بهار انسان ها نزدیک است. یا صاحب الزمان ...

سلیمان لعل زاری

ورود روسیه به خط مقاومت

شنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۴، ۱۱:۰۷ ب.ظ


دیر مجال بهمئی //جبهه مقاومت تا چندی پیش، فقط ایران بود. و آل سعود توانست با فریب رئیس جمهور وقت عراق، و قول هدایای مالی و تسلیحاتی، او را برعلیه این خط مقاومت، به جنگی نا برابر و تحمیلی تشویق کند. اما طولی نکشید که ورق برگشت، و عراق از جبهه مخالف به جبهه داخلی پیوست، و با جمع سوریه و لبنان، یک خط مشخصی را تعریف کرد که: دشمنان آن را هلال شیعی نام گذاشتند . اما پیوستن فلسطینی ها به این جبهه، کمی از شدت تبلیغات آن ها کاست، ولی آنان  ساکت نماندند . دلار های کثیف نفتی عربستان، کار خود را کرد و حماس، در یک چرخش نه چندان آگاهانه به: حمایت از آل سعود پرداخت و: هزینه های اهدایی آنان را پذیرفت.

       هنوز در گیرو دار این کمک ها بودند که، یمن هم به جبهه مقاومت پیوست. و عوامل آل سعود را بیرون کرد. این بار دیوانگی عربستان کار دستش داد، و چهره مزورانه و پشت پرده آل سعود را آشکار کرد، یعنی دقیقا و راسا، خود آل سعود وارد میدان مبارزه شد! آمریکا عقب نشینی کرد و: بسیاری از کشورها از جمله پاکستان و مصر هم نیامدند. ولی هم پیمانانی چون قطر و بحرین ، به آل سعود آری گفتند و هواپیما و سرباز در اختیارش گذاشتند، تا یمن را نابود کنند. حماس نیز به آنان پیوست و برخی گردان های خود را، به یمن فرستاد تا در کنار آل سعود، با یمن مبارزه کنند.

     ولی آه مردم مظلوم یمن، دست وپای آل سعود را بست. و آن ها را در گرداب دیوانگی و گیجی فرو برد. انتفاضه سوم به جنگ حماس رفت، و حماس ناچار شد سکوت اختیار کند. هرجند که هنوز سازمان آزادیبخش فلسطین و: تشکیلات خود گردان باعربستان بودند. آل سعود ناچار شد در چند جبهه نیرو پیاده کند. بخش اعظم این نیروها، در عقبه داعش بود. فرماندهان بی تجربه با سلاح های پیشرفته، به سوریه و عراق اعزام شدند تا: جنگ فرسایشی را ادامه دهند. و نقشه حمله به ایران این بار از شمال عراق، و با همکاری سنی و کرد، طراحی و اجرا شد .

   حضور نیروی قدس ایران در :عراق و سوریه مانع نزدیکی آن ها به مرز ایران شد. ولی سلاح و پول عربستان تمامی نداشت، پادگان های زیادی تاسیس و: از سراسر دنیا مزدور، دعوت و استخدام کردند. تنها یک راه باقی بود: یا ایران عملا وارد این مناقشه شود، و یا مانند عربستان مقابله به مثل کند سیاست عربستان و آل سعود، آن بود که سال ها آمریکا واروپا را، برای مبارزه با ایران اجیر کرده ، و با قبول هزینه های جنگ با ایران، آن ها را با خود هم پیمان کند. و از قدرت آنان به نفع خود استفاده کند، و این درست برعکس باید می شد.

    لذا سردار سلیمانی به سراغ روسیه رفت. و با مذاکراتی چند آنان را به: انجام عملیاتی بر علیه داعش دعوت کرد.روسیه که سال ها بازیچه دست آمریکا بود، و با آسیا بیگانه و خود را اروپایی می دانست، با بحران اکراین دریافت که: اروپا و آمریکا به دنبال منافع خود هستند، و اروپایی شدن روسیه، آنان را قانع نکرده است. لذا تصمیم به بازگشت به اصل خود گرفت!

   پوتین در مراسمی بزرگترین مسجد دنیا را در مسکو افتتاح نمود! و این اشاره به نام مسکو هم هست، که تلفظ روسی مسجد است! و مسجدی را در روسیه مسکویچ می گویند! و مسکو با کمی تفاوت لهجه، همان ماسکس یا ماسک است که: اگر حرف اضافه د انگلیسی به آن ملحق شود،  دماسکس یا دمشق می شود! و این راز همکاری دیرینه: سوریه و روسیه را نشان می دهد.

   دلایل تاریخی زیادی وجود دارد که: روسیه می تواند دوست خوبی برای: خط مقاومت باشد ولی، باید مواظب بود که: دشمنان رخنه ایجاد نکنند. شهادت سردار همدانی نشان داد که: این رخنه وجود دارد، زیرا ازعملیات شناسایی ایشان، ستاد روسی هم اطلاع داشت، و این اطلاعات درز کرده و: بعد یک تصادف ساختگی، ایشان را متوقف کرده اند. اگر این درز اطلاعات عمدی باشد، باید خیلی مواظب بود! و اگر غیر عمدی باشد، میتوان این حفره های اطلاعاتی را مسدود کرد.

 


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۷/۱۸
سلیمان لعل زاری

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">