمئی،چرام و لنده) حیاط خلوت پایتخت نشینان نیست!

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۴ تیر ۹۴ ، ۰۱:۳۳
سلیمان لعل زاری