بهار انسان ها نزدیک است. یا صاحب الزمان ...

سلیمان لعل زاری

۵۷ مطلب در خرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

 


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ خرداد ۹۴ ، ۱۸:۵۱
سلیمان لعل زاری

 جریان اصولگرای این حوزه چند سالی است که حال و هوای خوشی را ندارد، با وجود اینکه آقای سید علی محمد بزرگواری کاندیدای این جریان در دوره های هشتم و نهم بوده ولی اوضاع بر وفق مراد نیروهای این جریان در این چهار شهرستان نمی باشد و احتمال این که این نیروها گرد هم و دوباره احیاء شوند کاری سخت و شاید هم غیر ممکن باشد.

 از طرفی آقای بزرگواری یک طرف جریان اصولگرایی است  و از طرف دیگر آقایان (موحد، مژدهی پور، فیاض بخش، حبیبی، هاشمی و... ) خود را نیز اصولگرا و مدعی این جریان می دانند و شنیده ها حاکی از آن است که در آخرین جلسه ای که هفته گذشته در تهران برگزار شده بود افراد فوق به توافق رسیدند که یک یا دو نفر را بعنوان گزینه نهایی معرفی نمایند.

اختلافات درونی اصلاح طلبان کهگیلویه

از سوی دیگر امکان این که آقایان لاهوتی و منطقیان به عنوان دو نیروی کاریزمای اصلاحاتی این حوزه روی یک گزینه اعم از اینکه از بین خود یکی  یا شخص ثالثی را به عنوان گزینه اصلاحات معرفی کنند تاکنون توافقی حاصل نشده و یا به نوعی می توان گفت که غیر ممکن به نظر می رسد، زیرا این دو از قبل اختلافات دورن جریانی را با هم داشته و در حوزه انتخابیه مذکور با هم رقیب بوده اند و با مدیریت استانی آقای دکتر خادمی و توجه ویژه به آقای منطقیان در چینش مدیران استانی و شهرستانی اختلاف مزبور دو چندان و حساس تر نیز شده است. 


   

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ خرداد ۹۴ ، ۱۵:۵۲
سلیمان لعل زاری

                

محسن میردامادی از زندان آزاد شد

محسن میردامادی نماینده مجلس دوره ششم و دبیرکل جبهه مشارکت که پس از انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم بازداشت شده بود، پس از تحمل شش سال حبس از زندان آزاد شد.

میردامادی که در خرداد سال ۸۸ به دو اتهام اجتماع و تبانی بر ضد امنیت داخلی کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام بازداشت شده بود، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب جمعا به شش سال حبس محکوم شده بود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۱ ۲۹ خرداد ۹۴ ، ۱۵:۳۳
سلیمان لعل زاری

                

تازه ترین اظهارنظر موحد به شایعات: نه انصراف دادم نه ازکسی حمایت کردم

نه انصراف دادم نه ازکسی حمایت کردم

تافرا رسیدن تاریخ سوم تیرماه و قطعی شدن استعفای تعدادی از کاندیدهای دارای منصب  سیاسی کمتر از یک هفته مانده است . اما حالا  بازار شایعات نسبتا داغ است.

به گزارش (محسن تباری)خبرنگار راک نیوز ازکهگیلویه ؛یکی از شایعاتی که در یکی دو روزگذشته فضای سیاسی کهگیلویه را تحت شعاع قرار داده بود،خبرانصراف قطعی سیدمحمد موحد از انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود.

براساس این گزارش ،وی دقایقی پیش  درگفتگو با خبرنگار ما مسائل مطرح شده را رد نمود.

نماینده دوره های چهارم تا هشتم مجلس شورای اسلامی گفت :درمورد انتخابات اظهارنظر ویا تصمیمی مبنی بر انصراف نگرفته ام .

نماینده مردم بههبان وآغاجری در دورهشتم مجلس شورای اسلامی افزود: در طول روزهای گذشته اصلا مبحثی تحت عنوان  حمایت از کاندیدی مطرح نبوده وحمایت بنده از هرکسی نیز شایعه بوده وصحت ندارد.

موحد درپایان افزود :من درحال حاضر مانند گذشته مشغول کمک به مردم ودرتلاش برای رفع مشکلات آنها تا جاییکه بتوانم میباشم.

به گزارش راک نیوز ،حضورمحمدموحد در عرصه انتخابات کهگیلویه میتواند توازن قوا و سرنوشت انتخابات این حوزه را به یکی از حساس ترین حوزه های انتخابیه درکهگیلویه وبویراحمد تبدیل نمود.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۱ ۲۹ خرداد ۹۴ ، ۱۵:۲۶
سلیمان لعل زاری
امیرالمومنین (ع) به امام حسن (ع) می فرماید: می خواهی چهار خصلت به تو بیاموزم تا از درمان بی نیا گردی؟ عرض کرد: آری. فرمود:
برسر سفر منشین مگر آنکه گرسنه ای 
و از سر سفره برنخیز مگر وقتی که هنوز اشتها داری
و جویدن غدا را به نیکی انجام ده
و پیش از خوابیدن به دستشویی برو
هرگاه این ها را رعایت کردی از درمان بی نیاز می شوی.

مفاتیح الحیاة - صفحه 98 


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ خرداد ۹۴ ، ۰۱:۱۵
سلیمان لعل زاری


**بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‏** "اللهمَّ اجعل صِیامی فیهِ صِیامَ الصائِمین، وَ قِیامی فیهِ قِیامَ القائِمین وَ نَبِّهنی فیهِ عَن نَومَةِ الغافِلین، وَ هَب لی جُرمی فیهِ یا اِلهَ العالَمین وَاعفُ عَنّی یا عافِیاً عَنِ المُجرِمین"

خدایا قرار ده روزه‌ام را در این ماه روزه روزه‌داران واقعی و شب زنده‌داری‌ام را نیز مانند شب زنده‌داران و بیدارم کن در آن از خواب بی‌خبران و گناهم را بر من ببخش ای معبود جهانیان و درگذر از من ای درگذرنده از گناهکاران.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۰۳
سلیمان لعل زاری..امّا شما اگر می خواهید به من خدمت کنید گهگاهی یادم آورید که من همان محمّد علی رجایی فرزند عبدالصمد اهل قزوینم که قبلا دوره گردی می کردم و در آغاز نوجوانی قابلمه و بادیه فروش بودم و هرگاه دیدید که در من تغییراتی بوجود آمده و ممکن است خود را فراموش کرده باشم همان مشخصات را به یادم بیاورید و در کنار گوشم زمزمه نمایید که این تذکّر و یادآوری برای من از خیلی چیزها ارزنده تر است... 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۸ خرداد ۹۴ ، ۲۳:۴۲
سلیمان لعل زاری

<span class='caption-tdf'>بزرگواری خطاب به هاشمی رفسنجانی:</span> چه کسی اسناد را در اختیار آمریکایی‌ها قرار داد تا بیشتر تحریم شویم؟

 

 

نماینده مردم کهکیلویه و چرام در مجلس شورای اسلامی افزود:آقای هاشمی این شما هستید که تغییر کرده‌اید و در راس جریان تحریف امام (ره) قرار دارید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصرجهان به نقل از خبرگزاری خانه ملت، سید علی محمد بزرگواری درجلسه علنی امروز چهارشنبه (27 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: اخیرا هاشمی رفسنجانی گفت تحریم پدر مردم را در آورده است در حالیکه تحریم های ظالمانه از اوایل انقلاب وجود داشت و مردم در برابر آن مقاومت کردند.

نماینده مردم کهکیلویه و چرام در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید پرسید چه کسی اسناد را در اختیار آمریکایی‌ها قرار داد تا بیشتر تحریم شویم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: تمام دشمنان امام (ره) بعد از 26 سال که از رحلت ایشان می‌گذرد، همچنان دشمن ایشان هستند و آنهایی که از دوستان امام (ره) بودند همچنان از دوستان ایشان هستند لذا آقای هاشمی این شما هستید که تغییر کرده‌اید و در راس جریان تحریف امام (ره) قرار دارید./


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۸ خرداد ۹۴ ، ۱۳:۲۵
سلیمان لعل زاری

 مدیر فرهنگی دانشگاه یاسوج با هدف کاندیداتوری در انتخابات مجلس استعفاء داد

باقریان از اصلاح طلبان سابقه دار حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده است و در انتخابات ریاست جمهوری گذشته در ستاد دکتر روحانی مسئولیت داشت.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصرجهان، مجید باقریان مدیر فرهنگی دانشگاه یاسوج استعفای کتبی خود را تقدیم دکتر رحیمی رئیس دانشگاه یاسوج نمود. باقریان در متن استعفاء، هدف از استعفاء خود را شرکت در رقابت های انتخاباتی حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده اعلام نمود.

مجید باقریان در انتخابات ریاست جمهوری گذشته در ستاد دکتر روحانی مسئولیت داشت.

باقریان از اصلاح طلبان سابقه دار حوزه انتخابیه  کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده است و دور گذشته انتخابات هم از این حوزه کاندیدا شده بود.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۸ خرداد ۹۴ ، ۱۳:۱۹
سلیمان لعل زاری

توصیه امام جمعه شهر لیکک به تاسیس موسسه سواد زندگی در بهمئی     

امام جمعه شهر لیکک گفت:با توجه به مشکلات تکثیر نسل،طلاق و ازدواج و فروپاشی خانواده ها موسسه سواد زندگی با رویکرد روانشناسی،مشاوره دینی و سیستم یکپارچه توحیدی توصیه می شود.
امام جمعه شهر لیکک

امام جمعه شهر لیکک صبح  امروز در در دیدار با کارکنان سپاه ناحیه بهمئی گفت:سپاه یکی از نهادهایی است که محصول انقلاب بوده و از ابتدای انقلاب تاکنون برکات فراوانی برای کشور و اسلام داشت.

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی گفت: با توجه به مشکلات تکثیر نسل،طلاق و ازدواج و فروپاشی خانواده ها موسسه سواد زندگی با رویکرد روانشناسی،مشاوره دینی و سیستم یکپارچه توحیدی توصیه می شود که همکاری برخی نهاد ها به خصوص سپاه را می طلبد .

 

افروغی اذعان کرد:سپاه با داشتن پایگاه های مقاومت در تمامی نقاط  شهرستان و جامعه بسیجی گسترده می تواند نقش موثری در ساماندهی و بارور ساختن  برنامه های فرهنگی  هیئتهای مذهبی و دینی داشته باشد.

 

امام جمعه شهر لیکک در ادامه افزود:همکاری سپاه در جذب گروه های جهادی ،ترویج فرهنگ جبهه و جنگ ،ترویج فرهنگ شهادت و ولایت پذیری میان جوانان ،همکاری در تربیت نیرو با وجود داشتن برنامه شجره طیبه صالحین می توان نقش موثری در پیشبرد فرهنگ جامعه ایفا کند.

 

افروغی خاطرنشان کرد:انتظار می رود نهادهای فرهنگی همچون سپاه با همکاری مستندسازان شهرستان، با تولید مستند از وضعیت معیشتی مردم،مشکلات و معضلات شهرستان را پیگیری و رفع نماید چرا که یکی از راه حل های اساسی حل مشگلات گزارش مستندات است .

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۷ خرداد ۹۴ ، ۰۱:۵۴
سلیمان لعل زاریپیام رهبر معظم انقلاب درپی تشییع باشکوه پیکر مطهر شهدا با حضور حماسی مردم تهران/رهبر انقلاب:صلوات خدا بر شهیدان مظلوم غواص که با حضور خود این فروغ خاموش نشدنی را مدد رساندند/تشییع این دردانه های به میهن بازگشته از به یادماندنی ترین حوادث انقلاب است (۱۳۹۴/۰۳/۲۶ - ۲۲:۴۵) در پی تشییع باشکوه و غیرتمندانه ی پیکر مطهر 270 شهید دوران دفاع مقدس با حضور پرشکوه و حماسی مردم تهران، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تقدیر و سپاس صادر کردند. 
متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
صلوات و سلام خدا بر شهیدان عزیز که مشعل توحید را با ایثار خود بر فراز میهن اسلامی برافروختند و صلوات و تحیات خدا بر شهیدان مظلوم غواص که با ظهور و حضور خود این فروغ خاموش نشدنی را مدد رساندند و پرچم یادهای عزیز و گرانبها و ذخیره های معنوی امت را با شکوهی هر چه تمام تر در کشور برافراشتند.
سلام بر دستهای بسته و پیکرهای ستم دیده شما و سلام بر ارواح طیبه و به رضوان الهی، بال گشوده ی شما. سلام بر شما که بار دیگر فضای زندگی را معطّر و جان زندگان را سیراب کردید. و سپاس بی پایان پروردگار حکیم و مهربان را که در لحظه های نیاز این ملّت خداجوی و خداباور، بشارتهای تردید ناپذیر را بر دلهای بیدار نازل می فرماید و غبارها را می زداید. و سلام بر شما ملّت بزرگ، وفادار، آگاه و مسئولیت پذیر که خطاب لطیف الهی را به درستی می شناسید و می نیوشید و پاسخ می گویید. حضور پرمضمون امروز شما در تشییع این دردانه های به میهن بازگشته یکی از به یادماندنی ترین حوادث انقلاب است. رحمت خدا بر شما.
و سپاس بی حد از خدای مالک دلها و سلام بی پایان بر حضرت بقیه الله روحی فداه که صاحب این ثروت عظیم است.
 والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
سید علی خامنه ای
 26 خرداد1394

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۷ خرداد ۹۴ ، ۰۱:۵۱
سلیمان لعل زاریپیام شهدای امروز هم به مسئولین بود.......

مثل پیام عید، مثل پیام حرم امام در ۱۵ خرداد

با دسته بسته هم ایستاده ایم، شما با دست باز پای پذیرش خفت ها می روید؟


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۷ خرداد ۹۴ ، ۰۱:۳۷
سلیمان لعل زاری


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۵ خرداد ۹۴ ، ۱۶:۰۱
سلیمان لعل زاری


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۵ خرداد ۹۴ ، ۱۵:۵۷
سلیمان لعل زاری


**سعادت ملت**

*آزادىِ تنها سعادت ملت نیست،

*استقلالِ تنها سعادت ملت نیست،

*مادیتِ تنها سعادت ملت نیست.

*اینها در پناه معنویات سعادتند.

*معنویات مهم است.

**امام خمینی (رحمه الله):

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۵ خرداد ۹۴ ، ۱۵:۴۲
سلیمان لعل زاری


MahdiSaheb Zaman (8)_Www.Shabhayetanhayi

روزی آیت الله مجتهدی تهرانی در نجف اشرف پس از اقامه نماز دیدند که پشت سرشان آیت الله مدنی هستند و دارند گریه می کنند و شانه هایشان از شدت گریه تکان می خورد، ایشان جلو رفتند و عرض کردند:

اتفاقی افتاده است که اینگونه گریه می کنید؟

آیت الله مدنی هم فرمودند: یک لحظه امام زمان علیه السلام را دیدم که به پشت سر من اشاره نمود و فرمودند:

آقای مدنی! تماشا کن شیعیان من بعد از نماز سریع می روند دنبال کارشان و هیچ کدام برای فرج من دعا نمی کنند.

انگار نه انگار امام زمانشان غایب است...

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۵ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۴۴
سلیمان لعل زاری


و امّا عشق

مراسم تشییع پیکر پاک و مطهر ۲۷۰ شهید تازه تفحص شده ، روز سه‌شنبه ۲۶ خرداد

 از ساعت ۱۶ (۴ بعد از ظهر) از میدان بهارستان به‌سوی معراج الشهدای تهران واقع در خیابان بهشت انجام خواهد شد.

هر که دارد هوس کرب بلا بسم الله       یا زهرا س


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۵ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۴۰
سلیمان لعل زاری

اولین علت مرگ و میر در بهمئی بیماری های قلبی و عروقی است     

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی در همایش پرفشار خونی که در مرکز این شبکه برگزار شد،اولین علت مرگ و میر در شهرستان بهمئی را بیماری های قلبی و عروقی عنوان کرد.
بیماری قلبی عروقی

به گزارش سایت خبری آوای ماغر، لطف اله افروشته  در همایش پرفشار خونی که در مرکز شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی برگزار شد،اظهار کرد: این کارگاه به منظور آموزش و اطلاع رسانی کارکنان ادارات شهرستان بهمئی در پیشگری از پرفشار خونی می باشد.

 

افروشته پرفشار خونی را یکی از مهمترین عوامل بیماری های قلبی - عروقی دانست و گفت: درصد جمعیت بالای 30 سال مبتلا به پرفشار خونی در روستاهای شهرستان بهمئی18/7درصدو این در صد در شهر لیکک(مرکز شهرستان بهمئی) 12/10درصد می باشد.

 

وی با اشاره به اینکه بیماری های قلبی عروقی اولین علت مرگ و میر در این شهرستان است، یادآور شد: در سال 92، 56 درصد و در سال 93، 48 درصد مرگ ومیر به علت بیماری های قلبی و عروقی بوده که اصلاح سبک زندگی یکی از مهمترین راه های پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی است.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۴ خرداد ۹۴ ، ۱۳:۴۳
سلیمان لعل زاری

سید عبدالکریم کفاش شخصی بود که موردعنایت ویژه امام زمان (عج) قرار داشت و حضرت دائماَ به او سر میزد.

روزی حضرت به حجره کفاشی او تشریف آوردند در حالی که او مشغول کفاشی بود. پس از دقایقی حضرت فرمودند:

سید عبدالکریم، کفش من نیاز به تعمیر دارد ، برایم پینه می زنی؟ 

سید عرض کرد: آقاجان به صاحب این کفش که مشغول تعمیر آن هستم قول داده ام کفش را برایش حاضر کنم، البته

اگر شما امر بفرمائید چون امر شما از هر امری واجب تر است، آن را کنار می گذارم و کفش شما را تعمیر می کنم.

حضرت چیزی نگفتند و سید مشغول کارش شد.

پس از دقائقی مجدداً حضرت فرمود:سید عبد الکریم ، کفش من نیاز به تعمیر دارد برایم پینه میزنی؟

سید کفشی را که در دست داشت کنار گذاشت، بلند شد و دستانش را دور کمر مبارک حضرت حلقه زد و به مزاح گفت:

 قربانت گردم اگر یک بار دیگر بفرمایید “کفش مرا پینه می زنی” داد و فریاد می کنم آی مردم آن امام زمانی که

 دنبالش می گردید، پیش من است، بیایید زیارتش کنید!

حضرت لبخند زدند و فرمودند:خواستیم امتحانت کنیم تا معلوم شود نسبت به قولی که دادی چقد مقید هستی؟؟


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۴ خرداد ۹۴ ، ۱۳:۲۰
سلیمان لعل زاری

    

طلاب شهرستان بهمئی در دیدار با امام جمعه جدید شهر لیکک ضمن برشمردن مشکلات طلاب و حوزه دینی شهرستان از امام جمعه خواستند محور وحدت روحانیت و مردم باشد.
دیدار طلاب با امام جمعه

به گزارش سایت خبری آوای ماغر ،روحانیون شهرستان بهمئی عصر امروز در دفتر امام جمعه شهر لیکک دیداری صمیمی با امام جمعه جدید این شهرداشتند.

 

در این دیدار چند تن از روحانیون به بررسی وضعیت روحانیون در شهرستان پرداختند و امام جمعه را در جریان وضعیت فضاهای مذهبی و مشکلات سد راه توسعه فرهنگی شهرستان قرار دادند.

 

بیشتر علمای حاضر در این نشست از امام جمعه خواستند که به صورت مداوم با طلاب نشست داشته باشد و به عنوان نماینده ولی فقیه در شهرستان نقش محوریت وحدت طلاب و مردم  را به درستی ایفا کند.

 

استفاده از ظرفیت طلاب در تمامی زمینه ها،مباحثه علمی مستمر،ساماندهی امام جماعت های مساجد شهرستان،ایجاد وحدت و همبستگی بین طلاب ، هماهنگی با دفتر ثبت شهرستان جهت استفاده از تمامی روحانیون شهرستان و پیگیری امور و مشکلات روحانیون به عنوان حامی و پناهگاه اصلی روحانیت از خواسته های روحانیون حاضر در جلسه از امام جمعه بود.

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی ،امام جمعه شهر لیکک در این دیدار از مشکلات روحانیون شهرستان بهمئی آگاه شد و در پایان مقرر کرد که نشست طلاب شهرستان به صورت مداوم و حداقل هر سه هفته یکبار برگزار شود ودر این نشست ها علاوه بر پیگیری امور طلاب ، آموزش مهارتهای طلبگی،مباحثه علمی و پیگیری امور مردم شهرستان مد نظر قرار گیرد.

 

امام جمعه شهر لیکک با بیان اینکه در آستانه ورود به ماه مبارک رمضان هستیم،گفت:طلاب باید سعی کنند احکام این ماه را به صورت دقیق به مردم انتقال دهند و در جلسه بعد نیز آموزش مربوط به احکام ماه مبارک رمضان برای طلاب در نظر گرفته شود.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۴ ، ۱۷:۱۲
سلیمان لعل زاری

ﺷﻴﺦ ﺟﺎﺑﺮ "، ﺍﻣﻴﺮ ﻛﻮﻳﺖ ﺩﺭ ﺧﺎﻃﺮﺍﺗﺶ ﻣﯽ ﻧﻮﯾﺴﺪ: ﺯﻣﺎﻧﯽ ﻛﻪ ﺟﻨﮓ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﻭ ﻋﺮﺍﻕ ﺗﻤﺎﻡ ﺷﺪ، ﺑﺮﺍﯼ ﺗﺠﻠﻴﻞ ﺍﺯ ﻣﻘﺎﻭﻣﺖﺻﺪّﺍﻡ ﺑﻪ ﻋﺮﺍﻕ ﺭﻓﺘﻴﻢ ؛ ﻣﻮﻗﻊ ﺑﺮﮔﺸﺖ ﺻﺪّﺍﻡ ﺷﺨﺼﺎً ﭘﺸﺖ ﻓﺮﻣﺎﻥ ﺍﺗﻮﻣﺒﻴﻞ ﺑﻨﺰ ﺗﺸﺮﻳﻔﺎﺕ ﻧﺸﺴﺖ ﻛﻪ ﻣﺮﺍ ﺗﺎ ﻓﺮﻭﺩﮔﺎﻩ ﺑﻐﺪﺍﺩ ﺑﺮﺳﺎﻧﺪ؛ ﺻﺪّﺍﻡ ﺣﺴﻴﻦ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﻛﻪ ﺳﻴﮕﺎﺭ ﺑﺮﮒ ﮐﻮﺑﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺷﺖ؛ ﻣﺘﻜﺒّﺮﺍﻧﻪ ﻛﻨﺎﺭﻡ ﻧﺸﺴﺘﻪ ﺑﻮﺩ، ﺑﻪ ﺍﻭ ﮔﻔﺘﻢ : ﺍﻥ ﺷﺎﺀ ﺍﻟﻠﻪ ﺳﻔﺮﯼ ﺑﻪ ﻛﻮﻳﺖ ﺑﻴﺎﻳﻴﺪ ﻣﻨﺘﻈﺮﺗﺎﻥ ﻫﺴﺘﻴﻢ.
 ﺻﺪّﺍﻡ ﺑﺎ ﻫﻤﺎﻥ ﻟﺤﻦ ﻣﺘﻜﺒّﺮﺍﻧﻪ ﮔﻔﺖ: ﻛﻮﻳﺖ ﺧﺎﻧﻪ ﻣﺎﺳﺖ ﺣﺘﻤﺎً ﻣﯽ ﺁﻳﻴﻢ ... ﻭ ﻣﻦ ﺳﺎﻝ 1990 ﺯﻣﺎﻧﯽ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﻓﺮﺍﺭ ﺑﻪ عرﺑﺴﺘﺎﻥ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﻧﻴﺮﻭﻫﺎﯼ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﺑﻌﺜﯽ ﺑﻮﺩﻡ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻣﻨﻈﻮﺭﺵ ﺷﺪﻡ.

ﺩﺭ ﺟﻨﮓ ﻋﺮﺍﻕ ﺑﺎ ﻛﻮﻳﺖ ﺻﺪّﺍﻡ ﺩﺭ ﭘﺎﺳﺦ ﺑﻪ ﺧﺒﺮﻧﮕﺎﺭﺍﻥ ﻛﻪ ﭼﺮﺍ ﺩﻳﮕﺮ ﻟﺒﺎﺱ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﻧﻤﯽ ﭘﻮﺷﯿﺪ؟

ﭘﺎﺳﺦ ﺩﺍﺩ : ﺩﺭ ﻛﻮﻳﺖ ﻣﺮﺩﯼ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺧﻮﺩ ﻧﻤﯽ ﺑﯿﻨﯿﻢ، ﺍﮔﺮ ﺩﺭ ﺟﻨﮓ ﺑﺎ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﻟﺒﺎﺱ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﻣﯽ ﭘﻮﺷﻴﺪﻡ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﺧﺎﻃﺮ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﻫﺎ ﻣﺮﺩ ﺟﻨﮓ ﻫﺴﺘﻨﺪ.

ﺻﺪّﺍﻡ ﺩﺭ ﻫﺸﺖ ﺳﺎﻝ ﺟﻨﮓ ﺑﺎ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﻫﺮ ﺭﻭﺯ ﺑﺎ ﻟﺒﺎﺱ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﺣﺎﺿﺮ ﻣﻴﺸﺪ. میخواستم اینجا ﯾﺎﺩﯼ ﮐﻨﻢ ﺍﺯ ﻫﻤﻪ ﯼ ﺷﯿﺮ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺯﻣﯿﻦ، ﺁﻧﺎﻥ ﮐﻪ ﺑﯽ ﺍﺩﻋﺎ ﺭﻓﺘﻨﺪ ... یا بى ادعا روى تخت‌هاى آسایشگاه ماندند.


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۴ ، ۱۷:۰۴
سلیمان لعل زاری۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۴ ، ۱۳:۵۴
سلیمان لعل زاری


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۴ ، ۰۲:۱۳
سلیمان لعل زاری

  

پیکر مدافع حرم سردار شهید هادی کجباف پس از روزها انتظار به وطن بازگشت.

به گزارش مشرق، هادی کجباف در زمان هشت سال دفاع مقدس ملت ایران در مقابل تجاوز رژیم بعث عراق در سمت معاون فرماندهی گردان مالک اشتر (شوشتر) لشگر 7 ولی‌عصر(عج) به دفاع از حریم اسلام و ایران برخاست و از جانبازان سرافراز آن دوران پر افتخار به شمار می‌رود.

این شهید بزرگوار که شجاعتش در جبهه‌های نبرد با تروریسم تکفیری مانند 8 سال دفاع مقدس مثال‌زدنی بود به همراه «سرار شهید روزبه هلیسایی» از رزمندگان دلاور خوزستان، «سردار شهید حسین بادپا» از رزمندگان قدیمی استان کرمان، «شهید حجت‌الاسلام مهدی مالامیر» از روحانیون لشکر فاطمیون در منطقه «بصری الحریر» واقع در حاشیه شمال شرقی استان «درعا» در جنوب سوریه به شهادت رسید.

پیکر پاک شهید هادی کجباف شب گذشته به تهران منتقل شده است.


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۴ ، ۰۲:۰۰
سلیمان لعل زاری
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۴ ، ۰۱:۵۶
سلیمان لعل زاری
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۴ ، ۰۱:۵۰
سلیمان لعل زاری

آمریکا از ایران به عنوان کانون بیداری اسلامی در جهان می ترسد

افروغی
امام جمعه شهر لیکک گفت:آمریکا و غرب از گسترش افکار و اندیشه های اسلامی ما می ترسد و اینکه ما کانون بیداری اسلامی در جهان هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس ،امام جمعه شهر لیکک در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته به آخرین وضعیت بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه و جهان پرداخت.

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی با اشاره به گسترش موج بیداری اسلامی به سمت کشورهای اروپایی گفت:تمامی جامعه شناسان مشهور جهان به این نتیجه رسیدند که در آینده نزدیک جهان اسلام به تمامی کشورهای غربی نفوذ می کند.

 

افروغی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نزدیک به 114کشور جهان در شهر قم طلبه در حال تحصیل دارند که بعد ازاتمام تحصیل مبلغان دین اسلام در این کشورها می شوند.

 

وی تصریح کرد: آمریکا و جهان غرب با تضعیف جبهه های مقاومت اسلامی همچون یمن,عراق و سوریه به دنبال ضربه زدن به کانون بیداری اسلامی یعنی جمهوری اسلامی ایران است.

 

امام جمعه شهر لیکک با اشاره به این موضوع که آمریکا از سال 1342 و مخالفت امام خمینی(ره) با لایحه کاپیتولاسیون علیه ملت ما برنامه ریزی کرده است و هر جا رسال سیاسی ما یک قدم به عقب برداشتند دشمن ده ها قدم به جلو آمده است .

 

افروغی با بیان اینکه خداوند ترسی در دل دشمنان ما نسبت به ما قرار داده است که این ترس ناشی از وجود ایمان در ماست گفت: ما ملت ایران هیچ گاه اجازه نمی دهیم آمریکا گوشه چشمی به خاک ما داشته باشد و از تیم مذاکره کننده هسته ای می خواهیم که از ذره ای از حقوق ملت عقب نشینی نکنند و برای سلامی آن ها دعا می کنیم.

 

وی در ادامه گفت: ترس غرب  ناشی از احتمال ساخت بمب هسته ای نیست بلکه آنها از نشر افکار اسلام،امام خمینی(ره) و  مقام معظم رهبری به سراسر جهان می ترسند.

 

افروغی به 26 خرداد،سالروز شهادت 4 شهید دلیر اسلام(شهیدان بخارایی،امانی،صفار هرندی و نیک نژاد)در سال 1344 اشاره کرد و با گرامیداشت این روز گفت: این شهیدان از کسانی بودند که اجازه ندادند لایحه کاپیتولاسیون در ایران عملی شود.

 

امام جمعه شهر لیکک در پایان سخنان خود با گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی گفت:با توجه به اینکه کشور ما در ناحیه بیابانی و نیمه بیابانی قرار دارد لازم است در مصرف آب صرفه جویی کنیم ،چرا که در غیر اینصورت با بحران آب مواجه می شویم.

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۴۸
سلیمان لعل زاریوقتی یه مشکل برای یه نفر به وجود میاد به حتم اون شخص ناراحت میشه و ما هم به عنوان دوست میخوایم بهش کمک کنیم .

یک نوع دلداری که به این فرد میدیم اینه که بهش میگیم ببین تو زندگیت چقدر چیزای خوب داری که بقیه ندارن ، پدر خوبی داری ... مادر خوبی داری و ...

اما خب مگه خودش اینا رو نمیدونه ... به نظرم باید بهش بفهمونیم که بجای ژست غصه گرفتن و دست از زندگی برداشتن باید به  تلاش ادامه بده و با مشکلش روبرو بشه ... حالا به چه صورت ؟ اون دیگه بستگی به شناخت ما از دوستمون داره.

بهترین راه مقابله با مشکلات فرار از مشکلات نیست .

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۳۸
سلیمان لعل زاری
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۲ خرداد ۹۴ ، ۱۱:۵۷
سلیمان لعل زاری۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۲ خرداد ۹۴ ، ۱۱:۵۴
سلیمان لعل زاری

نقل کرده اند بهلول چوبى را بلند کرده بود و بر قبرها مى زد.
گفتند: چرا چنین مى کنى؟
بهلول گفت: صاحب این قبر دروغگوست، چون تا وقتى در دنیا بود دایم مى گفت: باغ من ، خانه من ، مرکب من و... ولى حالا همه را گذاشته و رفته است و اکنون هیچ یک از آن ها، مال او نیست که اگر مال او بود حتما با خود برده بود

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۲ خرداد ۹۴ ، ۱۱:۵۰
سلیمان لعل زاری

10سال زندان برای فتنه‌گر 88


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۲ خرداد ۹۴ ، ۱۱:۴۲
سلیمان لعل زاری

این اقدام زارعی و تاجگردون؛ انتخاباتی است یا خدمت رسانی!


مانور قدرت تاج گردون و زارعی با حضور گسترده دولتی ها برای پروژه های زیر ۵۰۰ میلیونی!
گروه سیاسی – با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، معاون بنیاد مسکن کشور، معاون عمرانی استاندار و مدیران کل ۵ دستگاه دولتی و البته نماینده گچساران و باشت آیین کلنگ زنی اولین کتابخانه محله ای شهرستان گچساران برگزار شد.
به گزارش بورنیوز، این کتابخانه با مساحت ۳۷۰ مترمربع و مبلغ ۴۶۸ میلیون تومان قرار است تا ۹ ماه دیگر به بهره برداری برسد.
از طرفی دیگر نیز نماینده بویراحمد و دنا در مراسمی همزمان برای افتتاح ۱۲۰۰ متر آس
فالت راه روستایی باگ با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان به همراه فرماندار شهرستان دنا، و برخی از مدیران و معاونان ادارات کل استان راهی پاتاوه شده است.
سوال اینجاست اگر قرار بود روزی پتروشیمی گچساران و راه آهن
یاسوج بهره برداری شوند، چه مسئولانی حضور می یافتند!؟
واقعا اینهمه تبلیغات، نصب بنر، پیامک های انبوه و البته هزینه های سرسام آور کاروان های دولتی از بیت المال برای چیست!؟
آیا نمایندگان در قبال ارباب رجوعی که روزها و ساعات ها از وقت خویش را تلف می کنند و در ادارات دولتی و دفتر مدیران منتظر می مانند، پاسخگو خواهند بود!؟
و آیا این تحقق شعار “خدمت بی منت” و “صدای مردم” بود!؟

گفتنی است هفته گذشته استاندار از مدیران خواسته بود تا کارهایی که شائبه سیاسی و تبلیغاتی دارند، انجام ندهند اما باید دید خادمی برای تحقق دستورش چه اقدامی خواهد کرد!

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۲ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۵۴
سلیمان لعل زاری

 

 

توی قرآن خوانده ام... یعقوب یادم داده است:

دلبرت وقتی کنارت نیست کوری بهتر است...

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۲ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۴۷
سلیمان لعل زاری


 

اگر تمام دنیا ما را تحریم کنند باز خدا را داریم.
اما اگر خدا تحریممان کند از دست هیچکس کاری ساخته نیست.
بزرگترین تحریم بشریت بدست خدا انجام شده.
خداوند مهدی(عج) را بر ما تحریم کرده است.
چون قدرشناس یازده مهدی اول نبودیم.

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۲ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۴۵
سلیمان لعل زاری
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ خرداد ۹۴ ، ۲۳:۵۳
سلیمان لعل زاری

رهبر معظم انقلاب در دیدار کارگران سراسر کشور:

کلید حل مشکلات اقتصادی در «لوزان»، «ژنو» و «نیویورک» نیست/ «دزد دزد» گفتن فایده‌ای ندارد، مسئولان جلوی فساد را به معنای واقعی کلمه بگیرند .

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ خرداد ۹۴ ، ۲۳:۴۹
سلیمان لعل زاری
امام جمعه شهر لیکک در دیدار با کارکنان جهاد کشاورزی بهمئی گفت:با توجه به ماموریت های محوله به جهاد کشاورزی، این نهاد می تواند نقش موثری در تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری داشته باشد.


امام جمعه شهر لیکک

امام جمعه شهر لیکک در دیدار ظهر  امروز در دیدار با کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی، جهاد را یکی از محصولات انقلاب دانست و گفت:جهاد کشاورزی سابقه بسیار درخشانی در محرومیت زدایی در عرصه های گوناگون کشور  دارد.

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی افزود:بسیاری از فعالیت های جهاد کشاورزی با کار فرهنگی تسریع می شود.

 

وی گفت: رسیدگی به مشکلات مردم تقویت روحیه امید و اعتماد به نظام و دین را به وجود می آورد که دفتر امام جمعه شهرستان بهمئی این آمادگی را دارد که در این زمینه با جهاد همکاری های لازم را داشته باشد.

 

افروغی تصریح کرد:با توجه به ماموریت های محوله به جهاد کشاورزی، این نهاد می تواند نقش موثری در تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری داشته باشد.

 

امام جمعه شهر لیکک در این دیدار راه حل هایی جهت ارائه خدمات بهتر به کارکنان جهاد کشاورزی  به خصوص بانک کشاورزی  شهرستان ارائه نمود.

 

در پایان این دیدار مقرر شد که امام جمعه شهر لیکک گفت و گوهای تخصصی با کارکنان جهاد و در پی آن بازدیدهای تخصصی از فعالیت های گوناگون این نهاد از جمله طرح های کشاورزی،آبخیزداری،دامداری و باغداری در سطح شهرستان داشته باشد

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ خرداد ۹۴ ، ۱۶:۴۱
سلیمان لعل زاری

برخی می گویند: امام زمان بیا به فریاد ما برس، بیا و مشکلات ما را رفع کن!

این همان فکری است که مردم کوفه داشتند و به دنبال آن امام حسین را تنها گذاشتند. امام  همین مقدار برایشان ارزش داشت که بیاید و مشکلات آنها را برطرف کند، و وقتی دیدند برای رسیدن به این راحتی باید هزینه پرداخت کنند، پا پس کشیدند و حتّی برخی از آنها در مقابل امام ایستادند!

بنی اسرائیل هم منتظر بودند! آنقدر که خدا به خاطر انتظارشان فرج را سالها تعجیل نمود؛ اما وقتی هنگامه ی یاری رسید و حضرت موسی از آنها خواست تا برای رسیدن به هدف «جهاد» و «استقامت» کنند، پا پس کشیدند و گفتند: موسی تو برو تا ما بیاییم! [ببخشید!] گفتند: تو و خدایت بروید و کارها را جفت و جور کنید، ما اینجا نشسته ایم و نگاه می کنیم!!! اذهب أنت و ربّک فقاتلا إنا ههنا قاعدون (مائده 24)... عاقبتشان هم در ادامه ی آیات آمده...!

آیا امام زمان هیچ کار دیگری ندارد جز اینکه بیاید و مشکل تو را برطرف کند؟؟؟ چرا از امام زمانت انتظار داری؟ منتظر باش! نه اینکه انتظار و توقع داشته باشید.

همین فکر را برخی در نظام جمهوری اسلامی دارند؛ آنها که می گویند: جمهوری اسلامی برای ما چکار کرد!؟ اینها علاوه بر اینکه هدف را خیلی سست و سطحی انگاشته اند، حاضر نیستند این نظام را برای رسیدن به اهدافش یاری کنند!

دسته ی دوّم کسانی هستند که می گویند: امام زمان بیا تا خودم کمکت کنم... تا پای جان... مثل 72 یار امام حسین، نه مثل مردم کوفه! ما اهل کوفه نیستیم!

این فکر کامل تر از قبلی است و صاحب این فکر وقتی می گوید: امام زمان بیا! کادر یاری امام را هم تعریف می کند. زیرا امام زمان اگر بداند تنها می ماند قیام نخواهد کرد.

از این روست که وقتی برای ظهور امام زمان دعا می کنیم در پی آن اعلام آمادگی می کنیم و می گوییم: اماما خودم یکی از کسانی هستم که پای یاری شما حاضرم فدا شوم.

با این حال این فکر نیز ناقص است! زیرا این فقط یک ادعا و وعده ی تو خالی است! این شخص نمی تواند برای امام زمان تضمینی ارائه کند که اگر ظهور کرد او را یاری کند. این فکر برای پیش از ظهور امام زمان برنامه ای ندارد و تنها می گوید: اگر امام زمان آمد من او را یاری می کنم...

پس معنای واقعی انتظار چیست که بهترین اعمال أمت پیامبر خداست؟

پاسخ این سؤال را باید از قانونی استفاده کرد که ویژگی بارز امام است.

ائمه ی معصومین فرمودند: مثل الإمام مثل الکعبة إذ تؤتى ولا یأتی! امام مانند کعبه است، باید به دنبال او رفت، او دنبال کسی نمی رود!

بله منتظران! انتظار حقیقی این است که همین حالا کمر همت ببندیم و برای یاری امام قدمی برداریم!

باید به دنبال امام برویم، و نمی توانیم توقّع داشته باشیم که خود به خود امام بیاید!

باید همین حالا دست به کار شویم و برای یاری امام عصر گامی برداریم؛ باید همین الآن شرایط را برای حضور امام فراهم کنیم و این خاصیت یاران واقعی امام زمان و منتظران آن حضرت است. پویا بودن و فعال بودن. همین حالا باید خود را به امام زمان اثبات کنیم تا امام کار ما را ببیند و بتواند روی ما حساب باز کند و إلا امام مدعی زیاد دیده است.

فرمودند: برای یاری امام آماده باشید ولو به اندازه ی یک تیر ذخیره کردن! یعنی دست به کار شوید... هر قدر که در توان دارید...


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ خرداد ۹۴ ، ۱۳:۱۱
سلیمان لعل زاری

مجلس میهمانی بود

پیرمردی از جایش بر خواست تا به بیرون برود ؛

اما وقتی بلند شد عصای خویش را برعکس بر زمین نهاد

و چون دسته عصا بر زمین بود تعادل کامل نداشت ؛

دیگران فکر کردند که او چون پیر شده است

دیگر حواس خویش را از دست داده و متوجه احوال خود نیست؛

و به همین خاطر صاحب خانه با حالتی که خالی از تمسخر نبود

به وی گفت:

پس چرا عصایت را برعکس گرفتی؟!!

پیرمرد آرام و متین پاسخ داد:

زیرا انتهایش خاکی است ، می خواهم فرش خانه تان خاکی نشود

" مواظب قضاوت هایمان باشیم "

می گویند:

انسان های خوب به بهشت میروند

اما من میگویم:

انسان های خوب هر جا که باشند آنجا بهشت است …!!!


۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ خرداد ۹۴ ، ۱۳:۱۰
سلیمان لعل زاری

بزرگترین عیب برای دنیا همین بس که بی‌وفاست.

حضرت علی علیه‌السلام


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۰ خرداد ۹۴ ، ۰۱:۴۷
سلیمان لعل زاری

کاندیدای جبهه ایستادگی انتخابات مجلس دهم به زودی در کهگیلویه و بویراحمد معرفی می شوند

جبهه ایستادگی کهگیلویه و بویراحمد به زودی برای هر سه حوزه انتخابیه بویراحمد، گچساران و کهگیلویه برای انتخابات مجلس دهم کاندیدا معرفی می‌کند

IMG-20150507-WA0000

دبیر جبهه ایستادگی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کاندیدای جبهه ایستادگی در حوزه‌های انتخابیه این استان برای انتخابات مجلس دهم به زودی معرفی می‌شوند.

آوای جنوب ؛

سید علی موسوی نور در گفت‌وگو با خبرنگار آوای جنوب در یاسوج با اشاره به برنامه‌های جبهه ایستادگی در کهگیلویه و بویراحمد جهت انتخابات مجلس دهم، اظهار کرد: جبهه ایستادگی در استان برای فعالیت‌های انتخاباتی از اسفندماه سال گذشته نشست‌ها و جلسات متعددی را با مسولین ستادی و دبیران این جبهه برگزار کرده است.
وی با اشاره به اینکه این نشست‌ها و جلسات انتخاباتی جهت معرفی کاندیدای نهایی انتخابات مجلس دهم در سه حوزه انتخابیه بویراحمد، گچساران و کهگیلویه بوده است، افزود: هواداران محسن رضایی در جبهه ایستادگی در استان اصرار جدی بر ورود به انتخابات مجلس دهم دارند.
دبیر جبهه ایستادگی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برای معرفی کاندیدای نهایی انتخابات مجلس دهم در حوزه‌های انتخابیه استان در حال جمع‌بندی هستیم، گفت: تاکنون با گروه‌ها و جریان‌های سیاسی مختلف در استان مراودات و مذاکراتی داشته‌ایم.
موسوی نور خاطرنشان کرد: جبهه ایستادگی کهگیلویه و بویراحمد به زودی برای هر سه حوزه انتخابیه بویراحمد، گچساران و کهگیلویه برای انتخابات مجلس دهم کاندیدا معرفی می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه در استان کهگیلویه و بویراحمد باید از همه سلایق به ویژه سلایقی که در چارچوب نظام فعالیت و به نظام علاقه‌مند هستند، استفاده شود، تصریح کرد: متأسفانه در استان نسبت به نیروهای نزدیک به محسن رضایی بی مهری و کم لطفی مطلق شده است.
وی با بیان اینکه دولتی که با شعار تدبیر و امید بر سر کار آمد و همه جا دم از شایسته‌سالاری می‌زد نباید در چینش مدیریت‌ها چنین عمل می‌کرد، افزود: یکی از شعارهایی که در لابلای شعارهای اصلی این دولت زیاد شنیده شد همین توجه به رأی مردم بود.
دکتر موسوی نور تاکید کرد : پس از روی کار آمدن این دولت با شعار تدبیر و امید، ندیدیم که حتی یک نفر از هواداران محسن رضایی که بیشترین رأی را در استان داشت در مدیریت‌های دولت تدبیر و امید مورد استفاده قرار گیرد که خود جای تعجب و سؤال از دولتی دارد که شعار تدبیر سر داد.
دبیر جبهه ایستادگی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به اینکه قاطبه استان کهگیلویه و بویراحمد در انتخابات ریاست جمهوری به محسن رضایی رأی دادند و وی در ۴ استان کشور در انتخابات ریاست جمهوری به جز رئیس جمهور، رأی بالاتری نسبت به سایر کاندیدا داشت، جبهه ایستادگی استان تصمیم گرفت که به انتخابات مجلس دهم ورود کند و از کاندیدای معرفی کننده، حمایت کند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۰ خرداد ۹۴ ، ۰۱:۳۴
سلیمان لعل زاری

                        

کاندیدهای احتمالی حوزه کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده

کم نیستند افراد شایسته، توانمند، ارزشی و مجربی که فدای این امیال سیاسی شده و به صرف وابستگی به این یا آن کاندیدای مجلس از خدمت صادقانه به مردم محروم و متعاقباً کم نیستند افرادی که شایستگی، توانمندی، مقبولیت انجام کار و مسولیتی را نداشته ولی بخاطر حمایت کاذب عده ای بر مسند کار و مسولیت قرار گرفته اند.  هر چند تا انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی زمان قابل توجهی باقی مانده ولی در مناطقی همانند استان کهگیلویه و بویراحمد از همان روز پایان انتخابات هر دوره و مشخص شدن نتیجه، فعالیت دوره بعد شروع می شود، به طوریکه برنده انتخابات که بر کرسی  مجلس نشسته به شگردها و طرق گوناگون در صدد از میدان به در کردن رقیبان خود در دوره بعد و رقیبان احتمالی فرد برنده نیز در صدد نمایان کردن ضعف های نماینده و نادیده انگاشتن نقاط قوت وی هستند و این تسلسل از قبل بوده و گویا همچنان ادامه دارد.

کم نیستند افراد شایسته، توانمند، ارزشی و مجربی که فدای این امیال سیاسی شده و به صرف وابستگی به این یا آن کاندیدای مجلس از خدمت صادقانه به مردم، محروم شده و متعاقباً کم نیستند افرادی که شایستگی، توانمندی، مقبولیت انجام کار و مسولیتی را نداشته ولی به خاطر حمایت کاذب عده ای بر مسند کار و مسولیت نشسته اند.

 

جریانی عمل کردن بهتر از قهرمان پرستی است

 

باید گفت که جریانی عمل کردن بهتر از قهرمان پرستی است، مخصوصاً قهرمانانی که نه بر اثر شایستگی، توانمندی و لیاقت قهرمان شدند بلکه بر اساس زد و بندهای غیر منطقی خود را بالا کشانده اند.

قهرمانی که خود شایستگی قهرمانی را نداشته باشد و بوسیله دیگران قهرمان شود سرانجام آن شکست خواهد بود، همانند عروسکی است که با دست دیگری بالا کشیده شود و اگر بالا برنده دست خود را شل کند عروسک سقوط می کند.

 

مردم با انتخاب اصلح قهرمان واقعی داشته باشند

 

هنر آن است که افراد خود شایستگی رشد و ترقی را داشته باشند تا زود سقوط نکنند، بر مردم غیور، متدین و همیشه در صحنه استان است که انتخاب اصلح نمایند تا قهرمانانی واقعی داشته باشند.

آری؛ تب و تاب انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از همان روزهای پایانی انتخابات دوره نهم در جریان بوده است، تعداد کسانی که شایعه حضور در انتخابات آینده چهار شهرستان نامبرده را دارند و تمامی افرادی که تاکنون سر زبان ها افتاده اند یا جریانی و یا قومی و قبیله ای و یا با ترکیبی از این دو وارد این عرصه می شوند.

 


1- کاندیداهای جریانی و منطقه ای؛

 

الف- آقای محمود منطقیان؛ ایشان یکی از سران جریان اصلاحات چهار شهرستان مزبور است که چندین دوره کاندید بوده و در دوره هشتم رد صلاحیت گردید، در دوره نهم بنا به تصمیم جریان اصلاحات از حضور در انتخابات امتناع نمود، البته عده ای بر این نظر هستند که چون از نظر مدرک تحصیلی واجد شرایط نبوده است شرکت نکرد به هر حال چهره ای شناخته شده که علاوه بر پایگاه جریانی، پایگاه منطقه ای تا حدودی نیز پشتوانه اوست.
ب- سید قادر لاهوتی؛ تحصیل کرده ادبیات فارسی، یکی دیگر از سران جریان اصلاحات چهار شهرستان کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام می باشد، بین ایشان و آقای منطقیان اختلاف شدیدی وجود دارد و عده ای در صدد حل و فصل این اختلاف هستند اما با انتخاب آقای کریمی از سوی استاندار به عنوان فرماندار کهگیلویه آب سردی بر دست های میانجیگران سازش ریخته شد و به نظر می رسد دیگر توافقی انجام نخواهد شد؛ عمده آراء ایشان از جریان اصلاحات، شهر دهدشت و مناطق ثلاث می باشد.
ج- آقای سید علی محمد بزرگواری؛ ایشان چندین سال کاندید جریان اصولگرا بوده است، در دوره هشتم و نهم بعنوان کاندید جریان اصولگرا وارد مجلس شورای اسلامی گردید، اما جریان اصولگرا از عملکرد وی رضایت کافی ندارند هر چند تاکنون جریان اصولگرا نشست و جلسه ای برای معرفی مجدد وی نداشته است ولی بنظر می رسد یکی از کاندیداها خواهد بود.
د- لطیف راستاد؛ دوره هشم بدلیل رد صلاحیت شدن کاندیداهای اصلی جریان اصلاحات (منطقیان، لاهوتی و مرحوم حاج حبیب الله جهانگیری) ایشان به عنوان کاندید جریان اصلاحات شاخه هوادار آقای منطقیان معرفی گردید که نتیجه رقابت را به آقای بزرگواری واگذار نمود، هر چند خود تمایل برای ورود به این عرصه دارد ولی بستگی به اجماع جریان اصلاحات برای معرفی و نامزد شدن وی دارد اما مهم آن است که مطرح شدن وی همانند دوره هشتم به عنوان کاندید در سایه خواهد بود یا کاندید واقعی؟!

 

2- کاندیداهای مستقل و یا طایفه ای؛

 

الف- حاج سید محمد موحد؛ ایشان از جمله افرادی است که بیست سال سابقه نمایندگی در مجلس را دارد، در دوره نهم رد صلاحیت گردید، تا دقایق آخر انتظار تایید صلاحیت داشته است، خیلی از چهره های ملی و استانی تلاش برای تایید صلاحیت وی نمودند، اما نزد شیخ جنتی قیچی شان برش نداشت، از طرفی اگر ایشان تایید صلاحیت شود شخصیتی دارد که می تواند از همه طوایف، ایلات و جریانات سیاسی جذب نیرو نماید و رقیبی سرسخت و شکننده برای آقایان لاهوتی، منطقیان و بزرگواری خواهد بود.
ب- علی مژدهی پور؛ وی که عده ای رشد شخصیت اجتماعی اش را مرهون حمایت موحد می دانند جزء نیروهای اولیه اصولگرا بوده که در میانه های راه به سمت آقای موحد تمایل پیدا کرد، در دوره هشتم کاندیدا بود و عمده رای وی از ایل طیبی، دشمن زیاری و تا حدودی نیز بهمئی و بویراحمد بوده ولی احتمالاً رقبای هم ایلی وی یعنی دکتر فیاض بخش و شیخ نظری همچنان سر راهش خواهد بود.
ج- اصغر حبیبی معروف به سرهنگ حبیبی؛ از فرماندهان جبهه و جنگ است، سالیان سال جزء نیروهای کلیدی جریان اصولگرا بوده و در دوره نهم به عنوان کاندید مستقل وارد صحنه انتخابات شده بود و سعی در جذب آراء سید محمد موحد به طرف خود داشت ولی موفق به انجام این امر نشد که به نتیجه انتخابات دوره نهم معترض اما این اعتراض نیز سرانجامی نداشت.
د- مسعود فیاض بخش؛ رئیس قبلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت، کاندید دوره نهم؛ ایشان در دوره هشتم از آقای بزرگواری حمایت نمود، تصور بر این بود که در دوره نهم آقای بزرگواری کاندید نشود و وی به عنوان نیروی جریان اصولگرا معرفی شود ولی اگر قول و قراری هم بوده به آن عمل نشد.

حمایت از بزرگواری در دوره هشتم با وجود کاندیداتوری مژدهی پور که هم ایلی دکتر فیاض بخش بوده است برای وی گران تمام شد، لذا در دوره نهم دکتر مژدهی پور نه تنها از وی حمایت نکرد بلکه تا توانست علیه وی جوسازی نیز نمود، حضور جدی وی در مراسمات به نظر می رسد نشانگر قصد شرکت در انتخابات است، هر چند بدترین حالت، حضور این دو ( مژدهی پور و فیاض بخش) در یک دوره می باشد.
ه- حجت الاسلام شیخ خلیل نظری؛ ایشان یکی از طلاب استان در حوزه علمیه قم است، در دوره نهم خود را مطرح ولی حضورش دوامی نداشت و رد صلاحیت گردید، بیشترین صدمه را آقای مژدهی از حضور وی می برد، چون با حضور ایشان در انتخابات آقای مژدهی پور در جذب حداکثری آرای مردم شریف ایل طیبی دچار مشکل خواهد شد.

ز- حجت الاسلام شیخ شکر اللهدانش؛ یار دیرین آقای موحد، چندین دوره از سخنرانان آتشین و حامی سرسخت آقای موحد بوده است، گویا قرار بوده که در دوره هفتم ایشان به جای آقای موحد کاندید گردد و با حضور مجدد آقای موحد در صحنه آقای دانش از وی فاصله و خود کاندید مجلس گردید، جریان اصولگرا نیز از وی حمایت ولی رای قابل توجهی نیاورد.

بعد از انتخابات و نیاوردن رای استان را ترک و در شیراز مشغول به کار شد، همین فاصله گرفتن باعث شد هواداران وی در آن دوره از ایشان نگران شوند که سراغی از آنان نمی گیرد ولی به هر حال گویا این دوره تصمیم به شرکت در انتخابات دارد.

وی از ایل دشمن زیاری یکی از ایلات ثلاث می باشد.

3044 دلنوشته ای برای سردار عدل هاشمی

 

 

ج- عدل هاشمی معروف به سردار هاشمی؛ وی از نیروهای سپاه پاسداران و تا مدتی قبل مدیرعامل قرارگاه سازندگی قرب قائم بوده است، در دوره قبل از سرهنگ حبیبی حمایت کرد و اصولاً از نیروهای طرفدار آقای موحد محسوب می شود، مدتی که مسئول موسسه صاحب الزمان وابسته به قرارگاه سازندگی قرب قائم بوده تعداد زیادی نیروها از چهار شهرستان ذکر شده را به کار گرفت و خدمات رفاهی قابل توجهی برای مردم این منطقه انجام و چنانچه مسولیت قرارگاه را تا زمان انتخابات بر عهده می داشت قطعاً یکی از نیروهای موثر تلقی می شد ولی همین شایعه حضور در انتخابات باعث گردید که به جای دیگر انتقال یابد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۰ خرداد ۹۴ ، ۰۱:۱۹
سلیمان لعل زاری


چه سخت است، شنیدن ناله پر درد دردمندی ناتوان، که در عین آگاهی به اثر نابخشی ناله هایش باز هم صدا بر می آورد:«تنگ آمدم، فریاد کن!.»وضعیت من، و هزاران شهروند چو منی، در این دیار به این واقعیت تلخ می ماند،و در قالب همین چارچوب می گنجد.گو اینکه هیچ کاره ایم، و چونان تماشاگر لال و دست و پا بسته ای،نظاره گر وضع موجود.درست شبیه کودکانی که از بیم خطر در تاریکی،نا خواسته،با صدایی نا مفهوم و ای بسا گوش خراش آواز سر می دهند،تا حضورشان را اعلان وظاهرا برای چند لحظه ای هم که شده ترس و دلهره را از دور و بر خود برانند،و از این رهگذر ابراز وجودی کرده و خودی نشان داده باشند!در حالی که همزمان رگه های لرزان صدایشان حکایت از درد های پنهان و نا گفته شان داشته، و به خوبی از دغدغه و ترسی که بر وجودشان غالب شده با خبر اند!ترس و واهمه ای که پیش زمینه آن به دوران قبل و پس از تولد بر می گردد،و آثار آن کم‌و بیش در قالب یک آسیب تا پایان زندگی فردی و اجتماعی باقی خواهد ماند.
اما مگر می شود، از کنار انبوه مسائل و مشکلات مصیبت باری که از بام تا شام، تار و پود وجودمان را فرا گرفته و سخت به خود مشغولمان کرده است،به سادگی و با بی تفاوتی گذشت، و آنها را نادیده گرفت؟
چگونه می توان این همه تبعیض،نابرابری و بی عدالتی را دید و چشم بست، و دم نزد؟در چنین اوضاع و احوالی چنانچه تجربه نشان می دهد، همگان بر بی اثر بودن شکوه و ناله های جانسوز و بی رمق خویش آگاهیم و نیک می دانیم در این فضای «غبار آلود»و «پر قیل و قال»،«آنچه البته به جایی نرسد فریاد است!.»
پرسش این است، چه باید کرد؟بدیهی است احساس مسئولیت در همدردی با هم نوع در جایگاه انسان مسئول و به گونه ای خاص در قالب وظیفه ی شهروندی،به پیروی از ندای وجدان نهیب سر می دهد که:فارغ از رنگ پوست، جنس، اعتقادات و ارزشها، فرهنگ،تاریخ، جغرافیا و زیست بوم زندگی، همه انسانیم و در آفرینش از یک گوهر.فرزندان آدم و حوا و برخوردار از حقوق مساوی و در این بین، مردم و مسئولان را حقوق و تکالیفی است متقابل.و از آنجا که حق و تکلیف لازم و ملزوم یکدیگرند، و بنیاد تحقق عدالت و استقرار نظم بر رعایت این اصل مهم و حیاتی استوار است ؛لذا وظیفه انسانی-اخلاقی دارندگان مسئولیت در رده های گوناگون و همچنین دلسوزان جامعه در هر«جامه»و«جایگاه»بویژه درد مندان دلسوخته وصاحبان احساس و اندیشه این شهر و دیار ایجاب می نماید،با حفظ اصول و ارزش ها و درچارچوب قانون از مطالبات تاریخی و بر زمین مانده مردم در هر فرصتی یاد کرده، و با قلم،قدم و زبان خویش از حقوق حقه شان به شایستگی دفاع نمایند.باشد که گوش شنوایی صدای حقانیتمان را بشنود، و دل رحیمی به یاریمان بشتابد و وجدان سلیمی به خواسته های بر حقمان پاسخ گوید!
به امید آن روز.

«دکترعلی مندنی پور»

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ خرداد ۹۴ ، ۰۱:۱۴
سلیمان لعل زاری

آدم هــا بـرای هــم سنگ تمــام مـی


گذارنــد، امــا نـه وقتــی کــه در


 میانشــان هســتی، نــــــــه ..،


آنجــا کــه در میــان خـاک خوابیــدی،


"سنـــگِ تمــام" را میگذارنـد و مــی


 رونــد

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۰ خرداد ۹۴ ، ۰۱:۰۸
سلیمان لعل زاری

جمله تاریخی فرمانده سپاه درباره توجه به کهگیلویه و بویراحمد

 

گروه سیاسی - فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: جبران توسعه نیافتگی و عقب ماندگی های این استان نیازمند توجه هر چه بیشتر دولت تدبیر و امید است.

به گزارش بویرنیوز به نقل از ایرنا، سردار یدالله بوعلی روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران کل پیشین و جدید اطلاعات کهگیلویه و بویراحمد افزود: از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون خدمات ارزنده ای از سوی دولت ها به این استان ارایه شده و قشرهای مختلف مردم استان نیز قدردان این خدمات هستند.

وی بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد به دلیل عمق محرومیت و توسعه نیافتگی ناشی از بی توجهی رژیم پهلوی به تلاش روزافزون دولت تدبیر و امید برای قرار گرفتن در مسیر توسعه و پیشرفت نیاز جدی دارد.

IMG_8124-1600x1200

بوعلی با اشاره به اینکه حق قشرهای مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد است که بیشتر از این خدمات به آنان ارایه شود، اظهار کرد: مردم استان قدردان خدمات و نعمت های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

وی عنوان کرد: مردم کهگیلویه و بویراحمد وضعیت دولت و مشکلات پیش روی کشور را به خوبی می دانند اما چنانچه توجه بیشتری به استان شود به هیچ جا برنمی خورد.

بوعلی ابراز داشت: کهگیلویه و بویراحمد شناسنامه شفافی دارد و مردم آن نیز از اوایل پیروزی انقلاب تاکنون صداقت خود را به اثبات رسانده اند که این امر نقطه ای قابل اتکا برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: نظام قبیله ای و طایفه ای نه تنها برای کهگیلویه و بویراحمد تهدید نیست بلکه یک نعمت و فرصت به شمار می رود زیرا نظام های انسانی در آن شفاف است.

بوعلی با تجلیل از عملکرد اداره کل اطلاعات کهگیلویه و بویراحمد، گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) در این استان خدمات ارزشمندی ارایه داده اند.

مدیرکل جدید اطلاعات کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین، گفت: حرکت بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری، قانون و شرع مقدس با هدف برقراری امنیت پایدار اولویت کاری این دستگاه است.

وی صیانت از مدیران به عنوان سرمایه های جامعه با اقدامات پیشگیرانه را مورد تاکید قرار داد و افزود: حفظ مدیران سالم و کارآمد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی حفظ استقلال کاری دستگاه امنیتی را یادآور شد و بیان کرد: باید با حفظ وحدت و همدلی در انتخابات پیش رو برگ زرینی به کارنامه نظام مقدس جمهوری اسلامی افزود

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ خرداد ۹۴ ، ۰۱:۰۳
سلیمان لعل زاری

هشدار درباره کاهش سن اعتیاد در کهگیلویه و بویراحمد (+تصایر)نشست خبری دبیر شورا و روسای کمیته های تفحص شورای هماهمگی مبارزه با مواد مخدر با اصحاب رسانه در سالن جلسات سازمان بهزیستی برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار بویرنیوز، سیدناصر رضایی صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان کهگیلویه و بویراحمد  اظهار داشت: از ۲۰ خرداد تا ۵ تیر بالغ بر ۴۰ برنامه مختلف در راستای آگاه‌سازی و مبارزه با مواد مخدر در سطح استان اجرا می‌شود.

DSC06715

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر نقش رسانه ها در مشارکت اجتماعی مردم در این زمینه افزود:  هر چه جلوتر می رویم اهمیت و جایگاه رسانه ها و فضای مجازی در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی درست به مردم نقش مهم و به‌سزایی داشته و از طرفی  می‌توانند یکی از پایه های اساسی در حوزه مواد مخدر و تأثیرگذار بر این حوزه باشند.

این مسئول در خصوص استراتژی جدید در بحث مبارزه با موارد مخدر اظهار داشت:  توسعه برنامه‌های فرهنگی و بالا بردن مشارکت اجتماعی مردم در این زمینه همراه با شعار سال جدید از استراتژی های این شورا  برای افزایش نقش مردم در این زمینه می باشد.

رضایی با بیان اینکه کشفیات مواد مخدر در سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته است، از افزایش مصرف مواد مخدر در بین زنان ابراز نگرانی کرد و افزود: زنان تأثیرگذارترین قشر در جامعه و خانواده هستند که افزایش مصرف مواد مخدر در بین این قشر جامعه نگران‌کننده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد به کاهش سن مصرف مواد مخدر اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته سن ابتلا به مواد مخدر بالای ۲۰ سال بوده اما در سال‌های اخیر سن مصرف مواد مخدر به ۱۵ سال کاهش‌یافته است.

DSC06709

رضایی در ادامه اظهار داشت:  براساس مطالعات انجام شده در این طرح هفت هزار و ۲۰۰ نفر معتاد در استان وجود دارد، ضمن اینکه نرخ ابتلا به مواد مخدر در استان ۱/۰۸ درصد است و کهگیلویه و بویراحمد یکی از پاک‌ترین استان‌های کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد‌: اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی، دستگیری خرده‌فروشان مواد مخدر، نمایشگاه عکس و کاریکاتور، برگزاری مسابقات ورزشی، بازدید از کمپ زنان و برگزاری همایش پیاده‌روی خانواده در روز جمعه از ابتدای فلکه جهاد تا پارک معلم شهر یاسوج،  سومین یادواره ۱۲ شهید مبارزه با مواد مخدر و تجلیل از فعالان مبارزه با مواد مخدر استان در روز سه‌شنبه ۲۶ خرداد سایر برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر در سطح استان است.

سرهنگ سعید بالش زر صبح امروز در نشست خبری دبیر شورا و روسای کمیته های تخصصی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این نشست اظهار داشت: در سال ۹۳ جزء استان هایی بودیم که در زمینه کشف و دستگیری مواد مخدر رشد داشته و در این مدت تلاش کردیم با تقویت پاسگاه ها، شهرستان ها و پلیس نسبت به کاهش این اقدام نماییم.

بالش زر در ادامه افزود: در سال ۹۳، حدود ۳۸۱۵ کیلو مواد مخدر کشف شد که نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشتیم و بیش از ۹۰ معتاد در این چند ماه دستگیر شده که خوشبختانه در این زمینه تعدادی از خانواده ها نیز همکاری می کنند و انتظاری که پلیس دارد همین همکاری مردم برای ارتقای امنیت و کاهش جرایم برای آسایش و راحتی مردم است.

 سید باقر حسینی، معاون پیشگیری سازمان بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد نیز اظهار داشت: بهزیستی در سال ۹۳، ۱۳ هزار و ۴۰۰ نفر را در مراکز درمانی خود که شامل ۱۷ مرکز درمانی می باشد،  پذیرش کرده و تمام تلاش بهزیستی استان برای درمان این افراد  با تکیه بر راهکارهای دینی و مذهبی صورت گرفته که همچنان ادامه دارد.

حسینی افزود: بهزیستی تفاهم نامه ای را با آموزش و پرورش، دانشگاه ها، کانون مساجد و با برپایی جلساتی با ائمه جماعات در خصوص آموزش افراد برای آشنایی و کاهش آسیب های مواد مخدر اقدام کرده که امیدواریم بازخورد خوبی را در این زمینه شاهد باشیم.

حسینی در پایان اظهار داشت: سال گذشته بیش از ۱۵۰۰ نفر از معتادین بی بضاعت به بهزیستی معرفی شد و ما نیز با استفاده از یاری برگ از این افراد حمایت کردیم اما متأسفانه بهزیستی مثل همیشه تنهاست و توان مالی این سازمان تا حدی جوابگو می باشد و ما  نیازمند حمایت سایر مسئولین و مردم هستیم  چرا که کاهش این آسیب و سلامتی جامعه به نفع همه مردم و مسئولان استان است.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۰ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۵۸
سلیمان لعل زاری

یک کارشناس مسائل سیاسی درباره پذیرفتن پروتکل الحاقی و تبعات ناشی از آن بیان داشت: تصویب پروتکل الحاقی در مجلس نمایندگان آمریکا حدود 10 سال طول کشید و اخیرا به تصویب رسید. آنها پس از این همه مدت قید گذاشتند و گفتند به شرط لحاظ کردن مسائل امنیتی آمریکا قبول می کنند.

به گزارش صبح زاگرس، ناصر ایمانی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا در خصوص میزان انعطاف معقول از طرف تیم مذاکره کننده برای رسیدن به توافق اظهار داشت: لازمه و مفهوم مذاکره این است که دو طرف انعطاف نشان دهند. اگر قرار بود این انعطاف ها شکل نگیرد، اصلا احتیاجی به مذاکره نمی بود و صرفا دوطرف خواسته های شان را در قالب نامه مطرح می کردند. اینکه مذاکره می کنند به این دلیل است که دیدگاه هایشان را به طرف مقابل بازگو کنند، در جاهایی از خواسته هایشان عقب نشینی کنند و در جاهایی هم اصلا از مواضع شان کوتاه نیایند و به پیش بروند.

 

وی ادامه داد: تیم مذاکره کننده حتما باید انعطاف به خرج دهد؛ منتهی این انعطاف ها حد و مرزی دارد. مسلما خطوط قرمزی وجود دارد که برای هر دو طرف مذاکره کنند وجود دارد و دو طرف صرفا می توانند در همین محدوده و بازه انعطاف نشان دهند. تیم مذاکره کننده ایرانی نیز در محدوده و بازه مشخص شده می تواند انعطاف نشان دهد و فراتر از آن اجازه ندارد اقدامی انجام دهد.

 

آمریکا 10 سال دنیا را معطل کرد و بعد پروتکل الحاقی را با قید شرط پذیرفت

 

ایمانی درمورد ادعای برخی کارشناسان مبنی بر نیاز حیاتی کشور به توافق و لزوم دست یافتن به توافق تحت هر شرایطی ابراز داشت: ما به هر قیمتی حاضر به توافق نیستیم. این یک چیز بدیهی است. منتهی در مفهوم این "هر قیمتی" اختلاف نظر وجود دارد. مشکلی که اینجا وجود دارد بحث پروتکل الحاقی است. در پروتکل الحاقی این مفهوم که بازرسی های سرزده وجود داشته باشد و آژانس بین المللی هم از هر نقطه ای که مشکوک باشد می تواند بازدید انجام دهد، وجود دارد. به طور مثال اگر طرف مقابل ادعا کند که می خواهم دفتر ریاست جمهوری یا بیت رهبری را بازیدید کنیم؛ چه واکنشی می خواهند نشان دهند؟ مسلما این اقدامات برخلاف اصول اخلاقی و امنیتی کشور است.

 

وی با ذکر مثالی از ایالت متحده آمریکا خاطرنشان کرد: تصویب پروتکل الحاقی در مجلس نمایندگان ایالت متحده آمریکا حدود 10 سال طول کشید و اخیرا به تصویب رسید. البته آمریکا برای پذیرفتن این پروتکل قید گذاشت و گفت به شرط لحاظ کردن مسائل امنیتی آمریکا قبول می کند. بنابراین ما هم می توانیم با قید شرط این پروتکل را قبول کنیم و با رعایت اصول و قواعد امنیت ملی و حفظ اسرار نظامی مان این پروتکل را بپذیریم.

 

بستن چشم بازرسان یا پوشاندن مراکز حساس، یک شوخی است

 

این کارشناس مسائل سیاسی درباره موضوع بازرسی های بی سابقه از ایران که از سوی مقامات آمریکایی و آژانس مطرح شده است بیان داشت: اینکه آمریکایی ها می گویند بازرسی های بی سابقه انجام می دهیم، بیشتر جنبه سیاسی دارد و ما نباید به این موضوعات زیاد توجه کنیم.

 

وی اضافه کرد: مهمترین موضوع درحال حاضر این است که در عمل پروتکل الحاقی را بپذیریم یا نه؟ البته از نظر قانونی دولت اجازه ندارد خودش با اجرای این پروتکل موافقت کند و باید مجلس اجرای این پروتکل را تصویب کند. همچنین این مسأله که اجرای پروتکل الحاقی از این نظر که بدون شرط پذیرفته می شود یا مشروط نیز بسیار حائز اهمیت است. اگر این پروتکل را بدون قید بپذیریم، طرف مقابل بدون هیچ محدودیتی می تواند از هرجایی که مشکوک باشد بازدید انجام دهد و این مباحث که چشم بازرسان را ببندند یا دستمال بیندازند روی قسمت های حساس تا دیده نشود، بحث هایی است که بیشتر جنبه شوخی دارد.

 

چشم آمریکایی ها به دستان تیم ایرانی است؛ پر یا خالی بودن آن تعیین کننده است

 

ناصر ایمانی در پاسخ به این سؤال که «چه تضمینی وجود دارد که طرف آمریکایی و غربی ها به تعهداتشان در مقابل ایران عمل کنند و تحریم ها را با هر ساز و کاری لغو یا تعلیق کنند؟» اذعان داشت: هیچ تضمینی وجود ندارد که آمریکایی ها به تعهداتشان در خصوص لغو یا تعلیق تحریم ها پایبند باشند مگر اینکه ما واقعا این امکان را داشته باشیم که در صورت برطرف نکردن تحریم ها یا تصویب تحریم های جدید علیه ایران، بتوانیم بلافاصله مقابله به مثل کنیم و غنی سازی را به حالت قبل برگردانیم. اگر این امکان برای ما وجود داشته باشد، آمریکایی ها هم موظف می شوند که برطرف کردن تحریم ها را اجرا کنند؛ اما اگر ببینند که ما امکان بازگرداندن غنی سازی نداریم، یا تحریم ها را برطرف نمی کنند و یا از یک حالتی به حالت دیگر می برند.

 

وی در ادامه تصریح کرد: بدعهدی آمریکایی ها سابقه طولانی دارد؛ نه فقط در مقابل ایران، بلکه اگر تاریخ صدساله تعهدات بین المللی اخیرشان را نگاه کنیم، متوجه می شویم که مکرر در اجرای آنها خلاف عهد کرده است. آمریکایی ها راجع به هر چیزی و در مقابل هر کشوری تا آنجایی که بتواند و به نفع شان نباشد، از انجام تعهدات سرباز می زنند و این صرفا در مقابل ایران نیست. آنها از قدرت مالی و قلدری خودشان استفاده می کنند و حرفشان را به کرسی می نشانند.

 

ایمانی درباره راهکارهای ایران برای اطمینان از برطرف کردن تحریم ها توسط آمریکا و کشورهای غربی عنوان کرد: احتمال اینکه تحریم ها را از قالب هسته ای دربیاورند و در قالب موضوعات حقوق بشری و ... مطرح کنند، زیاد است؛ مگر اینکه طرف مقابل واقعا دستش پر باشد. ما باید توان نظامی، قدرت منطقه ای و امکان بازگرداندن غنی سازی به حالت قبل را داشته باشیم، تا بتوانیم آمریکایی ها را واردار کنیم تا به تعهداتشان عمل کنند.

 

وی در پاسخ به این سؤال که «آیا این شرایط برای ما فراهم است یا خیر؟» یادآور شد: این برمی گردد به مذاکراتی که درحال انجام است و بستگی به نوع توافق احتمالی دارد؛ آقایانی که دارند مذاکره می کنند باید حواسشان کاملا جمع باشد و بر روی موضوعاتی توافق کنند که  به سرعت بازگرداندن آنها به حالت قبل فراهم باشد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۴۹
سلیمان لعل زاری

بعضی وقتها دلتنگ حس های قدیمی میشم...  

                                                                                                                                

آدمهای قدیمی! لحظه های قدیمی! و لحظات تکرار نشدنی با کسایی که دیگه هرگز مثل قبل


نمیشن......

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۰ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۴۳
سلیمان لعل زاری

رئیس دانشگاه یاسوج رسما منصوب شد

با حکم وزیر علوم و تحقیقات و فناوری رئیس دانشگاه یاسوج انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصرجهان به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور احکام جداگانه ای و براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ،روسای 21 دانشگاه کشور را منصوب کرد.
 دکتر محمد فرهادی در این احکام ، دکتر محمود نیلی احمد آبادی را به ریاست دانشگاه تهران ،دکتر محمد تقی احمدی را به ریاست دانشگاه تربیت مدرس ، دکتر حسن ولی زاده را به ریاست دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دکتر فردین اخلاقیان طاب را به ریاست دانشگاه کردستان ، دکتر محمد علی اکبری را به ریاست دانشگاه ایلام ، دکتر شایان شا محمدی را به ریاست دانشگاه شهرکرد،دکتر محمود رضا رحیمی را به ریاست دانشگاه یاسوج ، دکتر مسعود نادریان جهرمی را به ریاست دانشگاه جهرم ، دکتر محمد میرزایی بادیزی را به ریاست دانشگاه تحصیلات تکمیلی و فناوری پیشرفته کرمان ، دکتر عبدالمجید مصلح را به ریاست دانشگاه خلیج فارس  و دکتر بهمن حیاتی را به ریاست دانشگاه ملایر منصوب کرد.
وزیر علوم همچنین ، دکتر علیرضا بندانی را به ریاست دانشگاه سیستان و بلوچستان ،دکتر ناصر مهرشاد را به ریاست دانشگاه صنعتی بیرجند، دکتر علی اصغر بهشتی رابه ریاست دانشگاه مهندسی فناوریهای نوین قوچان ،دکتر محمد حسین شفیعی میم را به ریاست دانشگاه بزرگمهر قائنات ،دکتر علی رضا باقری ثالث را به ریاست دانشگاه حضرت معصومه (س)،دکتر محمود نیلی را به ریاست دانشگاه صنعتی همدان،دکتر فرامرز میرزایی را به ریاست دانشگاه سید جمال الدین اسد آبادی، دکتر عباس کلانتری را به ریاست دانشگاه آیت الله حائری میبد ، دکتر امین رضا نقره آبادی را به ریاست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه  و دکتر فتح الله قدس را به ریاست دانشگاه خواهران سمنان (فرزانگان) منصوب کرد.
براساس این گزارش ، افراد مذکور پیش از این به عنوان سرپرست دانشگاه مشغول فعالیت بودند که پس از تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی ، وزیر علوم احکام ریاست آنها را صادر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصرجهان دانشگاه یاسوج که حدود دو سال در بلاتکلیفی مدیریتی به سر می‌برد با این حکم صاحب رئیس شد.

شاپور رمضانی تا پیش از این مدت 17 ماه سرپرست دانشگاه یاسوج بود که عاقبت با حکم وزیر و البته تأیید شورای انقلاب فرهنگی این مسئولیت به محمودرضا رحیمی سپرده شد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۰ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۳۸
سلیمان لعل زاری

 

خداوندا! یاد گرفتم که هرگز از مردمان دنیایم آزرده خاطر نباشم هرگز غمی از آنان به دل نگیرم... بر کسی خورده نگیرم و بیهوده نیز نکوشم بر اصلاح کسی... بسیارند مردمی که وقتی باران می بارد میگویند: "هوا دوباره بد است"

 

 

 


۲ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۰ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۳۵
سلیمان لعل زاری
کارشناس مسائل سیاسی منطقه اظهار کرد:باید در تمامی زمینه ها وحدت کشور حفظ شود و بهترین محور برای وحدت ملت ما ولایت و رهبری است.
کارشناس مسائل سیاسی

به گزارش سایت خبری آوای ماغر،کارشناس مسائل سیاسی منطقه عصر امروز در گفت و گوی اختصاصی با  آوای ماغر،  اظهار گرد:در تاریخ انقلاب اسلامی در بسیاری از برهه ها بصیرت و آگاهی مردم ایران در مقابل دشمنان مثال زدنی است .

 

کریم افتخاری گفت:مردم ایران به محضی که متوجه شدند دشمن دارد به آنها حقه و نیرنگ می زند خودشان زودتر از مسئولین به صحنه آمدند ونقشه های دشمن را نقش بر آب کردند .

 

افتخاری با اشاره به توطئه های دشمنان نظام ومردم در در طول دهه های اخیر ،گفت: دشمنان ملت در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی علیه مردم از انواع توطئه ها استفاده کردند و هر چه داشتند به کار گرفتند اما با ایثار و مجاهدت ملت ما با شکست مواجه شدند؛ ملت ایران در تاریخ نشان داده است که  هر چیزی را اراده کند به یاری خدا محقق می‌شود.

 

این تحلیل گر و کارشناس رسانه ای با اشاره به سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری در مورد نقش امام در حیات دوباره به اسلام در قرن اخیر گفت :امام خمینی (ره) حیات دوباره‌ای به اسلام داد؛ یکی از ویژگی‌های بارز امام این بود که دشمن را به خوبی می شناخت و برکید وحیله دشمن اشرافیت داشت ،چرا که  دشمن هر از گاهی از دری وارد می شود و  دنبال کوچکترین روزنه جهت ضربه زدن می گردد تا بتواند به اهداف خود برسد .

 

وی افزود:وقتی مقام معظم رهبری می فرمایند به لبخند دشمن اعتماد نکنید، نشان از تیزهوشی و ذکاوت ایشان در مقابله با دشمن است ؛این بی اعتمادی به آمریکا که مقام معظم رهبری بارها تأکید می نمایند یک توهم نیست ،یک منطق است که برگرفته از رسالت و منطق امام راحل است .

 

افتخاری اظهار کرد:آنهایی که به این بی اعتمادی شک دارند ،سرنوشت کشورهایی که به آمریکا اعتماد کردند را ببینند که چه سیه روز ی بر سر آنها آمده است؛به سرنوشت لیبی ، مصر و ...نگاه کنید.

 

این هادی سیاسی استانی گفت:ما باید نسبت به اسلام آمریکایی حساسیت داشته باشیم؛ اسلام آمریکایی می‌خواهد ملت را از مبارزه منصرف کند، اسلام آمریکایی اسلام دنیا طلبان و مرفهان بی درد است ؛متاسفانه برخی از مسئولین در دام اسلام آمریکایی غوطه شده و هنوز بیدار نشدند .

 

وی با اشاره به مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی و 5+1 می گوید : دیپلماسی چندوجهی غربی ها خصوصاً آمریکا و فرانسه بازی طراحی شده و سازمان یافته ای را که با تمرکز و هوشیاری کامل در حال انجام است، به نمایش می گذارد، شکی نیست که تیم هسته ای آمریکا و نمایندگان فرانسوی ها نکته ای را در انتقال هر آنچه که در مذاکرات گذشته است از قلم نخواهند انداخت؛ما نباید همیشه اول گل بخوریم بعد با هزار زحمت به فکر جبران آن بیافتیم ، یک دیپلمات خوب باید در بحبوحه جدی ترین مذاکرات، نخی که از دگمه پیراهن طرف مقابل آویزان است را گوشزد کند( به جزئیات توجه کند).

 

کریم افتخاری در ادامه به اعتقاد راسخ ملت ایران به ارزشهای خویش گفت :دشمنان عقاید و ارزش‌های ملت ایران می‌دانند که ایران مردان شجاع زیادی دارد . دانشمند فیزیک‌دان نماز شب خوان دارد که نمی‌ترسند ؛نمونه‌ای از آن که شهید شهریاری که با وجود آنکه می‌دانست اسمش در لیست ترور دشمنان بود اما هرگز نترسید و به راهش ادامه داد.

 

وی در پایان ضمن حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای با تحلیل تاریخی جنگ صفین و خدعه و نیرنگ دشمن اشاره نمود وگفت: در جنگ صفین دشمن شکست خورده بود اما جهت ایجاد تفرقه میان مسلمین و یاران امام علی (ع) دست به خدعه و نیرنگ زد؛ در این میان برخی شعار تعامل سردادند اما یادشان رفته بود معاویه همان فرزند هند جگرخوار است!متاسفانه حضرت علی(ع) را به پای میز مذاکره کشاندند و جنگی را که به نفع مسلمین بود به ضرر آنها تمام کردند .؛حضرت علی(ع) تاکید می نمود "مذاکره" خدعه دشمن است، اینها میخواهند جنگ باخته را دوباره ببرنداما گوش شنوای و بصیرت لازم نبود ، حضرت علی (ع) فرمود :من به نتیجه این مذاکرات خوشبین نیستم و  شما به هدفی که ازین مذاکرات دارید نمیرسید.

 

وی گفت:در حال حاضر مهمترین هدف باید وحدت همه نیروهای انقلاب در عرصه های مختلف باشد که دشمن با خدعه و نیرنگ میان نیروهای انقلاب اعم از اصولگرا واصلاح طلب تفرقه انگیزی نکند و سخنان مقام معظم رهبری باید فصل الخطاب همه نیروهای وفادار به نظام باشد تا از این مرحله به آسانی عبور نماییم .

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۹ خرداد ۹۴ ، ۱۵:۴۶
سلیمان لعل زاری

دکترغلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت، مجددا به عنوان رئیس کمیسیون بودجه انتخاب شد.

به گزارش عصر جهان، دکترغلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، مجددا با رای اعضای کمیسیون بودجه به عنوان رئیس کمیسیون انتخاب شد.

بنا به همین گزارش آقایان قوامی و احمدی به عنوان نواب رئیس و آقای غلامرضا کاتب نیز در سمت سخنگویی ابقاء شد.

شهرستان گچساران از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد است


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۹ خرداد ۹۴ ، ۱۵:۲۸
سلیمان لعل زاری
امام جمعه جدید شهر لیکک در اولین خطبه نماز جمعه گفت:با تمام قدرت تمامی بنیان های خیری را که امام جمعه سابق و اسبق شهرستان بنا نهادند تقویت می کنم و از فضاسازی جناحی احساس انزجار می کنم.

عکس امام جمعه شهر لیکک

امام جمعه جدید شهر لیکک ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این شهر  به دو روز تاریخی در هفته گذشته اشاره و گفت: سالروز میلاد امام زمان(عج) و سالگرد رحلت امام خمینی(ره) را در هفته گذشته داشتیم که این دور روز بزرگ را گرامی می داریم.

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی گفت:انتظار فرج  و منتظر بودن از جنس گوشه نشینی نیست و یکی از شاخصه های اصلی تقوا انتظار فرج می باشد.

 

افروغی افزود:بشر برای زمینه سازی ظهور مهدی موعود(عج) باید به مرحله اضطرار برسد ،یعنی چنان برای ظهور و فرج امام عصر(عج) احساس نیاز کند که به اکسیژن هوا و غذای روزانه نیازمند است.

 

وی با بیان اینکه ما هنوز به اسلام به صورت کاریکاتوری به اسلام عمل می کنیم، گفت:  شاخصه دیگر اینکه مسیر ظهور را نزدیکتر می کند ،مشخص شدن مرز بین حق و باطل در درون انسان هاست که اگر این کار صورت گیرد و از درون مومن شویم امام زمان(عج) خواهد آمد.

 

افروغی به سخنرانی مقام معظم رهبری درمراسم سالگرد ارتحال امام (ره) اشاره کرد و گفت:به فرمایش مقام معظم رهبری، اگر از مکتب امام دور شویم قطعا از دشمن سیلی می خوریم و نباید مسیرمان را از ولایت کج کنیم که باز هم به طور قطع سیلی می خوریم.

 

وی افزود:هر شخصی اندیشه ای در سر دارد آن را اظهار می کند و مویدی از اندیشه امام (ره) برای آن می آورد که در این میان باید صدر و ذیل سخن امام با هم دیده شود و باید به دشمن شناشی امام خمینی که یکی از بزرگترین میراث ایشان برای نظام است است توجه ویژه شود.

 

خطیب جمعه شهر لیکک با تقدیر از کلیه کسانی که در مراسم استقبال امروز شرکت کردند گفت:بنده با تمام قدرت تمامی بنیان های خیری را که امام جمعه سابق و اسبق شهرستان بنا نهادند تقویت می کنم و از هر دوی آنها نیز تقدیر وتشکر می کنم.

 

افروغی در پایان سخنان خود گفت: بنده با همه گروه های سیاسی نشست و برخاست می کنم و به همه آنها احترام می گذارم ،هر کس در جامعه مسلمان و ولایتپذیرباشد و اصول نظام را رعایت کند مورد تایید است و از اینکه مرا به عنوان یک فضای سیاسی معرفی کنند احساس انزجار و تنفر دارم .

 


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۹ خرداد ۹۴ ، ۱۵:۲۳
سلیمان لعل زاری


متن وصیت نامه شهید:


آنچه پیش روی توست ، وصیت جوانمردی عاشق اما بی قرار است  که پروانه وار بر گرد شمع مقدس امام انقلاب چرخید و از خدمت بی دریغ خویش تا لحظه شهادت دمی نیاسود ، کسی که حضور مستمر درجبهه وتبلیغ برای اعزام به جبهه ،تدریس وزیارت خانوده های شهدا ، برگزاری مراسم دعا و دلجویی از محرومین برایش لذت بخش و بهت زا بود.


 


 او که در لطافت روح از نسیم نشاط انگیز بهار لطیف تر ودر استقامت ازکوه با صلابت تر بود ،رفت و به رفیق اعلا پیوست.


 


 خونی به زمین ریخته شد که در خوشبویی نافه آهوی ختن به گردش نمی رسد .دلها در عزایش شراره میزند و دیده ها سیلاب اشک می بارند:


 


دردا که ای جهان ، جهان نژاد رفت                              از دست، آن مرد چو پولاد رفت


از رنج محرومین ظلم ظالمین                                      او با صد آه وناله و فریاد رفت


 


متن وصیت نامه شهید:


بسمه تعالی


 یا أَیُّهَا النَّاسُ اتَّقُوا رَبَّکُمْ إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شَیْءٌ عَظِیمٌ ﴿۱﴾


 


َوْمَ تَرَوْنَهَا تَذْهَلُ کُلُّ مُرْضِعَةٍ عَمَّا أَرْضَعَتْ وَتَضَعُ کُلُّ ذَاتِ حَمْلٍ حَمْلَهَا وَتَرَى النَّاسَ سُکَارَى وَمَا هُم بِسُکَارَى وَلَکِنَّ عَذَابَ اللَّهِ شَدِیدٌ ﴿۲﴾


 آیه 1-2سوره حج


 ای مردم خدا ترس وپرهیزگار باشید که زلزله روز قیامت بسیار حادثه ای بزرگ و واقعه سختی خواهد بود.چون هنگام آن روز بزرگ را مشاهده کنید که زن شیرده طفل خود را فراموش کند و هر آبستن بار رحم را بیفکند و مردم از وحشت آن روز بیخود و مست بنگری در صورتیکه مست نیستند  ولیک عذاب سخت خواهد بود .


 


 اینجانب بنا به تکلیفی که در مقابل مولایم  وصاحب همه هستیم ،خدای سبحان دین مبین او اسلام وبندگان مقاوم وکفر برانداز و ملت شهید پرور ایران ومردم مظلوم وداغ دیده بهمئی دارم ،باید وصیتی بنویسم که سند وشاهدی باشد برای آیندگان تا بدینوسیله انگیزه نثار جان خود را برای فرزند به حق حسین زمان ،روح خدا ،رهبر کبیر انقلاب اعلام بدارم .


 


إِلَهِی إِنْ أَخَذْتَنِی بِجُرْمِی أَخَذْتُکَ بِعَفْوِکَ ،وَ إِنْ أَخَذْتَنِی بِذُنُوبِی أَخَذْتُکَ بِمَغْفِرَتِکَ ،وَ إِنْ أَدْخَلْتَنِی النَّارَ أَعْلَمْتُ أَهْلَهَا أَنِّی أُحِبُّکَ یاالله


 


خدایا اگر به علت جرمهایم مرا مجازات کنید به بخشش تو چنگ میزنم ،واگر مرا به واسطه گناهانم مجازات کنید به فضل وکرم تو چنگ می زنم و مرا به آتش جهنم بیندازی در میان جهنمیان داد خواهم زد که خدایا تو را دوست دارم.


 


ای خدای مهربان ،ای آنکه صدای توابین را و ناله آنها را دوست داری ،اکنون با این جمله آتشین مناجات شعبانیه به تو متوسل میشوم .


 


ای قادر متعال ای عزیز شکست ناپذیر و ای کسی که بالاترین عذر پذیری اکنون عذرم را بپذیر زیرا به هر علت در زمان حیات نتوانستم بنده خوبی برای تو باشم ،ولی تو همواره خدای خوبی برای من بودی و به همین سبب دوست داشتم به نور تو ملحق شوم و تو را خوب شناختم ،ولی نتوانستم و  این آرزو را به زیرکومه خاک بردم ،ای آنکه صدا زنی بنده من !تنها راه آمدن را و امید پذیرفتن به درگاه با عظمتت را با فرق خونین دیدم ،و برای همیشه دغدغه داشتم و اکنون که این آرزو را دارم تو مرا بپذیر تا در قیامت در پیشگاه دوستانت افتضاح نشوم ،خدایا تو خود ببین اسلام چه حق بزرگی بر گردن ماها دارد .معلم عارف  وعالم  عالیقدر ،رهبر کبیر انقلاب  به برکت قرآن چه تحولی در جامعه به وجود آورد،چه انسانهایی تحویل گرفت  و به چه صورتی آنها را تحویل داد .


 


فساد ضدیت و دودستگی و خان خان بازی ، ظلم وکبر وغرور و خود پسندی دنیا پرستی را ازاین جامعه گرفت و آنها را به آبادی و صلح  وصفا  وبرادری وتقوا وعرفان وجهاد و انسان دوستی و خداپرستی تبدیل کرد،پا بر هنه ها و مستضعفین را بر جامعه چنان حاکمیت داد که مستکبرین در ته خانه نشستند ونفس کشیدن برایشان غنیمت است.


 


و برای آنهائیکه هنوز بر پیکر آنها جای شلاق و دلشان زخم خورده بود امروز  با لبی خندان ویاد و ذکر خدا و لعن و نفرین بر شیاطین مشغولند ،این چنین نعمت عظمای الهی یعنی ولایت خداوند نائب امام عصر(عج) بر سر محرومین سایه افکنده وآنها را از آتش خشم دشمنان خدا محفوظ داشت .خدایا این نعمت را برای این امت حفظ و همه ما را موفق کن تا شکر آن را بجا آوریم .


 


وبنده به شکرانه همین نعمت عظمای الهی با آگاهی کامل و با عشق وشور وشوق خدایی وبدون هیچ چشمداشتی بدنیا وانچه در دنیاست به جبهه نور رفتم نه برای اینکه صرفا جبهه را یاری دهم بلکه برای اینکه جبهه مرا یاری دهد و ببشتر متوجه خدا کند.


 


 زیرا دفاع مقدس از حریم قرآن و دین خدا وحکومت الله است. که انسان را در راه خدا قرار میدهد ،وبنده این را بزرگترین افتخار برای خود میدانستم وبه عنوان عضو کوچکی از بسیج به جهانیان اعلام میکنم بسیج الهام الهی بود که از زبان رهبر کبیر انقلاب جاری شد وبسیج امروز کابوس مرگ دشمنان قرآن را به جهانیان به صدا در آورد و برای همین است که تنها  وتنها تشکلی که امروزبیش از پیش  وبیشتر از همه جهان خوران را به وحشت درآورد بسج مستضعفان است.


 


 پس ای مسلمان به ضعف کشیده شده جهان، از این موقعیت الهی استفاده کرده و با پیوستن به صف واحد و بصورت بنیانی مرصوص شر دشمنان اسلام وانسانیت را از سر ممالک خود کوتاه کنید وآنها را از صحنه روزگار محوسازید ودر این میان امت قهرمان ایران که به عنوان محور مجاهدت علیه استکبار جهانی است، یقینا تا تحقق حکومت جهانی مهدی (عج)از پای نخواهد نشست و دراین وصیت وآرزوی همه شهیدان اسلام و خواست آنها ست واگر کسی تحت هر نام و با هر توجیه و تفسیری که سنگ انداز در این راه باشد به هر بهانه ای که باشد دشمن شهیدان وآرمانهاست.


 


مطلب زیر را فقط به مسولین منطقه بهمئی (آموزش وپرورش ،سپاه ،نهضت سواد آموزی ،بخشداری )بدهید و برادران مسئول به هر جا صلاح دانستند آن را انتقال دهند .


 


بنده از مسئولین جموری اسلامی ایران تقاضا میکنم که بهتر ازگذشته محرومین و مستضعفین را یاری کنید .


 


اگر با توجه به موقعیت جنگ نمی توانید برای آنها عمران و آبادی  بیشتر انجام دهید به خانواده آنها سربزنید و بروید از نزدیک مشکلات آنها را ببینید و آنها را دلداری بدهید و با امرونهی های قاطع خود راه راست وطریقه درست و راه مجاهدت و امر ونهی را به آنها یاد بدهید ،قاطع طرد بکنید وقاطع دفاع بنمائید وهمه چیز را نمی شود پیراهن مصلحت  برایش دوخت ،مردم باید دوستان و دشمنان خودشان را بشناسند ،خانواده شهدا را در جریان مسائل سیاسی و اخلاقی جامعه قرار دهید ،دست آنها را بگیرید.جگر گوشه اش را داده و هنوز به آنها زور بگویند این را نمیشود با مصلحت به آن نگاه کرد .


 


اسلام واجرای احکام آن همواره احتیاج به دفع ظلم ویاری مظلوم دارد و برای همین است که مثلا دادگاه برایش گذاشتند. نگذارید هنوز عده ای به عناوینی از مردم محروم مناطق مانند رود تلخ بهره کشی کنند. چرا عده ای  را میگیرند و بعد آنها را آزاد می کنند ؟ چرا منحرف را از کار برکنار می کنند  وبعد آن را سر کار می آورند ؟چرا قاطعانه بر خورد نمی شود ؟ چرا هنوز مالکین غاصب زمینها را با هزاران حیله به کشاورزان می فروشند ،چرا صدای حزب الله نمی رسد ،برادران بزرگوار زحمتکش طیف عظیم متشکل حزب الله را به صورت موثر بکار بگیرید وآنها را پشتیبانی کنید تا این مسائل نباشد  والا اگر بخواهید با طرح، مقررات است و ...  ،فلانی است...، نمیشود با آنها برخورد کنید فرصت طلب کار خودش را می کند .


 


 برادران ،مسئولین به راستی در تمام ابعاد آبادانی را از روستاها شروع کنید اگر به روستا در حد توان رسیدگی نشود ،درآینده دیگر نه از دوغ خبری هست و نه از گندم واین ضرر بسیار بزرگی به این مملکت می رساند ،سعی کنید حق هر منطقه به خود آن منطقه او برسد و به علت دخالت نظریه ها صرف مناطق دیگر نشود ،اینها واقعا درست نیست .


 


بنده به آن مسئولینی که کار را برای تکلیف انجام میدهند نه برای ته دیگ وآن برادری که دارای روحیه بسیجی مسجدی و دعایی هستید عرض میکنم که با این طیف وسیع حزب الله منطقه بهای بیشتری داده وجهت سپر نظام الهی جمهوری اسلامی حداکثر استفاده بکنند ،حرف آنها را بشنوید و در حد اعتدال نه در حد مصلحت به آنها جواب مثبت داده و از نیروهای کاردان در امور جمهوری اسلامی در منطقه استفاده نمائید .


 


اما درود بیکران خداوند به امت شهید پرور ایران ،مخوصا منطقه حزب الله خیز بهمئی، این امتی که عمق عشق خود وفرزندان آنها با اسلام وجمهوری اسلامی در صحنه های نبرد با دشمنان اسلام از خورشید هم برای همگان روشن تر است .


 


درود خدا بر مردم حزب الله بهمئی که قاطعانه در جبهه های نبرد ،رو در رو با خصم زبون آنچنان شجاعانه می رزمند که  زبان زد خاص وعام در جبهه میباشند ودر برخورد صبورانه و هوشیارانه خود که پس از یقین در این حرکت عمرو عاص ها  وطلحه و زبیرها و موسی اشعری ها را از ادامه حرکات ناامید کرده و می رود تا انشاالله مصداق آیه : (کُنتُمْ خَیْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ...)شود. یعنی امت خیری برای مردمشان باشند.


 


درود خدا بر عزم به تمام معنای جزمتان ، بروید که خوب می روید انشالله ...خداوند با شماست از مردم قهرمان و شهید پرور بهمئی می خواهم که قدر بچه های خود را بدانید ،آنهایی که همواره برای خدا حرکت  میکنند، اگر وقتی صلاح دیدند به شما پدر و مادر و یا عمو و یا ...او هستید حرف حقی بگویند ناراحت نشوید و به حرف آنها گوش فرا دهید و به همت بلند آنها بیشتر توجه کنید . ودر واقع شما مردم شهید پرور بهمئی با این بسیجی هایتان  واین فرزندان خوب خدا خواهتان میرود تا ازاین یاران کم نظیر از صدر اسلام تاکنون بشوید. امید است با دوری از هرگونه خود بینی وغروراین راه راست الهی را ادمه دهید و تا آخرین نفس و آخرین نفر وآخرین فرزند و انفاق داروندار خود،راه اعتلای حکومت خدا به پرچمداری نائب بر حق امام عصر(عج) رهبر کبیر و عارف بالله ومحور حرکتهای خدایی در سرتاسر جهان  وبزرگمردی که تجسم علی بن حسین در هنگام حملات شمشیرها  ومنطق کوبنده و برنده ای در برابر منطق های من در آوردی  وپوچ وبی محتوا که پیامش برنده ی قلب ، هشدارش چاشنی هدیۀ جان ها در راه خداست ،همه وهمه چیز خود را همچون گذشته بلکه پر شورتر در گسترش این حرکت عظیم الهی دودستی تقدیم نمائید. خدا یارتان وشفاعت حسین وحسنیان بدرقه آخرتتان باشد ،مردم عزیز ،خوهران و برادران شما که به این بزرگواری هستید باید به فکر آخرتتان باشید ،سعی کنید به طور کامل برگردید زیاد به دنیا نچسبید ، به وظیفه الهی خود باید بیشتر عمل کنید ، مواظب بچه هایتان باشید ، صبح وظهر وشب متوجه آنها باشید.


 


سعی کنید آنها در امر نماز کوتاهی نکنند،آیا واقعا سزاور است بعد از ریختن این همه خون  هنوز در نماز خدای ناخواسته سهل انگاری شود یا درآن اشکالی باشد وشما آن اشکال را بر طرف نکنید .اینکه خدای ناخواسته بد حجابی باشد مسلما اینها مورد رضایت خدا نیستند،وحواستان را خوب جمع کنید ، شما باید باور کنید که یک روز میمیرید وشما را درقبرمی گذارند ومورد سوال واقع میشوید ، چرا واقعا آدم اینقدر غافل باشد ، این همه فاتحه می روید ، این همه تشیع جنازه می روید  واین همه به خاک میسپارید آیا اینها همه فیلم است یا اینکه واقعأ یک روز آدمی خواهد رفت، به هرحال نسبت به آخرت بی اهمیت نباشید که یعنی غیر از عمل صالح هیچ چیزی شمارا از آتش جهنم نجات نخواهد داد.


 


به برادران حزب الله آنهایی که به اسلام وقرآن متعهد هستند به عنوان عضو کوچکی از شما تقاضا دارم که در هر حال متشکل ومنسجم واین انسجام را وسیله ای قرار بدهید برای خدمت به اسلام  وبرای خود سازی وتربیت خودتان. سعی کنید همدیگر را طوری اصلاح کنید که این انسجام ،انسجام قلب ها شود ،اشتباهات همدیگر را برای یک مدتی تحمل کنید. از امام امت درس بگیرید که چگونه بر خورد می کند ،کاری بکنید که وقتی اشتباهی از برادری رخ داد آن را نقض خود بدانی و با جدیت آن را اصلاح کنید .هیچ وقت خود را محور حساب نکن هر چند تشکل بی محور ارزش ندارد ، سعی کنید در عمل زحمات شبانه روزی و بی وقفه خود سراز پا نشناخته و بدون هیچ گونه چشمداشتی برای اداء خون شهدا کار کنید وبه همه آنهایی که از دولت جمهوری اسلامی حقوق دریافت می کنند وصیت میکنم که آن چند ساعتی که به عنوان وظیفه خدمت می کنید با همه وجود تلاش وکار کنید ، خود را مشغول مسائل که برای کار مربوط و برای جهوری اسلامی نفعی ندارد صرف نکنید از اموال بیت المال محاظفت کنید مبادا بگوئیم بیت المال است ،اشکالی ندارد ،بدان که مال 45میلیون است. وباید فردا جواب بدهید ، با همین وسایل  است که باید جمهوری اسلامی پیش برود یک لاند کروز را می شود یک سال با آن کار کرد  ومی شود بیش از ده سال هم با آن کارکرد.


 


خودتان می دانید که ما روز به روز در حصار اقتصادی قرارمی گیریم ، دلسوز باشید مخصوصا برادرن عزیز در همه حال  اهل کلاس  ویاد گیری باشید وکلاس هایی که بصورت فوق برنامه فرهنگیان منطقه بهمئی  برای خود درست کرده اند بسیار بجا وعالی است  وآن را برای آیندگان هم حفظ کرده  وداشته باشید ، البته همانطور که دیانت وسیاست بدون هم ارزش ندارد خط اصیل حزب الله را در این کلاس ها با دفاع از اسلام وحدود الهی و مستضعین و با فریاد بر سر ابوموسی و عمرو عاص های زمان ، خط حزب الله را حاکم گردانید وبه همه فرهنگیان وصیت می کنم  وقت را غنمیت شمرده و از آن برای تجزیه وتحلیل خود استفاده کنید .زیرا اگر معلم  تربیت وعلم نداشته باشد وجودش بنام معلم مصیبتی بیش نیست .


 


به علوم مسلح شوید مخصوصا عربی و قرآن را خوب یاد بگیرید واگر معلم و فرهنگی خراب کند مسلما پیش خداوندعذری ندارد ،فرهنگی نباید حب پست ومقام وحسادت داشته باشد ، زیرا آدم حسود حاضرمیشود که او را به هلاکت برسانند تا رقیب را بکوبد . فرهنگی باید بداند در عالم خود آگاهی است یا در عالم غفلت و نا خود آگاهی، فکر نکنید که پیر بودم یا مرا تضعیف کردند یا مرا دعوت نکردند یا حرف مرا به کرسی ننشاندند ، برای فرهنگیان مدرک است، نه  زیرا آنکه ما را صدا زند، بنده ام بیا، در او هیچکدام از اینها نیست .


 


امروز راه خدمت به اسلام باز است.پس از این سفره الهی استفاده کنید ،آنقدر برای اسلام و قرآن  زحمت بکشید که پوست به استخوان بچسبد ، کمرها شکسته شود ، وعرق از سر وکله جاری شود ،دل خون شود وگرسنگی بر شما مستولی گردد و تشنگی شما را به تنگ آورد تا اسلام بماند زیرا با هزاران بلا ومصیبت برای بزرگان  و ریخته شدن هزاران خون سرخ وبا اشک های مادران  وناله بیوه زنان  وبهانه یتیمان وناله خوهران این حکومت بدست آمده خوشا به حالش که اشک مادرش را بیادش ودل خون پدرش در فراقش و بهانه طفلش را برای وصالش تقبل کرد ،وبه وظیفه الهی خود وخانواده اش عمل نمود .


 


هر چند خداحافظی با حزب الله و فراق آنها بسیار مشکل است اما دوست دارم قبل از اینکه مرا به خاک بسپارید از مسئولین ومردم تقاضا می کنم آنها مرا درمیان بگیرند شاید خدا کند تسکین پیدا کنم  وکلیه مراسمات اینجانب ،برادران مجتبوی ،مبشری ،هاشمی بخشدار  وحقانی و برادران سپاه صحبت کنند مگر در مواردی که خارج از منطقه کسی تشریف بیاورد .مرا پیش خانه مان دفن کنید  مگرآنکه قبل از من از برادران پس باغ شهید شوند.مرا پیش آنها بگذارید والسلام خدا حافظ همه شما دیدار به قیامت ،از کلیه برادران و خواهران امت حزب الله که در تشییع اینجانب شرکت کرده و متحمل زحمت شده اند کمال تشکر و قدر دانی را میکنم و از همه آنها عذر می خواهم.


 


از همه کسانیکه مرا می شناسند تقاضا می کنم در هر مورد برای رضای خدا مرا حلال نمائید .


 


برادر کوچک شما


محمد رضا جهان نژادیان


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۹ خرداد ۹۴ ، ۱۵:۱۲
سلیمان لعل زاری